Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Зошто никој не го прашува Заев на интервју за Смилковско, ме интересира онаа ретардирана фаца што ќе направи
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
А другите 65 дена шо прајш ?
Ај разбирам 21 работни денови одмор. Ама другите 35 од кај ги извај?
Другите 52 дена се недела друже, а недела Господ ја дал за одмор и у недела само тешки капиталисти кои немаат срце ги тераат вработените да работат :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Другите 52 дена се недела друже, а недела Господ ја дал за одмор и у недела само тешки капиталисти кои немаат срце ги тераат вработените да работат :)
А кога одиш на одмор? Сигурно ти треба чим секоја сабота ти е работна ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Интересна е рекацијата на graganite.
Прво викаа - не тропајте глупости, какво мењање на име,
па - абе за фиром се преговара,
па - мора да влеземе во НАТО,
за да на крај кога Хојт Ји изјави дека "сега му е мајката за името" речат:
Што ќе ти е да се викаш Македонец, да гледаме напред, а не назад,
ние сме ништо, битни се парите
, итн.

И утре да ви речат: Ајде сега онаквајте си ги мајките, и тоа ќе го направите.

Ах бе gragani бе...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Избори се и ти бе, овие се сплотени како нација а нашата нација страда од вакви како тебе..
Кога се правеа предавнички чинови од претхноднава власт никаде ве немаше да протестирате ебати пичките педерски ДУПМНЕ-овски.[DOUBLEPOST=1510074695][/DOUBLEPOST]
Ти си од факинг Аустралија и зборуваш глупости поради твојата недоволна информираност за ситуацијата во државата гледајќи само ТВ Сител.
Jas sum od faking Makedonija samo sto 6 meseci u godinata ziveam vo AUS. Nit fakam nit gledam sitel nit me interesira MKD televizija (osven koga ima prenosi od Vardar), portali ili vesnici. Dovolno sum informiran da vidam deka ovie novive se isto sranje pa i beter od toa sto bese predhodno.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Да не имаш Голф 2 или си увезол некој стар мерцедес :confused:
А има други полоши работи што не ти текнаа, гнасната пропаганда околу Смилковско езеро ( мислам на гнасните лаги со кој соросоидите на фб и други форуми, па и тука, ги направија убиените деца криминалци) ... исто така нивниот однос со случајот Дивље насеље е петтоколонашки и предавнички, со намера да се добијат албански гласови по секоја цена, а сега дојде ЦЕХОТ, тие албанци бараат ослободување на терористите...
Патем гнасен беше и овој Богоевски од Левица, се заебаваше со дечките што Спасовски ги уапси за обичен транспарент што секаде во свет се истакнува...
ne se raboti za toa sto vozam tuku za toa sto se obiduvaat da ne pravat budali. Za 3 denari nikoj nema da smeni vozilo od dizel da premine na benzin pa da prifatime deka pricinite se ekoloski. Jasno e deka se raboti za pribiranje poveke paricki vo budzetot. Barem da se cesni i da kazat deka nema pari a sakaat da zgolemat platata na daskalite pa zatoa zgolemuvaat akciza. Ili neka kazat kolku pari ke se priberat od akcizata i tie pari strogo namenski ke bidat za toj i toj ekoloski proekt... mnogu se providni. Onoj grevot so golema glava izgleda beter i od stavrevski ke bide...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Jas sum od faking Makedonija samo sto 6 meseci u godinata ziveam vo AUS. Nit fakam nit gledam sitel nit me interesira MKD televizija (osven koga ima prenosi od Vardar), portali ili vesnici. Dovolno sum informiran da vidam deka ovie novive se isto sranje pa i beter od toa sto bese predhodno.
Епа ако си од Аустралија , напушти ја темата и оди на некој остров да се сончаш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Епа ако си од Аустралија , напушти ја темата и оди на некој остров да се сончаш.
Така пола ке треба да ја напуштат темата. Сигурен си дека тоа го сакаш. Да не те стрефни бан од нигде никаде?[DOUBLEPOST=1510084629][/DOUBLEPOST]
Пипер в`уста.
Баш сега пред малце. Буковска со кебачиња. Се рачуна тоа ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718
По 20-годишен судски спор, судот во Стразбур ја задолжи Македонија да му исплати 11.000 евра на штипјанецот Славчо Митевски
наголемо се пенеа и јадеа гомна соросоидите на ФБ кога Стразбур му досуди пари на приватникот од Ресен кој наводно бил малтретиран од полицијата при постапкатаа околу дивовработени работници од страанство, работа која секаде во светот и регионот строго се казнува, па и затворски ..
Кај се за овакви случаи, ете од 1997, кој биле тогаш судии ?? И тоа малтретиран е од државни служби и судови обичен граѓанин, стечаец ... а има кој знае колку ваакви кој не поднеле до Стразбург...
Ако се вадат сдсм-овците одговорни за овакви работи за СОПОТ и МАСРИ дека имало притисок од страанство, ај може и имало ( не морале да потклекнат) ама ова е катастрофа од судски систем...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
samo sto 6 meseci u godinata ziveam vo AUS.
A sto ima vrska toa? Toa mene ne me pravi pomalku makedonec od tebe. Naprotiv, mozam da vidam i ostetam kako funkcionira svetot i da se smeam na glupostite sto gi lupate ovde.

Inace zal mi e za tebe sto ete i ti nemozes da prosetas i da pozivees nekade na plaza :(
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718
ne se raboti za toa sto vozam tuku za toa sto se obiduvaat da ne pravat budali. Za 3 denari nikoj nema da smeni vozilo od dizel da premine na benzin pa da prifatime deka pricinite se ekoloski. Jasno e deka se raboti za pribiranje poveke paricki vo budzetot. Barem da se cesni i da kazat deka nema pari a sakaat da zgolemat platata na daskalite pa zatoa zgolemuvaat akciza. Ili neka kazat kolku pari ke se priberat od akcizata i tie pari strogo namenski ke bidat za toj i toj ekoloski proekt... mnogu se providni. Onoj grevot so golema glava izgleda beter i od stavrevski ke bide...
не е 3 денари, по ЕУ регулатива е Д2 да биде најмалку колку бензин 95-ка, а има веќе и казнување во УК ако се остави возило да работи во место ( дизел обичај)... јасно има ЕУ регулатива за мислам 18години (2035)? да се забранат И сите моторни возила на фосилни горива...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom