Струмица

Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Добро де шо се карате ка на ГИМНАЗИЈАТА само името и е големо ништо друго.. за разлика од каубојското и земјоделското.. мош им се останани ''земјоделско '' i ''каубојско'' од времето на тито ама сепак се права ного повеке отколку у гимназијата .. се уложува за развојо на нови струки и други работи...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Добро де шо се карате ка на ГИМНАЗИЈАТА само името и е големо ништо друго.. за разлика од каубојското и земјоделското.. мош им се останани ''земјоделско '' i ''каубојско'' од времето на тито ама сепак се права ного повеке отколку у гимназијата .. се уложува за развојо на нови струки и други работи...
Е тава е точно!!! Од сите Средни Школи во Струмица у Каубојското први почнаа да местат мрежи за компјутерите шо треба од Владата да ги местат.....и на секој 2-3 години воведуват нови струки за да имаш повеке избор шо да се запишаш.......Значи полека полека го унапредуват школото за да му се тргне тај имиџ досега шо го имаше демек најпртелаво школо не знам ти шо, и да му го мајнат имeто "Каубојско".....
И да не пишам ного времето ке си покаже се ......:toe::toe::vozbud::vozbud:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Е тава е точно!!! Од сите Средни Школи во Струмица у Каубојското први почнаа да местат мрежи за компјутерите шо треба од Владата да ги местат.....и на секој 2-3 години воведуват нови струки за да имаш повеке избор шо да се запишаш.......Значи полека полека го унапредуват школото за да му се тргне тај имиџ досега шо го имаше демек најпртелаво школо не знам ти шо, и да му го мајнат имeто "Каубојско".....
И да не пишам ного времето ке си покаже се ......:toe::toe::vozbud::vozbud:
Името “каубојско“ си е останано уште од времето, оти тама одиле се некој шо не им се учило... а сега гимназијата може вода да им носе на тии у каубојското.

А шо се однесува до мрежите, прво (колку шо сум информиран) и низ другите градови у техничките школи се инсталирани мрежите, па после тие гимназии итн итн.... А у каубојското чера донесее ги компјутерите и мислам оти еден кабинет наместии веќе... не сум сигурен
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
радувајте се вие да донесат не знаете што ве чека барем по некои предмети....
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Добро де шо се карате ка на ГИМНАЗИЈАТА само името и е големо ништо друго.. за разлика од каубојското и земјоделското.. мош им се останани ''земјоделско '' i ''каубојско'' од времето на тито ама сепак се права ного повеке отколку у гимназијата .. се уложува за развојо на нови струки и други работи...
Гимназијата е најдобрата подготовка за факултет.Има сто пати подобар кадар на професори и се бара знаење, има дисциплина на часовите и никојпат учениците не си играат мајтап со професорите как шо е случај у земјоделското.
Сестра ми там учи и сама кажа оти е покаена шо не се запишаала у гимназијата.Она ми има кажувано на англиски колко „работат“ на часовите.И предаваше еден стар професор шо бил за пензија ама оште „предавал“.Децата излеваале, влеваале на часо кога сакат.Никаков ред ни дисциплина.
По ного предмети ни книгите не се сменени, нема нови изданија.Учат од книги печатени пред 15-20 години.Тава ли си вика развој? Мош имате строга директрока шо тере поголема хигиена ама дека е поарно од гимназијата...далеко од тава.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Гимназијата е најдобрата подготовка за факултет.Има сто пати подобар кадар на професори и се бара знаење, има дисциплина на часовите и никојпат учениците не си играат мајтап со професорите как шо е случај у земјоделското.
Сестра ми там учи и сама кажа оти е покаена шо не се запишаала у гимназијата.Она ми има кажувано на англиски колко „работат“ на часовите.И предаваше еден стар професор шо бил за пензија ама оште „предавал“.Децата излеваале, влеваале на часо кога сакат.Никаков ред ни дисциплина.
По ного предмети ни книгите не се сменени, нема нови изданија.Учат од книги печатени пред 15-20 години.Тава ли си вика развој? Мош имате строга директрока шо тере поголема хигиена ама дека е поарно од гимназијата...далеко од тава.

сигурна ли си за тава оти има дисциплина у гимназијата и оти децата не си играат мајтап со професорите??...а за професоро шо викаш по англиски има ного знаење човеко, повеќе од професорите шо се по англиски у др, школи само шо не памте кој деца се од класо и за тава мајтап си играат со него....а и у гимназијата има легенди не га правејте китка за мирисане
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
сигурна ли си за тава оти има дисциплина у гимназијата и оти децата не си играат мајтап со професорите??...а за професоро шо викаш по англиски има ного знаење човеко, повеќе од професорите шо се по англиски у др, школи само шо не памте кој деца се од класо и за тава мајтап си играат со него....а и у гимназијата има легенди не га правејте китка за мирисане
Не.Гимназијата не е китка за мирисане ама сепак мислам оти со повеќе знаење излеват децата од там за разлика од другите школи.:)
А човеко не викам оти нема знаење ама не е способен да држе часови и наместо да го пратат у пензија оште е там да предава а со тава ги осакатува децата оти ништо не можат да научат.:toe:

Јас сум у гимназијата и мајтап нема у нее.Сите професори шо се ми предаваале до сега се биле строги и превземат мерки за тии деца шо се лигават.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Гимназијата е најдобрата подготовка за факултет.Има сто пати подобар кадар на професори и се бара знаење, има дисциплина на часовите и никојпат учениците не си играат мајтап со професорите как шо е случај у земјоделското.
Сестра ми там учи и сама кажа оти е покаена шо не се запишаала у гимназијата.Она ми има кажувано на англиски колко „работат“ на часовите.И предаваше еден стар професор шо бил за пензија ама оште „предавал“.Децата излеваале, влеваале на часо кога сакат.Никаков ред ни дисциплина.
По ного предмети ни книгите не се сменени, нема нови изданија.Учат од книги печатени пред 15-20 години.Тава ли си вика развој? Мош имате строга директрока шо тере поголема хигиена ама дека е поарно од гимназијата...далеко од тава.
Да ти ебам подготовката. Ај на тај мајка му е докторка, на му 4-5, на тај татко му директор тама и тама ај и на него... Гимназија се е преку врски. До пред 2 год. имаах 1 братучед и 1ва братучедка шо учаа тама.
На братучед ми оти мајка му (на мене стрина ми се паѓа) е докторка, така му ги пишаа оценките, а на братучедка ми се скапуваше од учене за да и пишат 4ка.
За у земјоделското незнам шо как е , дали влеват и излеват на часовте, ама кај нас у каубојското е ного построго.

-------------------------------------------------------------------------
На вас ви требат само строги професоре, човек колку и да ви попушта вии гледате да му се качате на главата. Ја злоупотребувате неговата добрина.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Оставејте ги врските на страна.Сегде ги има...како некој вирус се распространети.:)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Не.Гимназијата не е китка за мирисане ама сепак мислам оти со повеќе знаење излеват децата од там за разлика од другите школи.:)
А човеко не викам оти нема знаење ама не е способен да држе часови и наместо да го пратат у пензија оште е там да предава а со тава ги осакатува децата оти ништо не можат да научат.:toe:
оште таа година ќе предава догодина ќе оде у пензија....и на мене ми предава 2год. па осакати ме со материјало.. а планираах наместо математика да заменам да полагам англиски..ама ојде тај материјал 1 месец 1 расказ читааме тама или ќе го нема на час.... а за мајтап има некој професоре и ударат мош на тебе не се погодиле, или нема такви мрднани у твојо клас :smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да ти ебам подготовката. Ај на тај мајка му е докторка, на му 4-5, на тај татко му директор тама и тама ај и на него... Гимназија се е преку врски. До пред 2 год. имаах 1 братучед и 1ва братучедка шо учаа тама.
На братучед ми оти мајка му (на мене стрина ми се паѓа) е докторка, така му ги пишаа оценките, а на братучедка ми се скапуваше од учене за да и пишат 4ка.
Грешка си...
Сакаш да кажеш дека во каубојското и земјоделското нема врски?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе деца, са знаа:
Ак сакаш да студираш, оди си у гимназија и готово...Шо сакаш тава ќе си запишаш после.
Ак нејќаш, оди на некоо техничко, или шознам шо, или ако оше на 15 гудини знааш стварно шо сакаш да студираш, оди на тај смер.
Јас заврших у гимназијата, учих там 1992-96, и тугај оште беше п`на со тешки реликти од социјализмо и искомплексирани фаци шо се наречуваа професоре, шо вии саа само маабете мош сте слушале за них. Демек глумаа некоо строгост, а уствари беше катастрофа.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Да ти ебам подготовката. Ај на тај мајка му е докторка, на му 4-5, на тај татко му директор тама и тама ај и на него... Гимназија се е преку врски. До пред 2 год. имаах 1 братучед и 1ва братучедка шо учаа тама.
На братучед ми оти мајка му (на мене стрина ми се паѓа) е докторка, така му ги пишаа оценките, а на братучедка ми се скапуваше од учене за да и пишат 4ка.
За у земјоделското незнам шо как е , дали влеват и излеват на часовте, ама кај нас у каубојското е ного построго.

-------------------------------------------------------------------------
На вас ви требат само строги професоре, човек колку и да ви попушта вии гледате да му се качате на главата. Ја злоупотребувате неговата добрина.
ти стварно си летнало....на вас ви е напунила веселинка гаштите и си правате филмове .Демек кај неа нема врски :nesum: Добро ке видаш самио на крајта какви оценки стават...

А како второ знам оти на македонски трајчето го докапувате шо ти да не си ќуташ и си седаш мирен на неговио час ...така да не се прај паметен демек ти не им прааш така на професорите

А ка сме кај предметите ке видаш самиот колку е потешко знааш ли колку има разлика од кабинетска настава ка направии сите оценки се намалени и ред други работи .Така ке си седнаш ке си се спремаш за тесто ливче ова она на ѕидо ке си напишаш ...саа нема време да се измочаш не па за друго.:nesvest:
:salut:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Јас средно учих како машински техничар, од причина шо директорката Пиличева не ме прима поради политички разлики, а имах 70 бода, максимум ... ама ако, Господ гледе :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom