Мачки (општи дискусии)

K

Kacar

Гостин
@Kacar не знам, веројатно. Денес сабајле беше подобро, па исчезна се врати дома и сега е пак лошо. Размислувам да го носам до ветеринар, ако не најдам комшијата кој го чува тоа ми е најлогично решение ...
Очигледно никој не го чува. Носи го на ветеринар и запиши си го на свое име.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Ма тој еден пат кога се видов со комшијава ми рече го чува. Го земапе и дома и приквечер го пушташе надвор и тоа беше кога почна да иди кај мене. Од тогаш се немам со него видено. @Kacar Неќи само многу да јади, сем в уста ако му ставам, тогаш џвака и преди.
 
Член од
25 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam mache 4 meseci ima i mislam deka e bremeno bidejki mesheto mue ko tvrdo i potecheno..mozno e da e vistina deka e bremeno?
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
11
Продавам персиски мачор, стар две години чуван строго во домашни услови, вакциниран капен чешлан и сите редови.Го продавам поради заминување во странство па ако има некој заинтересиран можи да ми пиши инбокс ке се договориме. image-0-02-01-28ffa70609d42f2ba3c0959d64ab28477c8f78cf3aaeb3b1c770191928688142-V.jpg image-0-02-01-088c1f6ed5f12b2b598536694076779b7b5d276f86cef5c06573ae173db2b7c0-V.jpg image-0-02-01-088c1f6ed5f12b2b598536694076779b7b5d276f86cef5c06573ae173db2b7c0-V.jpg
 
K

Kacar

Гостин
Продавам персиски мачор, стар две години чуван строго во домашни услови, вакциниран капен чешлан и сите редови.Го продавам поради заминување во странство па ако има некој заинтересиран можи да ми пиши инбокс ке се договориме.Прегледај го приврзокот 177147 Прегледај го приврзокот 177148 Прегледај го приврзокот 177148
Нели ќе го подарувше поради алергија на мајка ти ?
 
A

Avenger99

Гостин
Некој да пише каде има од Фармина храна во Скопје, во кој Пет Шоп? Во Пет Експерт не носат веќе.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
7
Некој што има ПЕРСИСКА мачка совет?

Мачето е супер се , јаде многу, игра, ама скоро 3 недели се понаша ко да се дави ко да пробува да исповрати а не може..читав дека може да се ,мачат влакнестите топчиња да ги исповратат, и се секирам сеа.. не знам како да му помогнам, а праи звуци ко да се дави..
 
K

Kacar

Гостин
Некој што има ПЕРСИСКА мачка совет?

Мачето е супер се , јаде многу, игра, ама скоро 3 недели се понаша ко да се дави ко да пробува да исповрати а не може..читав дека може да се ,мачат влакнестите топчиња да ги исповратат, и се секирам сеа.. не знам како да му помогнам, а праи звуци ко да се дави..
Паста за мачки против крзнени топчиња и храна специјализирана за против топчиња. А сега на ветеринар да и ги извадат влскнста од желудник.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
7
Паста за мачки против крзнени топчиња и храна специјализирана за против топчиња. А сега на ветеринар да и ги извадат влскнста од желудник.
Уф ќе биде проблем ако го однесам за 2 дена ? Се надевам нее.. кај се купува таа паста ? И каква храна им помага против топчиња?
 
K

Kacar

Гостин
Аман веќе...... мачкава моја преку глава ми е ! Нарцисоидна пизда фашист ! Секоја сува храна најквалитетна... профине, хиллс, леонардо, оријен, фармина, бош, брит кер и милион други холистички и суперпремиум храни...... оваа СЕ ДАВИ ВО ВИСКАС, ФРИСКИС И КИТ КЕТ. И варено месо и живо......му се мршти и јаде колку да не виси на коски. Си стои сувата храна во чиниичка ја мењавам секој ден. Едино, ројал ја сакаше и не и се мрштеше онаа за персиски мачки. А ако дојде до нејзе мирис од вискас, тоа настанува апокалипса, мјаучење такви оргазмични движења чиниш досега не видела храна цел живот........ помош!
 
A

Avenger99

Гостин
Аман веќе...... мачкава моја преку глава ми е ! Нарцисоидна пизда фашист ! Секоја сува храна најквалитетна... профине, хиллс, леонардо, оријен, фармина, бош, брит кер и милион други холистички и суперпремиум храни...... оваа СЕ ДАВИ ВО ВИСКАС, ФРИСКИС И КИТ КЕТ. И варено месо и живо......му се мршти и јаде колку да не виси на коски. Си стои сувата храна во чиниичка ја мењавам секој ден. Едино, ројал ја сакаше и не и се мрштеше онаа за персиски мачки. А ако дојде до нејзе мирис од вискас, тоа настанува апокалипса, мјаучење такви оргазмични движења чиниш досега не видела храна цел живот........ помош!
На почетокот и кај мене беше така, и никогаш не и давам Вискас или некој друг таков бренд оти после повраќа. Јас уште од мал го навикнав на сува храна итоа само Фармина и Ројал поретко. Друга храна нејќе да види, буквално на маса да има било какво јадење он не чепка ништо.[DOUBLEPOST=1507244171][/DOUBLEPOST]
Moglivet во капиштец исто.
Во Moglivet има или не ?
 
K

Kacar

Гостин
На почетокот и кај мене беше така, и никогаш не и давам Вискас или некој друг таков бренд оти после повраќа. Јас уште од мал го навикнав на сува храна итоа само Фармина и Ројал поретко. Друга храна нејќе да види, буквално на маса да има било какво јадење он не чепка ништо.[DOUBLEPOST=1507244171][/DOUBLEPOST]
Во Moglivet има или не ?
Која и да ја сервирав храна од најдобрите, таа два дена ќе јаде и толку... не знам дали да се вратам на ројалот.... а и заборавив, ја сака и онаа во ДМ маркет германската во производство на ДМ шо си е. Не е лоша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom