Навивачки групи во Македонија!

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
И мене ме интересира, дајте објаснување. И Приказни од Булеварот скоро имаше пишано поддршка за него. Кој е, што е и што се случува?
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
811
Поени од реакции
1.180
И мене ме интересира, дајте објаснување. И Приказни од Булеварот скоро имаше пишано поддршка за него. Кој е, што е и што се случува?
Па од тие што го подржуваат се зборува дека спасил многу млади животи,помогнал на различни начини со разговор,се сместување на некој во манастирот итн.А имаше па конторверзни изјави како МПЦ е ќерка на бугарската,и даде некој изјави манастирот во однос на договорот со Бугарија.Беше плукан па од подржувачи на српската црква,и некој квазиновинари,битолчани можат да објаснат поопширно цела прва екипа им се сликаше во Бигорски.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Може да биде хуман колку сака, респект за тоа иако впрочем тоа му е (би требало да биде) дел од професијата. Мене конкретно ме занима неговото лижење татарски ташаци, а со тоа и подривање на автокефалноста на МПЦ. А тоа што булеварко се лигавел за него е уште еден доказ за неговото свето бугараштво.
И да, побарав одговор од Чкембари, они би го објасниле најдобро нивниот гест, а не од некои татарски измеќари и одродени говна.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Може да биде хуман колку сака, респект за тоа иако впрочем тоа му е (би требало да биде) дел од професијата. Мене конкретно ме занима неговото лижење татарски ташаци, а со тоа и подривање на автокефалноста на МПЦ. А тоа што булеварко се лигавел за него е уште еден доказ за неговото свето бугараштво.
И да, побарав одговор од Чкембари, они би го објасниле најдобро нивниот гест, а не од некои татарски измеќари и одродени говна.
Смири хормони де. Сакаш да ти одговори некој културно, а се понашаш ко 17 години да имаш.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
1.коло ФК БЕЛАСИЦА - ФК Тиквеш 12.09.2017 (Одложено првото коло поради репрезентацијата што играше во Струмица , се одигра денеска)

21728470_10212935564597534_5615165136614186431_n.jpg

2.коло ФК Плачковица - ФК БЕЛАСИЦА 09.09.17 (Гостување во Радовиш)
21371268_1314923051969461_8017407532335484771_n.jpg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Може да биде хуман колку сака, респект за тоа иако впрочем тоа му е (би требало да биде) дел од професијата. Мене конкретно ме занима неговото лижење татарски ташаци, а со тоа и подривање на автокефалноста на МПЦ. А тоа што булеварко се лигавел за него е уште еден доказ за неговото свето бугараштво.
И да, побарав одговор од Чкембари, они би го објасниле најдобро нивниот гест, а не од некои татарски измеќари и одродени говна.
А што ти напишав јас да не наредуваш за нешто кога не знаеш.И да дал некоја изјава која не ти се допаѓа тој човек а уште помалку па калуѓерите во тој манастир заслижуваат да бидат навредени.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
А што ти напишав јас да не наредуваш за нешто кога не знаеш.И да дал некоја изјава која не ти се допаѓа тој човек а уште помалку па калуѓерите во тој манастир заслижуваат да бидат навредени.
А ти портпарол ли си му, калуѓер у манастирот или Чкембар, па се најде прозван некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom