Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

M

mar30

Гостин
Jas ne menuvam nisto samo listite gi dodavam i si raboti
Ne se problem onie listi na koi nema geo blok,tie se gledaat najnormalno bez problem.Muabetot e za onie listi na koi ima geo-blok zastita.
Na primer imam tri listi koi imaat geo blok zastita,no so uklucen proksi na vlc mozam da gi gledam na pc/windows,no istite listi nemozam da gi gledam na android tv bidejki nema(barem jas neznam)nacin kako da se setira proksi na android i na wifi konekcija.
Probav i so vpn na android ali dzabe pak ne saka da gi pusti tie listi so geo blok zastita.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 февруари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.182
Pitam se zasto komentari za Martinu svako radi sta zeli tako je i ona ucinila mozda je mislila da je dobar gest uradila.
Dok su neki unistavali cijele panele vi ste njima aplaudirali i vikali BRAVO MAJSTORE. Ona je unistila mozda samo jedan usser i pas a vi digli pricu da sto vise se digne prasina.
Moje je licno misljenje da netreba mnogo polemisati vec samo nastaviti neuskracivati nicija prava.
Nebranim samo Martinu vec sviju koji ovaki potez naprave a ako smatram da je greska mnogi koji me poznaju, znaju da za takve stvari se obratim na PM tom clanu.
Ja se izvinjavam svim clanovima zbog moga komentara.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
Imam jedno pitanje, razlikuje li se recimo HRT1 ili RTS1 ili bilo koji drugi program u recimo tvviet, kaficu, artu, neretvi, zdravoj ili u bilo kojoj drugoj listi? Ajd', razumijem da u nekima fali neki program pa potrazis neku listu u kojoj ga ima. Ovo sa inzistiranjem na odredjenoj listi mi stvarno nije jasno, pa ne bavimo se ovdje numizmatikom ili filatelijom, jbt.
U pitanju je KVALITET koji se ocituje u VEOMA VELIKOJ STABILNOSTI TVVIET liste,i to joj je najveca prednost u odnosu na druge, Ti to znas sigurno da je tako.Nisam ja neki drveni advokat na TVVIET,ali sto je ,je.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Ljudi sto ste navalili toliko na tu viet listu. Kakva je to lista koja kosta 13 dolara a nema niti jedan crnogorski kanal a mislim ni makedonski.
Sa druge strane ta lista sto je juce postavljena je od januara mjeseca na dvije tri stranice javno postavljena a i dalje radi.
Ako neko stvarno nema sto da gleda neka instalira orion iptv aplikaciju ima oko 55 kanala koji odlicno rade,poslije neka cupa stream adresu itd

Envoyé de mon A0001 en utilisant Tapatalk
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
@martina0202 dzentlmeni bi trebali pomoci a ne napadati.
Da damama . Ali ova definitivno to nije. U pet postova u četiri laže.a nije svjesna . Da se ljudi smiju. Pored arta , zdrave, tsp pro, stalkere od narodne. Gradine, clientportala....... Zaboli mene a vjerujem i torpeda šta ona ima i šta će objavit hehe i da i dva brata.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
153
Поени од реакции
204
Ajmo dogovorite se hvalisavci ko ima vise listi,ako vas neko upita listu a da nije iz vaseg tabora nemojte mu slucajno dati,oni koji neznaju skenirati neka se jave,saljem im kompletno uputstvo za skeniranje MAC,samo da se sa vama ne rugaju ove sveznalice,oni misle da se rugaju,sa tim govore samo o sebi znaci saljem na PM svima koji zatreaze,ne zanima me odakle su,u kojem su klanu,cak me ne zanima ni u kojoj su stranci,ne treba mi ni JMBG
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
219
Поени од реакции
127
Ajmo dogovorite se hvalisavci ko ima vise listi,ako vas neko upita listu a da nije iz vaseg tabora nemojte mu slucajno dati,oni koji neznaju skenirati neka se jave,saljem im kompletno uputstvo za skeniranje MAC,samo da se sa vama ne rugaju ove sveznalice,oni misle da se rugaju,sa tim govore samo o sebi znaci saljem na PM svima koji zatreaze,ne zanima me odakle su,u kojem su klanu,cak me ne zanima ni u kojoj su stranci,ne treba mi ni JMBG
Ja sam onaj koji treba uputstvo za skeniranje.
Cekam PM.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Вас не ви иде памет. Сте слушнале ли за приватна порака на форумов, пиши му на членот таму па ако треба цела година расправајте се зошто уништувал листа канали, кој колку јака листа имал, сликари и слично.
Искрено фала им од се срце на тие што секогаш ми помагале дури и добри листи канали ми давале, сум научил од темава многу работи но некој а извади добра листа одма друг се јавува со расправии. Листите со добри канали за кој сметате дека се жешка тема на расправија што се објавуваат јавно можевте да ги делите на одредени луѓе исто по приватна порака, но не вие си терате по свое и темата станува како да е реално шоу од Хепи и Пинк телевизија.

Јас реков а почне расправии големи ќе ја заклучам темава и ќе си го ветам пишаното. Одморете долг период до тогаш идете кај што ви дозволуваат расправии.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Темава ќе ја отклучам со тоа што ќе ставам правила кој ќе важат за секој и за оние најредовни на темава.

  • Скриншот слики ставајте ги во спојлер да не се успорува темата. Кликнете на ова иконче Capture.PNG и тука имате опција спојлер.
  • Секоја расправија со поединец решавајте ја во приватна порака.
  • Секоја расправија за нешто што е надвор од темата е строго забранета.
  • Не пишувајте со големи букви, големи букви на било кој форум е исто како во реален разговор кога сте нервозни и се дерете на соговорникот.
  • Листите кој ги објавувате јавно нивните линкови кратете ги на сајтовиве bitly.com или tinyurl.com или ставајте ги во спојлер или на некој сајт прикачете ги за симнување.
  • Стрим листите кој сметате дека со објавување јавно стануваат краткотрајни давајте ги во порака на оној кој сметате дека нема да ги злоупотреби. Доколку видите дека некој објавил јавно таква стрим листа пријавувајте го мислењето и избегнувајте да се расправате со него, има кој да го решава сето тоа.

Доколку некој не ги почитува овие правила следуваат максимални казнени поени.

Не објавувајте одма мисења/постови со секакви заблагодарувања и мислења за отклучувањево на темава туку продолжете како да не се случило сето ова. Да не ја полниме темава со непотребни мислења/постови.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2017
Мислења
269
Поени од реакции
186
pozdrav ljudi sa foruma kajgane .... dali imate neke francuske i belgiske kanale hwalla wam puno pozdrav ljudi drago m je da je opet otworeno caskanje
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
pozdrav . nekoj dobri addons sport i filmovi za kodi mi treba ako znae nekoj neka pise fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom