Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920
Член од
3 март 2010
Мислења
644
Поени од реакции
402
пред неколку месеци пробав lindt и млечно и црно и од тоа мекото во црвено пакување, катастрофа од чоколадо чист шеќер, джабе ми го фалеа, ианку го купив од бензиска на макпетрол, е сега ако продаваат копија тоа е друга работа. Ама 170 денари за 100 грама и да не е оригинал тешко нив. Последниве години најомилено ми беше фин каре со цели лешници во зелено паковање од грчкиот лидл. Ама сега гледам и него го исчуручиле, се шеќер, ич какао и млеко. Најквалитетно на пазарот моментално е тоблеронето.
Милката од стално ми била шит, она што се продава во мк, за странство не сум запознаен.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
пред неколку месеци пробав lindt и млечно и црно и од тоа мекото во црвено пакување, катастрофа од чоколадо чист шеќер, джабе ми го фалеа, ианку го купив од бензиска на макпетрол, е сега ако продаваат копија тоа е друга работа. Ама 170 денари за 100 грама и да не е оригинал тешко нив. .
Ако Линдт имат фирмен магазин во Македонија мораш да купуваш само од таму;)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
пред неколку месеци пробав lindt и млечно и црно и од тоа мекото во црвено пакување, катастрофа од чоколадо чист шеќер, джабе ми го фалеа, ианку го купив од бензиска на макпетрол, е сега ако продаваат копија тоа е друга работа. Ама 170 денари за 100 грама и да не е оригинал тешко нив. Последниве години најомилено ми беше фин каре со цели лешници во зелено паковање од грчкиот лидл. Ама сега гледам и него го исчуручиле, се шеќер, ич какао и млеко. Најквалитетно на пазарот моментално е тоблеронето.
Милката од стално ми била шит, она што се продава во мк, за странство не сум запознаен.
Најубаво е, а ти којзнае што си купил.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Najlepse zelje ... Nestle ... Milka-Bubbly ... porano edno vreme skoro sekoj den mavav Toblerone, Snickers ili Mars ... :icon_mrgr:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Го најдов чоколадово во еден супермаркет во Чаир, го немам сретнато на друго место. Ме израдува што некои од овие имаа 400 и нешо калории, а и вкусот ми се допадна, така да... :LOL:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Го најдов чоколадово во еден супермаркет во Чаир, го немам сретнато на друго место. Ме израдува што некои од овие имаа 400 и нешо калории, а и вкусот ми се допадна, така да... :LOL:
Вака чоколадново личи вкусно. Од која продавница е точно и која цена е?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Вака чоколадново личи вкусно. Од која продавница е точно и која цена е?
Метро се вика, тоа жутото. :D
Околу 55 денари, не ме фаќај за збор. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
Страхотно.
Го имаше во КАМ а и во Рептил го најдов.
Се топат во уста, 200г. околу 80 денари. Мини оргазми. Германско потекло.

IMG_20180109_200942.jpg
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.712
Поени од реакции
6.891

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
Не успеав да ги најдам оргазмиве, а баш ме занима. Си купил скоро?
Во рептил беа купени 2 дена пред постот да го пишам.
У КАМ беа купени нешто пред Нова година. Ама во некој од КАМ-овите имаше во некои немаше... а и у едниот Рептил беа при крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom