Матурска облека, шминка и фризура

R

reactive89

Гостин
Што има тука да се дискутира едноставно бидете свои ...и облечете се вие како што мислите, а не да пратите некој "трендови"
Како што гледам, темава не е за некои трендови или незнам ти што... туку само е како вид помош на тие што незнаат како што да облечат, па од пост на пост идат и може преземаат некои делови облека и си креираат свој стил...
пример: јас во мојот претходен пост напишав што ќе облечам... и ако сакаш побарај ја таа варијанта некаде по нет, сигурно нема да ја најдеш, зошто?! - зашто јас си ја напраив, со мои мисли, и мои посакувања како да изгледам на матурската вечер... А верувам дека и другите форумџии на оваа тема што се наоѓаат го прават истото, градат свој стил... да, не викам оти некои не го следат трендот, но верувам дека повеќето свој тренд си градат, односно свој стил за таа вечер...
значи преку слики, постови - некој си гради свој тренд и се замислува како ќе изгледа таа вечер :smir: :helou:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Денес ги свртевме сите бутици со брат ми и да, има доста избор, и за машки и за женски, иако за машки нема доволно оригинални парчиња, се е она еднобојно црно, бело, сиво, евентуално риги.

ми треба совет, идеа, мислење: што мислите околу носење на кожна јакна наместо типично одело на матура ?
Посекси да, посоодветно no idea.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Денес ги свртевме сите бутици со брат ми и да, има доста избор, и за машки и за женски, иако за машки нема доволно оригинални парчиња, се е она еднобојно црно, бело, сиво, евентуално риги.



Посекси да, посоодветно no idea.
Си најде нешто Џока??? :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Си купив фустанче, си купив штикли, вчера си купив и од козметика се што ми фалеше, и сега уште да ме просветли каде во Скопје има убави чантички освен во Виа?
 
Член од
26 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Да бе Тинка се опремив од глава до пети, ај ќе видиш дека најбољи ќе бидам облечен за матура. Тебе не те прашувам шо си зема зошо сакам да се изненадам.:salut:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
јас си купив за прва комплет се...
бели ленени пантолони
бело сако
зеленкава кошула
бели кондурчиња
во бело, во бело, јас стојам покрај неа...:vozbud::vozbud::vozbud:
за другите 2 вечери уште немам докупено:nesvest:
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
многу се замараат денешниве матуранти со изгледот и од шо сакаат да изгледаат шо поубаво ја зезнуваат цела работа!за жал...јас коа бев на матура па тоа беше катастрофа која од која ПОтетка:pos2: и така ви викам не се замарајте многу многу нема фајде од тоа
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Па... 3 вечери... што е чудно...:toe:
и 4та на собиранка:cug:
Како бе друже што е чудно па ти матурска ке славиш недела дена ли па да се замараш што ке облекуваш 4 дена.Ајде да беше девојка ајде ајде али и они мислам дека не се замараат толку али овака машко да му ја мисли што ке носи 4 дена алал да ти е :nesvest: И да првпат слушам за овие мои 22 години дека некој слави матура 4 дена.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе средно се завршуе или шо.:poss:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
хехехехехехе
купвам облека за 3 дена... ко шо прает и сите останати... машки или женски...:pipi:
а 4та... така се паѓат собиранкава во охрид од кајганеријава...
не реков дека и за то ќе купвам...:pos:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
хехехехехехе
купвам облека за 3 дена... ко шо прает и сите останати... машки или женски...:pipi:
а 4та... така се паѓат собиранкава во охрид од кајганеријава...
не реков дека и за то ќе купвам...:pos:


Не верувам дека за 4 години од кога завршив јас матурска дека се промениле многу нешта али нема шанси да поверувам дека секој купува облека за 3 дена.Брат кај ке идете вие три дена па секој ден да ја менуваш облеката бе.Јас како што знам една вечер е матурската.Али може се мењаат времињата.Сега ние за некоја недела ке имаме апсолвентска забава па никој не планира 3 дена да слави искрено.Ова ме чуди што го кажуваш.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
па... незнам... ај ваљда ќе пише некој друг матурант...
прва вечер во хотел,
втора во ресторан,
трета во дискотека..
некој од женскиве одат кај розе трајческа и симулар да кроет фустани од по 300 евра...
то е претеризам али... шознам... 3те вечери со истото да одам???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom