Струмица

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
E ајде де кажи ми да ти кажам... Две змии секојпат се поопасни од една...:pos::pos::pos::pos: Имала е среќа таа пуфла....
А бе одии бе!!И после тии ќе се викат "професоре“,глупаци.Само едно не знам кој има дадел на тии да се вработат:tapp: (веселинка,антигона,Коцев...има оште)
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Добро ај не можам.
Brat realno da praame mabet , taka e, nemozas saa na primer od zemjodelskoto da odas na elektro...ili na ekonomski pa statistika , smetkovodstvo (so prv pat si gi slusnal) matematika i da ti ebat mamata :) saa ima isklucoci de...ama retki se...mos si ti, ne vikam Ne :):smir:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Brat realno da praame mabet , taka e, nemozas saa na primer od zemjodelskoto da odas na elektro...ili na ekonomski pa statistika , smetkovodstvo (so prv pat si gi slusnal) matematika i da ti ebat mamata :) saa ima isklucoci de...ama retki se...mos si ti, ne vikam Ne :):smir:
До негде си у право ама зависи на шо смер си у земјоделското. На пример јас учам прехранбено и можам да се запишам на било каков факултет, освен медицина мислам дека не може. Нии имаме 4 часа неделно математика, имаме менаџмент и бизнис и плус стручните технологии шо ни овозможуват доста основно познавање од тии работи а и стручна пракса итн. Само работта е дали си заинтересиран или не, ако тии 4 години спииш по клупите и не се замараш ќе те понављат како ништо, знам си оти имам такви примери у класо, ама ак си учаш у било коо школо и да си ќе успееш да го напрааш тва шо си го замислил. Веќе нема некоо голема разлика у средните кај нас како шо е било порано. У последните неколку години расте бројо на одлични ученици шо се запишуват у Димитар Влахов поради новите смерови шо се отворени, а наспроти тва расте и бројо на слаби ученици, со 2ки и 3ки шо минале у средното а се запишуват у гимназијата.
Не можаш да генерализираш така ти за сите и да викаш тии у земјоделското поима немат или па гимназијата се ного јаки ученици. Секојпат ќе има некој шо ќе деле од мнозинството.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И јас сум прехрамбено и ке одам изгледа див :P
 
Г

Грејвдигер

Гостин
E ајде де кажи ми да ти кажам... Две змии секојпат се поопасни од една...:pos::pos::pos::pos: Имала е среќа таа пуфла....
:pos2::pos2::pos2::pos2:

На мене класна мее Веселинка, едвај 3ка дотруках сега за тава тромесечие шо беше... а од Коцев 2ка едвај :) Саа само по 50 бода да му вадам на Коцев на тестовто, тава ти е 1ипол задача и доволно е да га задржам 2ката... :) А веселинка имам 1 2 3 и саа ак имам 2, на крајта може 2 или 3(тешко) да извлече... Али не ми се толку битни оценките, само да не е 1 :)
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
:pos2::pos2::pos2::pos2:

На мене класна мее Веселинка, едвај 3ка дотруках сега за тава тромесечие шо беше... а од Коцев 2ка едвај :) Саа само по 50 бода да му вадам на Коцев на тестовто, тава ти е 1ипол задача и доволно е да га задржам 2ката... :) А веселинка имам 1 2 3 и саа ак имам 2, на крајта може 2 или 3(тешко) да извлече... Али не ми се толку битни оценките, само да не е 1 :)
Пази се тама:pos2: :pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Аман бе толко ли е строга таа Веселинка ?

Иначе слушнал сум за некоо црна Снежа и она била ного строга. Има ли некој 5 од таа Веселинка и Снежа ? :vozbud:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Дали до сега е имал некој од нив 5-ка??:pos2:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па шо ќе имат петка..

чити:
Саа само по 50 бода да му вадам на Коцев на тестовто, тава ти е 1ипол задача и доволно е да га задржам 2ката
Се кладам оти 80% од мојо клас ако одат там, ќе имат петки по сите предмети.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Па шо ќе имат петка..

чити:

Се кладам оти 80% од мојо клас ако одат там, ќе имат петки по сите предмети.
пушти ги нека одат. Мош по веселинка ќе измакнат 4-5 ... ама на Коцев малце тешко... Кола, калеме, насоки разни глупости...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Дебе дебе, си мислаш учате виша математика..
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Претерувате!Стварно претерувате!Претерано претерувате!
Престанете да си муабетите за вашите класни и училишта,има некој што не го интересира!Темата е СТРУМИЦА ок?
Да ви преведам ли?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.397
Поени од реакции
7.654
Удри Наташа со камшикот!!!

Инаку јас денес беф во Струмица, и не е лош градот, онака, фино мало гратче.
Автобуската е ѕверска, два контејнера од оние големине :)

Паркчето е фино, возчето уште пофино :)

Очекував малку поголем град, ама и ова е сосема ОК.
Во Елизабет има убави палачинки.
Во Екстрим ми направија благо капучино, а јас без да знам додадов уште шеќер. БЉАК. Више капучино во Струмица, НЕ, може некое друго кафе :)

Она што велат дека има многу повеќе девојки отколку момчиња во градот... па не ми се виде баш така, дали затоа што се што беше машко беше излезено по кафичите, или повеќето девојки дома седат и се бават со домаќински работи... не знам. Само имаше неколку девојки кои ми оставија впечаток со нивната физичка појава.

Другооо... беф на Баир на Св.Илија :) Многу добра петека за пешачење. И шумата е убава и птиците црцорат, мераци :)

п.с. Струмица е единствен град во Македонија со катна гаража

 

Kajgana Shop

На врв Bottom