Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Ми се свиѓа твојот одговор. Затоа секогаш многу повеќе сум ве почитувал од горенаведените . А кој како се понаша, тој така и нека си го добие. Впрочем имаше апел и од вашиот клуб да го почитувате противникот и домашната публика што е доста фер потег. А за тие што ги спомна дека ќе буцкаат, нека повелат, ама..
Друже си ги измешaл брзините. Дечкoтo е Мaкедoнец, фaн нa Вaрдaр.

Штo сте се уцвикaле, aкo прoвoцирaaт ќе гo јaдaт, крaткo и јaснo :-D
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Да почекаме до утре, па ќе збориме[DOUBLEPOST=1502904147][/DOUBLEPOST]

Ние нема, ама они да... Турците не верувам, ама албанезите ќе буцкаат.
Sakam da go vidam toj Albanes koj ke go pluka Vardar a da vo isto vreme bide opkruzen so Makedonci. Kolku sto stignav da vidam se e kasa popara so kupuvanje na karti. Albancite provocirat koga se na sigurno (zastiteni) ili 10:1 vo bilo koja druga situacija ne gi baraj.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Кој хаос ќе биде утре на стадион, очекувам еден куп пропусти у организација. Прееска Самоил на прес вика блок 4 е ради тампон зона, а 5 и 6 за гостински, идиотите ги имаа пуштено у слободна продажба и за таму карти купуваа и наши. И сеа некој што купил карта да си го гледа клубот на домашен терен треба да седи меѓу гостински. Друга работа што сигурно и дел од турциве што зимале карти за јужна земале за некои од другиве блокови (1-3). И за запад праат глупости, знаат дека Комити ќе се таму, бар нека одвојат тие и тие блокови навивачка трибина нагласено и дека ќе биде со стоење, вака рандом фаци затоа што нема карти за југ или север ќе земат за запад и ќе се расправаат после зошто кај што треба да седат некој друг има или се стои и се навива..

Иначе, Чеде ќе го води тимот утре сепак, а пријавен во состав е и Итало, е сеа дали ќе игра прва, ќе видиме. Фенербахче најави дека ќе стартува со Солдадо, Перси имал некоја повреда. Не сум оптимист воопшто и очекувам прилично лесен пролаз даље на Фенербахче, само се надевам дека нема да се избламираме со некој дебакл дома
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
За жал и ја очекувам утре да илзезат играчите како пички....[DOUBLEPOST=1502910946][/DOUBLEPOST]Уште еднаш Ве потсетуваме за казните кои ФК Вардар ги доби од страна на УЕФА за минатите два натпревари, за истакнување на неонацистички знамиња, за употреба на пиротехника, за седење на скали и за извикување против УЕФА. Сега би сакале да Ве информираме дека при влезот ќе бидат одземени секаков вид на знамиња и пиротехника, и дека секој оној кој ќе седи на скали, ќе биде веднаш отстранет од стадионот од страна на обезбедувањето. Ве молиме за фер и коректно навивање за да го заштитиме нашиот клуб од нови казни од УЕФА.

Баш ме интересира дали навивачите на Шкендија се казнети?[DOUBLEPOST=1502911463][/DOUBLEPOST]таборот на Вардар испратија неколку информации околу организацијата на натпреварот помеѓу Вардар и Фенербахче.

Од клубот наведуваат дека по договор со МВР, натпреварот ќе биде организиран по примерот на Супер Купот кој минатата недела се одигра во Скопје. На влезот пред стадионот ќе бидат одземени секаков вид на знамиња и пиротехника, додека секој оној кој ќе седи на скалите ќе биде отстранет од стадионот од страна на обезбедувањето.

Ваквите мерки доаѓаат по казните од страна на УЕФА изречени до ФК Вардар поради истакнување на неонацистички знамиња, употреба на пиротехника и седење на скали.


Околу стадионот за време на натпреварот ќе има посебен режим за движење на пешаци, а до стадионот со автомобил ќе може да влезат само оние со акредитација за паркинг.

Вратите на стадионот ќе се отворат во 17 часот, а ќе бидат затворени на во 19:30 часот, на 30 минути пред почетокот на натпреварот.

Oдете на киноо!!!!
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Друже си ги измешaл брзините. Дечкoтo е Мaкедoнец, фaн нa Вaрдaр.

Штo сте се уцвикaле, aкo прoвoцирaaт ќе гo јaдaт, крaткo и јaснo :-D
А така ли? Па не знам по ускакањава на постови ми заличе као да е турчин, некако натаму ми влечеше. Ок, нема везе. И кој цвика бе, баш напротив мојот коментар беше кој ќе се курчи нека очекува да го јаде:) Кратко и јасно. Иначе убави слики, а богами и задњиов коментар ми се свиѓа. http://ekipa.mk/vaka-go-lichi-vardar-panchev-i-najdoski-mu-posakaa-dobredojde-na-chede-janevski-foto/[DOUBLEPOST=1502912135][/DOUBLEPOST]
Друже си ги измешaл брзините. Дечкoтo е Мaкедoнец, фaн нa Вaрдaр.

Штo сте се уцвикaле, aкo прoвoцирaaт ќе гo јaдaт, крaткo и јaснo :-D
А така ли? Па не знам по ускакањава на постови ми заличе као да е турчин, некако натаму ми влечеше. Ок, нема везе. И кој цвика бе, баш напротив мојот коментар беше кој ќе се курчи нека очекува да го јаде:) Кратко и јасно. Иначе убави слики, а богами и задњиов коментар ми се свиѓа. http://ekipa.mk/vaka-go-lichi-vardar-panchev-i-najdoski-mu-posakaa-dobredojde-na-chede-janevski-foto/
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Tie sto ne razbiraat pak neka kazat deka Pancev ne raboti nisto . Sportski direktor e . Samo on e tip na covek sto ne saka da se eksponira vo javnost . Ne izleguva na presovi a i ne odi na gostuvanja ( ova mu e minus spored mene )
Kadrovski smeni se negovo delo .

Boban Babunski e koordinator vo mladinskata skola na natprevaruvackite generacii , mladinci , kadeti i pioneri .
Idioto kalc e smenet i e staven na pomali deca a i cisto sumljam deka za dolgo ke ostane vo Vardar .

Gjorgi Hristov e koordinator vo skolata na pomalite generacii .

Pepi Gjorgievski e prekomanduvan na mladinci .
Prvata zadaca na Darko koga dojde bese da ja sredi skolata . Da postavat temeli za ponatamosna rabota .
Ocigledno zavrsil rabota tamu pa sega pocnuva vo prvata ekipa .
Ocigledno e deka se postavuvaat luge koj sakaat da rabotatal , koi se profesionalci i vistinski Vardarci pred se .
Za Cede nema sto da se zbori . Od nivnata generacija e .
Kolku sto imam jas informacii a imam , igracive ne se doneseni od Darko . Ali sega veke ke ima sorabotka so cede , toa definitivno . Darko e vo vardar okolu 5 meseci a nema nitu edna slika so Goce , toa kazuva se .
Ocekuvam i Ilco najdoski da go vkluci so nekoja uloga . Luge koj sto go sakaat Vardar a nemaat zadni nameri .

Samo strplivo decki . Znam deka cekame mnogu ama mislam deka se postavuvaat zdravi temeli . Temeli za uspeh i vrakanje na publikata .
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Tie sto ne razbiraat pak neka kazat deka Pancev ne raboti nisto . Sportski direktor e . Samo on e tip na covek sto ne saka da se eksponira vo javnost . Ne izleguva na presovi a i ne odi na gostuvanja ( ova mu e minus spored mene )
Kadrovski smeni se negovo delo .

Boban Babunski e koordinator vo mladinskata skola na natprevaruvackite generacii , mladinci , kadeti i pioneri .
Idioto kalc e smenet i e staven na pomali deca a i cisto sumljam deka za dolgo ke ostane vo Vardar .

Gjorgi Hristov e koordinator vo skolata na pomalite generacii .

Pepi Gjorgievski e prekomanduvan na mladinci .
Prvata zadaca na Darko koga dojde bese da ja sredi skolata . Da postavat temeli za ponatamosna rabota .
Ocigledno zavrsil rabota tamu pa sega pocnuva vo prvata ekipa .
Ocigledno e deka se postavuvaat luge koj sakaat da rabotatal , koi se profesionalci i vistinski Vardarci pred se .
Za Cede nema sto da se zbori . Od nivnata generacija e .
Kolku sto imam jas informacii a imam , igracive ne se doneseni od Darko . Ali sega veke ke ima sorabotka so cede , toa definitivno . Darko e vo vardar okolu 5 meseci a nema nitu edna slika so Goce , toa kazuva se .
Ocekuvam i Ilco najdoski da go vkluci so nekoja uloga . Luge koj sto go sakaat Vardar a nemaat zadni nameri .

Samo strplivo decki . Znam deka cekame mnogu ama mislam deka se postavuvaat zdravi temeli . Temeli za uspeh i vrakanje na publikata .
Ќе даде господ! Нашите легенди ќе не внесат ви групна фаза на Лига на шампиони, само стрпливо. Него, пошо глеам доста си упатен во внатрешните дешавања на клубот, се смирија ли Даре и Дончо? Каков им е односот сега да не знаеш?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Добро овие што се нарекуваат себеси "новинари" зошто никој не праша зошто беше поставена цена од 3000 денари за карти за утакмицава, а на тацна ги имаа двајцата дебили пред себе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кој хаос ќе биде утре на стадион, очекувам еден куп пропусти у организација. Прееска Самоил на прес вика блок 4 е ради тампон зона, а 5 и 6 за гостински, идиотите ги имаа пуштено у слободна продажба и за таму карти купуваа и наши. И сеа некој што купил карта да си го гледа клубот на домашен терен треба да седи меѓу гостински. Друга работа што сигурно и дел од турциве што зимале карти за јужна земале за некои од другиве блокови (1-3). И за запад праат глупости, знаат дека Комити ќе се таму, бар нека одвојат тие и тие блокови навивачка трибина нагласено и дека ќе биде со стоење, вака рандом фаци затоа што нема карти за југ или север ќе земат за запад и ќе се расправаат после зошто кај што треба да седат некој друг има или се стои и се навива..

Иначе, Чеде ќе го води тимот утре сепак, а пријавен во состав е и Итало, е сеа дали ќе игра прва, ќе видиме. Фенербахче најави дека ќе стартува со Солдадо, Перси имал некоја повреда. Не сум оптимист воопшто и очекувам прилично лесен пролаз даље на Фенербахче, само се надевам дека нема да се избламираме со некој дебакл дома
Нема да ме чуди да не „префрлаат“. На пример ако имаш карта за 5 блок да те стават у 3 кај „нашите“, а ако си Турчин а имаш за блок 1 да те префрлат таму. Нормално, ова ќе биде катастрофално за изведување и ќе се измешаат местата, ама Фиром сме, ништо чудно нема да биде.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Нема да ме чуди да не „префрлаат“. На пример ако имаш карта за 5 блок да те стават у 3 кај „нашите“, а ако си Турчин а имаш за блок 1 да те префрлат таму. Нормално, ова ќе биде катастрофално за изведување и ќе се измешаат местата, ама Фиром сме, ништо чудно нема да биде.
Помислив на ова, ама вака пола ќе останат без место за седење, нема шанси да се изведе :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.535
Поени од реакции
3.736
Не верувам дека Чеде би доаѓал тука само за една година. Сигурно му е дадено до знаење дека Самсоненко не се повлекува на крај на сезона. Денешната изјава дека ќе се работи стрпливо да се донесе Вардар во ЛШ само ми го потврдува тоа. Премногу доверба имам во човекот, мислам дека е доволно сериозен да не прифаќа понуда ако знае дека газдата се повлекува до јуни. Сигурен сум дека сезонава со него на клупа нема да гледаме несериозност со помалите тимови во лига како во времево на Седлоски и губење на важни бодови со истите.
Исто и јас би сакал да ги видам Најдовски и Рингов во Вардар, убава е сликата од денес. Желба би ми бил и Савевски, ама нема теорија он тука да доаѓа. Инаку заедно со Чеде, веројатно најголемите Вардарци од тоа време.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.230
Поени од реакции
4.163
20170816_203658.jpg Сеа доаѓам од караван , гореше Скопје од Н.Лисиче , Аеродром (застанување под железничка песни тапан грмеше ) па Кисела Вода застанување кај болниот другар со корео и бакли пред неговиот дом , па Центар и на крај пред Стадион кај играчите после тренинг
Доста коли имаше , знамиња исто , и тоа значи го дигнавме Скопје на нозе :)
Се гледаме на Соборна утре
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Некој да планира да купува карти утре?
Купив 7 карти блок 3 ред 41 скроз на централна позиција, меѓутоа пријателите што планираа да дојдат од друг град не се во можност, па ако некој планира да купува и му одговара позицијата нека ми пише во ПП да се договориме.
Имам 2 карти вишок, а можно е уште две други на истата позиција (вкупно 4 во овој случај), но за нив ќе знам утре околу 13 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom