Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.066
Поени од реакции
7.152


Чисто за споредба колку бофал држава сме, оваа постројка кај Симпо беше завршена летоска. Пластелин да ставаа по улициве повеќе ќе држеше.
Очекувај во секое време да се појави наслов на курир - ЕВЕ СО КАКОВ КВАЛИТЕТ ШИЛЕГОВ ГИ ПРАВИ ПОСТОЈКИТЕ
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.046
Очекувај во секое време да се појави наслов на курир - ЕВЕ СО КАКОВ КВАЛИТЕТ ШИЛЕГОВ ГИ ПРАВИ ПОСТОЈКИТЕ
Има 3 опции или да нема таков наслов зошто ништо не направил или да го има за година дена кога ќе му текне нешто да направи или сите ќе дуваме мара и уживаме во еднорози и виножита...од прилика тоа е...четврто нема да не се лажеме. А курир си врши работа такви се 99% од медиумите во МК кој боља кој полоша песна али секогаш диригирана.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Има 3 опции или да нема таков наслов зошто ништо не направил или да го има за година дена кога ќе му текне нешто да направи или сите ќе дуваме мара и уживаме во еднорози и виножита...од прилика тоа е...четврто нема да не се лажеме. А курир си врши работа такви се 99% од медиумите во МК кој боља кој полоша песна али секогаш диригирана.
Kurir e najgnasno nesto polos medium nema pa posle alfa sitel
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Демократија и слобода има избор...
Da demkratija i sloboda na govor se mi e jasno
Ali i odgovornost za istite zborovi treba da ima
Zbori pisuvaj ne ti brani nikoj ali ako treba i da si odgovaras za istoto ako siris omraza vredjas ponizuvas i lazni vesti pisuvas
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Има 3 опции или да нема таков наслов зошто ништо не направил или да го има за година дена кога ќе му текне нешто да направи или сите ќе дуваме мара и уживаме во еднорози и виножита...од прилика тоа е...четврто нема да не се лажеме. А курир си врши работа такви се 99% од медиумите во МК кој боља кој полоша песна али секогаш диригирана.
Уште во јули почнаа да пишуваат за катастрофални услови во здравството со новиот министер.. деновиве открија дека сме многу сиромашна земја..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Уште во јули почнаа да пишуваат за катастрофални услови во здравството со новиот министер.. деновиве открија дека сме многу сиромашна земја..
кај и да е ќе заклучат наскоро и да бевме опљачкани
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.588
Поени од реакции
22.712
Не ни знам за што ме обвинува судот на народот. Постирај најстрашно што сум згрешил.
Ништо страшно не си згрешил, нити пак на форум нешто посебно можиш да згрешиш а да има трајни последици према било кој и што освен да испадниш епен ебиветер како чоек. А на што мислам прилично сум сигурен дека знаеш, но ако инсиситраш приквечер ке ти го побарам мислењето и ке ти го постирам само да не решиш и ти да ме "игнорираш" после.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.046
Уште во јули почнаа да пишуваат за катастрофални услови во здравството со новиот министер.. деновиве открија дека сме многу сиромашна земја..
Ќе се изнапишат имаат време...додуше за мене не се некој фактор има тон портали и сл.[DOUBLEPOST=1508329425][/DOUBLEPOST]
Da demkratija i sloboda na govor se mi e jasno
Ali i odgovornost za istite zborovi treba da ima
Zbori pisuvaj ne ti brani nikoj ali ako treba i da si odgovaras za istoto ako siris omraza vredjas ponizuvas i lazni vesti pisuvas
Ако сериозно ја сватат оваа работа може и пола медиуми да ги затворат...па дури и форумов.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Уште во јули почнаа да пишуваат за катастрофални услови во здравството со новиот министер.. деновиве открија дека сме многу сиромашна земја..
Mama ni eba SDSM za 3 meseca unisti Vmro 11 god sto grades za ginis e ova unistuvanje :D[DOUBLEPOST=1508329604][/DOUBLEPOST]
Ќе се изнапишат имаат време...додуше за мене не се некој фактор има тон портали и сл.[DOUBLEPOST=1508329425][/DOUBLEPOST]
Ако сериозно ја сватат оваа работа може и пола медиуми да ги затворат...па дури и форумов.
Znaci medium sto ima licenca za cela drzava treba da ima standard vajda nekoj
Nemoze da si pravat vesti od pamet i nikomu nisto
Vo cel svet se sankcionira nedolicni i lazni vesti samo kaj nas se veruva vo niv
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Ништо страшно не си згрешил, нити пак на форум нешто посебно можиш да згрешиш а да има трајни последици према било кој и што освен да испадниш епен ебиветер како чоек. А на што мислам прилично сум сигурен дека знаеш, но ако инсиситраш приквечер ке ти го побарам мислењето и ке ти го постирам само да не решиш и ти да ме "игнорираш" после.
Не бе. За све што ме обвинуваш постирај.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.046
Znaci medium sto ima licenca za cela drzava treba da ima standard vajda nekoj
Nemoze da si pravat vesti od pamet i nikomu nisto
Vo cel svet se sankcionira nedolicni i lazni vesti samo kaj nas se veruva vo niv
Незнам што ќе им текне ама како што тргнале со т.н. говор на омраза и тон регулации може да се очекуваат казни и цензура на велико во МК.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Незнам што ќе им текне ама како што тргнале со т.н. говор на омраза и тон регулации може да се очекуваат казни и цензура на велико во МК.
Тоа ти е. Диктатура дојде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom