Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Никој не ти е крив кога после толку дремење на онлајн кладилниците имаш потполно погрешни концепти за кладење. Наместо да седиш тука да кукаш и да се расправаш со сите, земи научи нешто.
Друже, ако правиш или си правел пари на наместени натпревари не глуми дека си експерт за кладење, секој знае да се логира на акаунт и да уплати натпревар кој му е јавен, сме виделе многу пати твоите експертизи како завршуваат, терај си твое ама не глуми овде на форумов дека ти си бог на кладењето, улетуваш после завршени мечеви и држиш предавања како требало
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Друже, ако правиш или си правел пари на наместени натпревари не глуми дека си експерт за кладење, секој знае да се логира на акаунт и да уплати натпревар кој му е јавен, сме виделе многу пати твоите експертизи како завршуваат, терај си твое ама не глуми овде на форумов дека ти си бог на кладењето, улетуваш после завршени мечеви и држиш предавања како требало
Ако сакаш да тераме инает, нема проблем, ама не зборуваме сега за мене, туку за тебе. Јас освен кукање од тебе никогаш ништо друго не сум слушнал. Само ти налетуваш на местени натпревари, само ти си несреќен, само тебе те мразат професорите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.741
Поени од реакции
110.922
Поразот на Зверев со 1.15 коефициент на Грен Слем ти е исто како Реал Мадрид да киксне против Малмо со 1.15 во групна фаза.Исто како и Франција да киксне со Нов Зеланд на евентуално светско првенство.
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Се додека не разбереш/те дека во тенисот најголема улога игра меч апот и подлогата до тогаш ќе си мислиш вакви работи ко оваа што ја кажа сега и што не е воопшто точна. Чорич ниту е анонимус ниту незналица, споредбава стварно ти нема везе.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Ако сакаш да тераме инает, нема проблем, ама не зборуваме сега за мене, туку за тебе. Јас освен кукање од тебе никогаш ништо друго не сум слушнал. Само ти налетуваш на местени натпревари, само ти си несреќен, само тебе те мразат професорите.
па ти зема да ми држиш предавања како биле реални моменталниве резултати во тенис, како било очекувано Маер да го добие Гаске после 1-0 негатива, како било очекувано Фоњини да биде прегазен од ИТФ играч, јас пишувам мислење дека во тенисот моментално дали ќе бидеш добитен или не зависи од среќата, ги нема Џокович/Мареј плус Надал/Федерер не се во топ форма и нема нешто на што може да гарантираш дека ќе земеш пари, дури и ако играш на 100к+ уплата, ИТФ играчи почнаа да стигаат второ коло на ГС, и ти ми објаснуваш дека тоа е очекувано и реално
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
нема врска конректно за мечот Зверев-Чорич. ама не се прајте со сила дека не е така, еве навратете се уназад и нека ви текне колку тениси на минимални коеф 1.10 1.15 1.20 имаат изгубено, па споредете со фудбал, мн повеќе излегуваат фудбалите на мали коеф(пошо нормално правиме муабет за пореален спорт)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
нема врска конректно за мечот Зверев-Чорич. ама не се прајте со сила дека не е така, еве навратете се уназад и нека ви текне колку тениси на минимални коеф 1.10 1.15 1.20 имаат изгубено, па споредете со фудбал, мн повеќе излегуваат фудбалите на мали коеф(пошо нормално правиме муабет за пореален спорт)
Ќе се чуеме кога ќе ве заебе Реал со Валенсија на 1.16 квота нареден викенд :))
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Најфино анкета да се направи Фудбал против Тенис и остали спортови, па нека се реши еднаш засекогаш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
па ти зема да ми држиш предавања како биле реални моменталниве резултати во тенис, како било очекувано Маер да го добие Гаске после 1-0 негатива, како било очекувано Фоњини да биде прегазен од ИТФ играч, јас пишувам мислење дека во тенисот моментално дали ќе бидеш добитен или не зависи од среќата, ги нема Џокович/Мареј плус Надал/Федерер не се во топ форма и нема нешто на што може да гарантираш дека ќе земеш пари, дури и ако играш на 100к+ уплата, ИТФ играчи почнаа да стигаат второ коло на ГС, и ти ми објаснуваш дека тоа е очекувано и реално
Многу си дебилен, не ни разбираш што ти се зборува. Од аспект на професионално кладење сите тие натпревари кои ги спомна немаат никакво значење. Сите беа со безвезни коефициенти, без никава вредност. Го гледам гаске со 1.30 против Лео Маер ме фаќа смеа. Исто со Фоњини. Што да направам со коефициент 1.30? Тоа се дебилни коефициенти за дебилни играчи.

Врска немаш, сериозно. Толку изгубен случај си за кладење, страшна работа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.741
Поени од реакции
110.922
нема врска конректно за мечот Зверев-Чорич. ама не се прајте со сила дека не е така, еве навратете се уназад и нека ви текне колку тениси на минимални коеф 1.10 1.15 1.20 имаат изгубено, па споредете со фудбал, мн повеќе излегуваат фудбалите на мали коеф(пошо нормално правиме муабет за пореален спорт)
Да еве смрдливите Сити кои потрошија 34242 милиони само на бекови се пораѓаа против топ 3 најслаби тимови во ПЛ и тепаа со гол во 95 минута, дома играа 1-1 со Евертон, пошо морало реално да испаѓаат фудбалите. Нема везе слаб период е во тенисот, ете не искачаат некои реални квоти и типови, ваљда ќе се сврти тркалото кад тад. Најтрагичното е што дежурните галамџии овде, не зборам за тебе, си знаат кои се, цело време јадат гомна дека не искачаат тенисите и дека “се местело“ на велико, а не можам нигде да видам да одиграат обратен тип од фаворитот. Па мајстори, ако не искачаат тенисите реално тогаш повелете имате огромни квоти на аутсајдерите, наплатете си слободно.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Многу си дебилен, не ни разбираш што ти се зборува. Од аспект на професионално кладење сите тие натпревари кои ги спомна немаат никакво значење. Сите беа со безвезни коефициенти, без никава вредност. Го гледам гаске со 1.30 против Лео Маер ме фаќа смеа. Исто со Фоњини. Што да направам со коефициент 1.30? Тоа се дебилни коефициенти за дебилни играчи.

Врска немаш, сериозно. Толку изгубен случај си за кладење, страшна работа.
Чекај, ти сакаш Фоњини да има 1.80 коефициент на ГС против ИТФ играч, Гаске да има 1.70 против Маер кој воопшто нема меч на АТП ниво на тврда подлога оваа година, тоа сакаш да го кажеш?
Вели 1.30 што ќе правам со таков коефициент, па за сериозни играчи кои играат на сериозна уплата 1.30 е сосема солиден коефициент, ако сакаш да играш сингл на 20 денари тогаш барај луди коефициенти
Ај да не те замарам, веројатно си одиграл на твојата миленичка, Каролина Плискова, гледај си го мечот
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Вели 1.30 што ќе правам со таков коефициент, па за сериозни играчи кои играат на сериозна уплата 1.30 е сосема солиден коефициент, ако сакаш да играш сингл на 20 денари тогаш барај луди коефициенти
:pos::pos::pos::pos:

Леле колку врска немаш, мајко мила. Ти си комплетен аматер, страшна работа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.741
Поени од реакции
110.922
Чекај, ти сакаш Фоњини да има 1.80 коефициент на ГС против ИТФ играч, Гаске да има 1.70 против Маер кој воопшто нема меч на АТП ниво на тврда подлога оваа година, тоа сакаш да го кажеш?
Вели 1.30 што ќе правам со таков коефициент, па за сериозни играчи кои играат на сериозна уплата 1.30 е сосема солиден коефициент, ако сакаш да играш сингл на 20 денари тогаш барај луди коефициенти
Ај да не те замарам, веројатно си одиграл на твојата миленичка, Каролина Плискова, гледај си го мечот
Не, него сака да ти каже дека не ни ги погледнал тие мечеви. 1.30 не му имал вредност на Гаске, 1.20 на Фоњини итн итн. Не мора сите мечеви во понудата да бидат изиграни нели? Тоа сака да ти каже ебате ко со Даунов синдром да си ништо не разбираш.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Добро Сити беше 1.40 во гости и 1.30 дома, нема везе не се разбираме очигледно, не прам муабет за повалуе типови него конректно споредено 1.10-1.15 тенис и фудбал, значи најмалите коефициенти оние кои треба да излезат најреално во тенис има процентуално повеќе падови сакате прифатете го то или не , еве дур го пишам ова Плискова на 1.05 губи 1-5 од Гибс, фудбал на 1,05 или 1.10 да не добие се брои на една рака во годината, а во тенисот ги има на секој ебан турнир(барем последниов период)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.314
значи најмалите коефициенти оние кои треба да излезат најреално во тенис има процентуално повеќе падови сакате прифатете го то или не , еве дур го пишам ова Плискова на 1.05 губи 1-5 од Гибс, фудбал на 1,05 или 1.10 да не добие се брои на една рака во годината, а во тенисот ги има на секој ебан турнир(барем последниов период)

Тоа беше целата поента на муабетот, процентуалната успешност на малите коефициенти фудбал вс тенис. Само од денешната понуда ќе има 10 мечеви под 1.25 шо ќе кикснат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom