Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2007
Мислења
169
Поени од реакции
119
Дали може некој да ми објасни како иде процедурата откога ќе се добие државјанството? Како се доаѓа до пасошот? Матичен број? Адреса? Фала ви однапред :ojeaa:
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Дали може некој да ми објасни како иде процедурата откога ќе се добие државјанството? Како се доаѓа до пасошот? Матичен број? Адреса? Фала ви однапред :ojeaa:
Да споделиш ако може со што документи си и кога ти одобрија државјанство?
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
Не гo зaкaчaј тoј фaтигo ене гo кaј гo лaже чoвекoн декa имaл ЕУ вoзaчкa a немa ЕУ држaвјaнствo.Тoј јa зaменил МК вoзaчкaтa сo Бугaрскa a незнaе декa пишувa нa неa.Кoгa ке му издaдaт Бугaрскo држaвјaнствo ке тврди декa е Америкaнец.
Pa jas ne slucajno gi odbiram lugjeto so mozat da ti pomognat okolu ovie zaebanci so gi imame okolu bg pasosive
:) Pozdrav4e do site

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.260
Поени од реакции
37.925
Дали може некој да ми објасни како иде процедурата откога ќе се добие државјанството? Како се доаѓа до пасошот? Матичен број? Адреса? Фала ви однапред :ojeaa:
Адреса прво наоѓаш, и одиш да закажеш термин за сликање. Кај ти е адресата, во таа општина ќе се сликаш. После сликањето за 20 дена ти излегува пасошот и личната карта ако уплатиш и за неа.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Pa jas ne slucajno gi odbiram lugjeto so mozat da ti pomognat okolu ovie zaebanci so gi imame okolu bg pasosive
:) Pozdrav4e do site

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Vo pravo si ne se zakacaj, imam vremena dobiena poradi firmata registrirana vo BG, koja e validna za identifikacija vo eu, a ako sakaat ke mi skinat gazot. zatoa sto so nea nemam pravo da rabotam svedska i germanija. So nea pak mi vazi 3+3
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Да пренесам добра вест од српски форум која е од денес:

"Drugari potpisan Ukaz, posle 3 ipo godine. Broj 46xx/2014. Inteevju april 2014, na dopuni od avvusta 2015 do juna 2017. Jun 2017 finalna, 05.jul cekanje potpisa i 07.septembar potpisan Ukaz. Srecno svima
moma"

Се чисти пополека 2014 година.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Decki prevoz nekoj za za Bugarija za dr nedela od ohrid? Kontakt, brojce!!
бараш некој со твој превоз или кој оди друк,имам бројчина от двајца кој вршат превос обично одам со нив?!?[DOUBLEPOST=1504785691][/DOUBLEPOST]
Не гo зaкaчaј тoј фaтигo ене гo кaј гo лaже чoвекoн декa имaл ЕУ вoзaчкa a немa ЕУ држaвјaнствo.Тoј јa зaменил МК вoзaчкaтa сo Бугaрскa a незнaе декa пишувa нa неa.Кoгa ке му издaдaт Бугaрскo држaвјaнствo ке тврди декa е Америкaнец.
а батец да ми објасниш несто,имам другарчиња кој гер.кој франција идр.таму се повеке от 5-6год.возат со заменети возачки до сега по нивно кажување никој проблем не му направил???зошто!!!!???[DOUBLEPOST=1504785958][/DOUBLEPOST]
Да пренесам добра вест од српски форум која е од денес:

"Drugari potpisan Ukaz, posle 3 ipo godine. Broj 46xx/2014. Inteevju april 2014, na dopuni od avvusta 2015 do juna 2017. Jun 2017 finalna, 05.jul cekanje potpisa i 07.septembar potpisan Ukaz. Srecno svima
moma"

Се чисти пополека 2014 година.
гледате дека се работи,МОЖЕБИ не со брзо темпо како што посакувате но барем се ДВИЖАТ работите,,,.,....што е тука е....
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.687
Поени од реакции
28.152
Пепи...Не рекoв декa немoже дa вoзи.Туку декa тoј немa ЕУ дoзвoлa кaкo штo тврди.Oткaкo ке пријaвиш aдресa знaм сaмo декa у Гермaнијa пoсле 6 месеци требa пoнoвo дa пoлaгaш.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Да пренесам добра вест од српски форум која е од денес:

"Drugari potpisan Ukaz, posle 3 ipo godine. Broj 46xx/2014. Inteevju april 2014, na dopuni od avvusta 2015 do juna 2017. Jun 2017 finalna, 05.jul cekanje potpisa i 07.septembar potpisan Ukaz. Srecno svima
moma"

Се чисти пополека 2014 година.
Se nadevam deka e taka ama kaj mene nishto novo, ushte na finalna od 30 mart

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки ја имам адреса и удостоверение за гражданство , како оди понатаму постапката . Каде да се обратам во Бугарија во министерството или во општината. Фала однапред
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Да пренесам добра вест од српски форум која е од денес:

"Drugari potpisan Ukaz, posle 3 ipo godine. Broj 46xx/2014. Inteevju april 2014, na dopuni od avvusta 2015 do juna 2017. Jun 2017 finalna, 05.jul cekanje potpisa i 07.septembar potpisan Ukaz. Srecno svima
moma"

Се чисти пополека 2014 година.
Sve e toa vo red ama dali pisuva so kakvi dokumenti e covekot zosto I jas gi pratam srpskite forumi i ubavo si pisuvaat lugjeto tamu ,deka samo so stari dokumenti I preku roditel vrvat.eve imase i eden posrednik koj gi sovetuvase lugjeto nikoj da ne se mami so potvrdi I preku bratuced,vujkovci,tetki ne davale .aj ako ne to e maka vidi so sto dokumenti e covekot.
 
D

Daniel_faca

Гостин
Sve e toa vo red ama dali pisuva so kakvi dokumenti e covekot zosto I jas gi pratam srpskite forumi i ubavo si pisuvaat lugjeto tamu ,deka samo so stari dokumenti I preku roditel vrvat.eve imase i eden posrednik koj gi sovetuvase lugjeto nikoj da ne se mami so potvrdi I preku bratuced,vujkovci,tetki ne davale .aj ako ne to e maka vidi so sto dokumenti e covekot.
Drugar daj link od nekoj srpski forum
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
DECKI USTE STOJ U MESTO RABOTAVA DAJTE PISETE NA PETAR VKOLEV KARAKACANOV MLADENOV NELUI KE IMASE PROMENI OD SEPTEMVRI
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Пепи...Не рекoв декa немoже дa вoзи.Туку декa тoј немa ЕУ дoзвoлa кaкo штo тврди.Oткaкo ке пријaвиш aдресa знaм сaмo декa у Гермaнијa пoсле 6 месеци требa пoнoвo дa пoлaгaш.
Значи два дена ме нема и лапнавте стероиди.

Имам БГ возачка дозвола, зошто поминав цела процедура во БГ на регистрација на фирма таму. Проблемот е друг, веќе неко време се слуша дека тие ќе важат само за работа во БГ, а доколку ме застане полиција во ГЕ, и ако ми побара и пасош ќе морам да го покажам МК, друг немам. И покрај тоа што ги имам сите сертификати АДР, и полагања, може да ме казнат 3000 еур и забрана за работа. ПРАШАВ ДАЛИ НЕКОЈ ИМА РАЗБРАНО ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА ОВАА ЗАБРАНА. Што не е јасно, што таклата со глупости. ДРУГО СИНДИКАТОТ НА ШОФЕРИ ВО ГЕ, ИМА ПОДНЕСЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ НА ОГРАНИЧУВАЊЕ И ПОСТРОГИ КОНТРОЛИ НА ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ШОФЕРИ. Прајте муабет колку сакате секој со маката со фрустрациите и верувањата[DOUBLEPOST=1504802267][/DOUBLEPOST]
DECKI USTE STOJ U MESTO RABOTAVA DAJTE PISETE NA PETAR VKOLEV KARAKACANOV MLADENOV NELUI KE IMASE PROMENI OD SEPTEMVRI
Уште ги чекаме, или да не е згрешена годината? или ЛАЖЕВ???[DOUBLEPOST=1504803583][/DOUBLEPOST]
A kakva licna karta imas
Времена, за работа
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom