Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
W

wicked_1

Гостин
Сега Ердоган нешто како народен херој ке ви биди а ? Паметен човек, ја исчисти државата, испосапси се живо и диво. Нема да плачите како тоа било недемократаски, нецивилизирано, па толку , онолку во затвор, притвор.
Не квичи владе, срамота е, прими го мушки и намали со шизо муабетите.

Знаеме разочаран си, ама не се лигави како некоја баба.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Шо има врска македонска партија и референдум за името?
Ако е единствен услов за влез во НАТО и ЕУ промена на името, дај да видиме што мисли народот.
Има има,остај што видовме што мисли народот околу тоа уште лани.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Другар во ВМРОвски бастиони како Кисела Вода, Ѓорче Петров, Бутел, Гази Баба и.т.н. да неможе да победи ВМРОвски кандидат или барем да води е апокалипса и за Грујо и за самото ДПМНЕ како политичка партија !
Среќен сум за ова што се случува. Се надевам ќе ги снема овие еднаш за секогаш и ќе ни се врати партијата на прав пат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
После ова вечерва, мислам дека е завршена работава со Грујо... премногу се одалечија од оноа ВМРО-ДПМНЕ што беше до кај 2008-2009 година.

- Не се повлекоа главните луѓе кога ги фатија на снимките
- 27ми Април на чело со Бетмен и Дамовски
- Погрешна стратегија за собирање поени : Мигранти :facepalm:, терористи, курци-палци

Тоа е тоа...:toe:


Ѓорче како е?
Тепа Сдсм и во Ѓорче и Аеродром.

Мене ми мириса дека сите општини со исклучок на Сарај и Чаир ќе ги земе Сдсм. Едино може Гази Баба да остане кај Дпмне.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
После ова вечерва, мислам дека е завршена работава со Грујо... премногу се одалечија од оноа ВМРО-ДПМНЕ што беше до кај 2008-2009 година.

- Не се повлекоа главните луѓе кога ги фатија на снимките
- 27ми Април на чело со Бетмен и Дамовски
- Погрешна стратегија за собирање поени : Мигранти :facepalm:, терористи, курци-палци

Тоа е тоа...:toe:


Ѓорче како е?
Грујо што е готов готов е него после ваков пораз мислам дека е и готово со ДПМНЕ како партија !
Да изгубиш избори во своите повеќе децениски бастиони мислам дека е крај и за самата партија (не само за водството) !
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
После ова вечерва, мислам дека е завршена работава со Грујо... премногу се одалечија од оноа ВМРО-ДПМНЕ што беше до кај 2008-2009 година.

- Не се повлекоа главните луѓе кога ги фатија на снимките
- 27ми Април на чело со Бетмен и Дамовски
- Погрешна стратегија за собирање поени : Мигранти :facepalm:, терористи, курци-палци

Тоа е тоа...:toe:


Ѓорче како е?
Сега треба Грујо да има доблест и да се повлече од лидерската функција,и да дозволи конечно реформа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Среќен сум за ова што се случува. Се надевам ќе ги снема овие еднаш за секогаш и ќе ни се врати партијата на прав пат.
Мислиш дека „реформаторите“ повлекле доста гласови и воопшто не гласале за ДПМНЕ?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Среќен сум за ова што се случува. Се надевам ќе ги снема овие еднаш за секогаш и ќе ни се врати партијата на прав пат.
Не не и тие би сакале да ги снема во Белизе некаде.. не иде тaka. Парите да ги плукнат, па да си одлежат, па после нека ги снема.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
какви дрва ЗИМНО време кога НЕМААТ ни лист !!
Дрва сечеше и Жерновски, кој го Урбанизира Маџир Маало ???
коце за да тури шо појќе асфалт има исечено цели шуми кои создаваа микроклима низ скопје, сечите се случуваа онака лоповски во раните утрински часови под силна воено полициска заштита
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.784
Сега треба Грујо да има доблест и да се повлече од лидерската функција,и да дозволи конечно реформа.
Грујо попрво ќе се отепа отколку доброволно да се повлечи
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
едвај чекам да видувам турканци на Грујо!
плачувајте драгите ВМРОвци!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Историски, бастионот Бутел за првпат во независна РМ, дрпне губи. Според црвенокосата, од штап на сдсм
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom