Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
После два месеци во кои глава не можеш да кренеш од обврски, проблеми, стресови конечно наоѓаш викенд во кој планираш да одмориш од све и колку толку да се вратиш во нормала. Ќе си испланираш и огранизираш, и све тоа ќе ти го смени еден повик една вест. :(
Ниту в од викенд видов, ниту се одморив и наполнив батерии. Повише емотивно и психички се потрошив. Тешко е кога некој ептен близок со кој си се смеел и зборувал до вчера знаеш дека више никад нема да го видиш, да му слушнеш глас, да го прегрнеш, да слушнеш по некој совет од него. :place:
:( Гoлемaтa лaгa нaреченa живoт.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Ја сум емоционална, духовна, искрена, ја сум оваква, ја сум онаква. Па остај да видат луѓето каква си у спротивно изгледа ко да си научила стихотворба на памет.

Не престана да зборува, па раскажува како идела на натпревари у основно пред 15 години. И ќе почниш да се прашуваш зашо ти го кажува ова, а не нешто шо праи у моментот, за да после некој саат со два клика дознаеш дека со години му служела ко канта на некој локален шериф. Арно си реков лани не излегувам веќе со секакви, али кој би одолеал на онаква појава.

И сакала да се сакаме :angel: Ја само сакам бившиот твој да те нема следено:confused:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Седнува една баба(+70) во автобус и му вика "дојди, љубов" на дедото што влезе со неа и потоа се фатија за рака додека седеа. Се стопив! Среќа ме приземји помислата за тоа каде живеам и дека голема е веројатноста ова да им е петти брак.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
Седнува една баба(+70) во автобус и му вика "дојди, љубов" на дедото што влезе со неа и потоа се фатија за рака додека седеа. Се стопив! Среќа ме приземји помислата за тоа каде живеам и дека голема е веројатноста ова да им е петти брак.
А кaде живееш?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Скролав на почетна и ми излезе дека faraon постирал во темата Вицеви без наслов 2.
Седев така некое време, го проверив календарот и се си беше на место ама се уплашив дека сум се вратил во 2009та, такво некое чувство добив, дека надвор е 2009 година кога faraon е во зенитот на своето постирање, ние се расправаме на темата за LOST, Стеф Ангел се уште не станал билдер, во фан клубовите може да се провоцира додека фантом не ги затвори после дерби натпревари. Чомбе му посакува добро утро на сер Алекс Фергусон, има помалку агитирање а повеќе долги постови, мил и амбасадорка се сакаат во врска со љубовта, правиме чат-пат собиранки по градот, се разменуваме со двд-а. Од една страна криво ми е што фараон се уште постира вицеви, а од друга страна, така требало да биде и господ здравје да му даде.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Некои жени не ги разбираш, викат осамени се, добар си со нив, излегуваш имаш интересен муабет,мислам прекрасно поминуваш зборувајќи за различни теми, ги викаш пак одбиват во стилот не ми е денот, обрски не знам што бла бла бла, никогаш први не ти пишуват или не ти се јавуват после средбата претходна , нема врска пак ти им даваш дознание дека не се лузери дека уживаше во средбата дека не ти беше досадно пак им пишуваш прв не гледаш ред, сакаш да се дружиш пак они ладнокрвно ти враќат...... па чекај малку не можеш ти само кога ти е досадно или се чуствуваш напуштена, осамена да бараш моја дружба. иди у п.м
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Зошто кога ќе направш поголема сум на пари не си отидеш дома туку мора се до крај да искоцкаш?

#Прашања кои ме мачат[DOUBLEPOST=1507585867][/DOUBLEPOST]
о да :D и јас бев таму, си ја гледав утакмицата, како и секоја оваа година на домашен терен :) баш поради таа политика нема навивачка група од 50 души која навива на сите утакмици на борец
Брат не знам дали знаеш ама воџиве преминале во оние "Реформатори во ВМРО-ДПМНЕ"демек веќе не биле за грујо па се си мислам ваљда пак ќе се вратат на трибина и ќе ти се исполни желбата за навивање.
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
Зошто кога ќе направш поголема сум на пари не си отидеш дома туку мора се до крај да искоцкаш?

#Прашања кои ме мачат[DOUBLEPOST=1507585867][/DOUBLEPOST]
Брат не знам дали знаеш ама воџиве преминале во оние "Реформатори во ВМРО-ДПМНЕ"демек веќе не биле за грујо па се си мислам ваљда пак ќе се вратат на трибина и ќе ти се исполни желбата за навивање.
ама екипата дали ќе се врати, мојата :(
 
Ф

Флеш

Гостин
Дк
Сеа треба на 21 на свадба да одам кај братучеди.Ќе биде типично,српски-македонски песни,јадење у ресторан и тоа.Типично досаден настан ,содржина или костур на секоја македонска свадба ....Досадно,шо не ми се оди,веќе на 3 свадби бев оваа година само .... САКАМ НИГЕРИСКИ СВАДБИ !!!!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom