Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.947
Пресудно за катаклизмата на ДПМНЕ беше ангажирањето на Бетмен Велит, од тогаш бел ден не видоа.
Шо се прајте бе сите наивни. Пресудно за катаклизмата на ВМРО барем за овие локални беа настаните во Април со упадот во Собранието и како ВМРО си го тргна газот на страна и ги остави на цедило. Толку.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Најдобро можел да погоди. :pos::pos::pos::pos::pos: Ти си повеќе забеган од шефот твој, скроз си отишол.
Глуп, јас немам луѓе на терен по општините па да знам кој за кого и како би гласал, јас моите претпоставки ги базирам на некаков тренд на резултати од претходните избори, плус расположението на граѓаните од тие општини, оние општини што најмногу ме изненадија се Гази Баба, Бутел, К. Вода,..., знаев дека Аеродром ќе загуби со залижаниот, ама по помалата излезност мислев дека тоа се гласачи на СДСМ, ама се покажа дека оние што не гласале се всушност про-ВМРО.

Незнам што к. сакаш повеќе, јас го признавам поразот не сум како тебе и сл. кој ни кажуваа дека 2 пратеници помалку не е пораз!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Глуп, јас немам луѓе на терен по општините па да знам кој за кого и како би гласал, јас моите претпоставки ги базирам на некаков тренд на резултати од претходните избори, плус расположението на граѓаните од тие општини, оние општини што најмногу ме изненадија се Гази Баба, Бутел, К. Вода,..., знаев дека Аеродром ќе загуби со залижаниот, ама по помалата излезност мислев дека тоа се гласачи на СДСМ, ама се покажа дека оние што не гласале се всушност про-ВМРО.

Незнам што к. сакаш повеќе, јас го признавам поразот не сум како тебе и сл. кој ни кажуваа дека 2 пратеници помалку не е пораз!
Оди легни си сега, утре ќе направиш нови анализи, поточни од денешните.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.098
Падот на ДПМНЕ почна пред 3 години, кога си ја потцени младината во државава. Кога сите студенти се сплотија и излегоа на улица, Курирци и компанија им цртаа кругчиња на главите. Можеби потоа се испостави дека СДСМ имаа вмешано прсти во тие протести, ама никој, ама баш НИКОЈ неможе да ме разубеди дека првите два протеста на студентите (оние најмасовните) биле партиски мотивирани. Тогаш цела младина во земјава се крена на нозе, а ДПМНЕ и ДУИ (тогаш беше Адеми за образование) пробаа да ги оцрнат протестите.

Еве после 3 години ги гледаме резултатите, дебакл и на ДПМНЕ и на ДУИ
Мoжеме дo сaбaјле дa бистриме пoлитики,тие штo му ги дaдoa рaзгoвoрите нa Зaев ги нaпрaвијa резултaтите,кaкви студенти кaквa млaдинa.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Леле Шилегов повелете со прашања им вика на обичните луѓе од партија, бог да чува еј, пијандура градоначалник.
Глуп, јас немам луѓе на терен по општините па да знам кој за кого и како би гласал, јас моите претпоставки ги базирам на некаков тренд на резултати од претходните избори, плус расположението на граѓаните од тие општини, оние општини што најмногу ме изненадија се Гази Баба, Бутел, К. Вода,..., знаев дека Аеродром ќе загуби со залижаниот, ама по помалата излезност мислев дека тоа се гласачи на СДСМ, ама се покажа дека оние што не гласале се всушност про-ВМРО.

Незнам што к. сакаш повеќе, јас го признавам поразот не сум како тебе и сл. кој ни кажуваа дека 2 пратеници помалку не е пораз!
:pos::pos::pos::pos: Сакам да одебеш од форумов како што те снема овие месеци. Мрш у пичку матер и ти и вмровците.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Леле Шилегов повелете со прашања им вика на обичните луѓе од партија, бог да чува еј, пијандура градоначалник.

:pos::pos::pos::pos: Сакам да одебеш од форумов како што те снема овие месеци. Мрш у пичку матер и ти и вмровците.
Кафана несме да трпи због странке:D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.485
Поени од реакции
47.522
Штетите од суетата и инатот на Груевски ќе ја коштаат опстанок оваа земја, неговата позиција и партијата не се ич битни. Да беше човек, да отстапеше кога му се нудеше, немаше да гледаме како народот сам става штембиљ на мега-предавствава на Заев , само за да не му гледа очи на него.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Во 100% албански општини стигнала идејата на Заев за соживот :cuc: :neetaka:
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Гвујо се тресеше или мене така ми се виде? На човек повеќе не личи, бабуросан, со подочњаци, гласот трепери.

Како велеше, тече низ ногавици? На почетокот од 21 век се обиде да направи Белорусија од Македонија, се правеше мангуп на амбасадори, беше фатен со турнати гаќи и зборуваше за жолти комибиња.

Одамна некој вака не се преценил.
Овој од Белорусија барем не удира по сопствениот народ, барем нема украдено милијарди.
Белорусиве подобро живееја од нас и покрај диктатурата, овој не може да се споредува со диктатори од тој тип.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
Ѓорче, Карпош, Центар, Аеродром Сдсм ги доби во прв круг. Можно е и Бутел да го добијат во прв круг.

Кисела Вода и Гази Баба:eek: ќе има втор круг со што водат кандидатите на Сдсм.

Ова не било во Скопје...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Ѓорче, Карпош, Центар, Аеродром Сдсм ги доби во прв круг. Можно е и Бутел да го добијат во прв круг.

Кисела Вода и Гази Баба ќе има втор круг со што водат кандидатите на Сдсм.

Ова не било...
Џабе бензинот на Кендо :/
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.947
Владе никаде не реков дека тоа ќе се случи, туку дека треба да се случи ако сакаме да заличиме на држава. Ајде сега цитирај ме пак и прашај ме дали сум сериозна дека ќе сме заличеле на држава?
Не бе Илумиоус, воопшто не мислев на тоа кога напишав дека постот ти е наивен за тоа дека мислиш дека треба раководството на ВМРО или Груевски да одат во затвор. На другиот дел после тоа повеќе мислев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom