Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
а што добар човек беше, ни мравка немаше згазнато. а и професионалец во струката беше.
Ипак мислам дека ова е една сериозна тема, хумор е најдоле на форумов.

Него, што сакам сега Калајџиев или Бужаровска да го заменат Зврле, па ќе биде „пиштење, вриштење“. Па Сашко ќе вика „леле како ми го начука Зоки од Муртино“.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
АЈДЕ МАФИЈО ИЗУМРЕТЕ СЕГА МАТЕР ДА ВИ ЕБАМ , КОПИЛИЊА... ДАЈ БОЖЕ ДА ИЗУМРЕТЕ ВО ЗАТВОР
НИКОГАШ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ ТАКВА ВЛАСТ ВО МАКЕДОНИЈА!
ШТО ПОБРЗО ДА ЗАВРШИТЕ И ДА СКАПЕТЕ ВО ЗАТВОР ДУШМАНИ НА СОПСТВЕНИОТ НАРОД.. СЕ ДА ВИ ЕБАМ
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
АЈДЕ МАФИЈО ИЗУМРЕТЕ СЕГА МАТЕР ДА ВИ ЕБАМ , КОПИЛИЊА... ДАЈ БОЖЕ ДА ИЗУМРЕТЕ ВО ЗАТВОР
НИКОГАШ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ ТАКВА ВЛАСТ ВО МАКЕДОНИЈА!
ШТО ПОБРЗО ДА ЗАВРШИТЕ И ДА СКАПЕТЕ ВО ЗАТВОР ДУШМАНИ НА СОПСТВЕНИОТ НАРОД.. СЕ ДА ВИ ЕБАМ
takaje!1!1
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

После ќе плачете зошто сум ги критикувал сдсм. По ропачки кадри мислам дека немало у историјата на Македонија.
Абе Диме Спасов е ПОИМ за овие.
... и не е мое мемето!
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Страшно, човекот пиел пиво, срамота, сосем спротивно на демонхристијанските вредности.

Ајде, си ја исполни дневната квота со сликички и мемиња, можеш да си легнеш сега.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
па се гледа весељак човек. да се напие и оро да заигра. не овој нешто интелектуалец, уметник глуми, пуштил долга коса.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
па се гледа весељак човек. да се напие и оро да заигра. не овој нешто интелектуалец, уметник глуми, пуштил долга коса.
Доста бе и ти со флашата :icon_lol:[DOUBLEPOST=1502986006][/DOUBLEPOST]
Ајде, си ја исполни дневната квота со сликички и мемиња, можеш да си легнеш сега.
Bitch, i didnt even started :icon_mrgr:
Ама нели се ропаци, длабоко во себе и вие тоа го знаете.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
@VOLK2234
Добри се и на ДУПМНЕ

Дуото прасиња ВАНКОВЕР и ПИШЕВ.
Крсте Јовановски? кај бе ти сељак еден пратеник..:pos:

Него дај да си ги затворат криминалците... боље ќе биде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мене повеќе ме фрапира што овие хотели како Шератон и Риц немаат критериум за опинци што им влагаат. Не е само пари да имаш, реноме се руши вакви кога улетуваат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Дали мислиш сериозно дека Хаг не можел да ги реши случаевите па затоа ги вратил во матичната држава која патем е банана држава со судство кое е на ниво на детска градинка?Каде е тој меѓународен фактор што осудувал против законот за амнестија кога ги враќаа случаевите назад?
Дали прочита какви притисоци и се вршеле на Дел Понте?Кога еден Хаг се откажал сериозно нашите би ги решиле?
Цел свет е крив освен ВМРО кој изгласа амнестија за криминалците на предлог од влада на ВМРО и потпишано од претседател член на ВМРО
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мене повеќе ме фрапира што овие хотели како Шератон и Риц немаат критериум за опинци што им влагаат. Не е само пари да имаш, реноме се руши вакви кога улетуваат.
Замисли ја оваа сељанкава покондурена, си мислела на друга планета е, сигурно ко изгубена гледала лево десно. Такви одма на клоци треба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Замисли ја оваа сељанкава покондурена, си мислела на друга планета е, сигурно ко изгубена гледала лево десно. Такви одма на клоци треба.
Абе сто посто прибрала у куфер све од шампони, купки, чуда од купатилото.

Принцезата Дајана и Бети од село Комиње во Риц, тоа се тие hall of fame гости.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Јас на следните избори ќе гласам за ДПМНЕ. Кога го видов мемето на @VOLK2234 и новиот директор на една престижна институција како што е Танец, ми пукна филмот. Госпожата министерка спиела во Хилтон и Риц, синот на Никовски земал по 3000 евра плата за давање совети, ама новиот директор на Танец (на Танец бе) пиел пиво.

Е не може вака, долу Заев, Гвујо за доживотен премиер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom