Парфеми

Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
некој ако памти како мирисаја Str8 Motion во сребрено пакување и Graphite во сиво, со метално цитрусни ноти, најверојатно orange, oakmoss, musk. Ако знајте сличен парфем на стрејтот.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
@koletheman
Друже, која возраст си уствари?
Не глеј што кој рекол за парфемов. Исто ти е ко да речеш абе чирокеза била најбољи фризура ааали ако не ти стои ,не ти стои. Натемпирај си мирис по возраст и карактер. Гореспомнатава фризура не му личи на некој 50 годишен чика,исто и DHP не му одговара на 20 годишњак. Од ова шо си пишал Валентиното би ти било нај ок ради чоколадо лешник моментот под претпоставка дека си у 20ка.
Valentino Uomo Intense нема ништо од чоколадо и лешник напротив обичниот уомо има лешник и чоколадо, ми стигна пред нецела недела а денес го отворив и се што можам да кажам е ок парфем, ништо специјално како што рече Psyside.
Нема нитш заедничко со Dior Homme Intense.
Малце ама малце наликува на Dior Homme.
Мене најмногу ме потсеќа на Old Spice, CH Men Prive, женскиот Obsession и малку на Allure Homme Sport
Eau Extreme.
Се на се солиден парфем за вечерни излегувања, можи да пројде и како клаберски парфем ради оштрината.
Ама сепак ќе го барам и Диор Интенсот ради длабоката земјена еуфорија што ја има во себе.
Ако направиме споредба Диорот е бас, а Валентиното високотонец.
Диорот е каде каде помажествен
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Valentino Uomo Intense нема ништо од чоколадо и лешник напротив обичниот уомо има лешник и чоколадо, ми стигна пред нецела недела а денес го отворив и се што можам да кажам е ок парфем, ништо специјално како што рече Psyside.
Нема нитш заедничко со Dior Homme Intense.
Малце ама малце наликува на Dior Homme.
Мене најмногу ме потсеќа на Old Spice, CH Men Prive, женскиот Obsession и малку на Allure Homme Sport
Eau Extreme.
Се на се солиден парфем за вечерни излегувања, можи да пројде и како клаберски парфем ради оштрината.
Ама сепак ќе го барам и Диор Интенсот ради длабоката земјена еуфорија што ја има во себе.
Ако направиме споредба Диорот е бас, а Валентиното високотонец.
Диорот е каде каде помажествен
од ибај ги зимаш?
царина плаќаш?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Здраво, имам едно прашање за постарите членови. Барам парфем по име САХ кој што бил хит пред 20-23 години. Може некој да ми каже цело негово име ако се сеќава, и каде би можел да го набавам? Татко ми, стално ми го спомнува, има спомени за него. Би сакал да го изненадам. Доколку се повеќе видови, наведете ми ги ако се сетите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Здраво, имам едно прашање за постарите членови. Барам парфем по име САХ кој што бил хит пред 20-23 години. Може некој да ми каже цело негово име ако се сеќава, и каде би можел да го набавам? Татко ми, стално ми го спомнува, има спомени за него. Би сакал да го изненадам. Доколку се повеќе видови, наведете ми ги ако се сетите.
Стариот го користеше хахаха
од алколоид се провери дали ги има уште





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Стариот го користеше хахаха
од алколоид се провери дали ги има уште





Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти благодарам. :)[DOUBLEPOST=1506542560][/DOUBLEPOST]
Стариот го користеше хахаха
од алколоид се провери дали ги има уште





Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти благодарам. :)
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
fragrancex наплаќаат 350 долари за достава кај нас, најверојатно имале негативни искуства со македонците па сега сакаат да не избегаваат, порано кога ме прашуваја сите за страната затоа не ми се споделуваше, ради ова сега
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Koj e za Niche, u Anabella, stvarno soliden izbor imaat i za razlika od ostali, proravackive barem znaat so zborat.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Fragrancex не ебаа од листа скоро цела година шипингот им е 350$ за Македонија дури им пишав маил неколку пати. Не е лошо повеќе луѓе да им пишат по еден маил за поплака за шипингот.
Сеа дали има некој друг сајт со поволни цени и нормален шипинг до Македонија ?!?

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom