Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Jа имам другар Турчин, болен е по Бешикташ и земал карти за југ, ама да навива за Вардар. Вика смрт за Фенер :D Ист е случајот и со навијачите на Галата.. така да не верувам да имаат гилема бројка турците, макс 1,500-2000 со се тие од Турција.
Мисли си дека ќе бидат 1500... преку 7.000 ќе бидат. Се надевам само дека нема да има инциденти односно нема да има кошкања на трибина каде мешано ќе седат турци и наши.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Мисли си дека ќе бидат 1500... преку 7.000 ќе бидат. Се надевам само дека нема да има инциденти односно нема да има кошкања на трибина каде мешано ќе седат турци и наши.
Ti si Turk? Ako bidat 7k toa se pred se sandzaklii koj se mentalno turkuficirani i Albanci koj go mrazat Vardar.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Мисли си дека ќе бидат 1500... преку 7.000 ќе бидат. Се надевам само дека нема да има инциденти односно нема да има кошкања на трибина каде мешано ќе седат турци и наши.
Абе шо збориш ти, се читаш ли?
Ти знаеш ли која бројка е 7.000?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.007
Мисли си дека ќе бидат 1500... преку 7.000 ќе бидат. Се надевам само дека нема да има инциденти односно нема да има кошкања на трибина каде мешано ќе седат турци и наши.
koi 7k be, pa ne navivaat site turci u makedonija za fener, poveketo se za galatasaraj, besiktas, taka da tie ako veke zemale karta, sigurno nema za fener da navivaat ...
daj ne se precenuvajte, deka ke ima turci sto ke navivaat za fener, ama pa deka ke se 7000 ... : ))))))))))))))))))))))
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Како планираат ова да не поделат на Јужна не ми е јасно, знам луѓе што имаат купено карти за блок 5, а према оваа поделбава овој блок паѓа на турциве. :coffee:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.595
Поени од реакции
8.282
Мисли си дека ќе бидат 1500... преку 7.000 ќе бидат. Се надевам само дека нема да има инциденти односно нема да има кошкања на трибина каде мешано ќе седат турци и наши.
Па ако се курчите и изигравате шизици немој да мислиш дека нема да има.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Како планираат ова да не поделат на Јужна не ми е јасно, знам луѓе што имаат купено карти за блок 5, а према оваа поделбава овој блок паѓа на турциве. :coffee:
nema da podelat, kasa popara e bidejki sekoj moze da kupi za sekade. vo jugoton imase grupi od turci koi kupija na primer za blok 2, a odma posle niv kupuvaa makedonci isto za blok 2. ke sedat edni do drugi makedonci, turci, albanci itn no ne mi se veruva deka ke ima golemi problemi bidejki pogolemiot del verojatno ednostavno ke saka da gleda fudbal.

btw kvotata od 1,80 za pobeda na fener mislam deka bese prilicno visoka, mnogu stavaa pari na nivna pobeda poradi sto e padnata kvotata. sekako uloga igra i ostavkata na sedlo i izjavata na sams bidejki se ocekuva toa da vlijae negativno na timot.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Па ако се курчите и изигравате шизици немој да мислиш дека нема да има.
Сигурно ќе има инциденти, турциве од Истанбул се сместени на исток на јужна ќе биде баграва од косово и од дебар кај бањите горе дојдени да провоцираат и да прават инциденти.[DOUBLEPOST=1502899050][/DOUBLEPOST]
nema da podelat, kasa popara e bidejki sekoj moze da kupi za sekade. vo jugoton imase grupi od turci koi kupija na primer za blok 2, a odma posle niv kupuvaa makedonci isto za blok 2. ke sedat edni do drugi makedonci, turci, albanci itn no ne mi se veruva deka ke ima golemi problemi bidejki pogolemiot del verojatno ednostavno ke saka da gleda fudbal.

btw kvotata od 1,80 za pobeda na fener mislam deka bese prilicno visoka, mnogu stavaa pari na nivna pobeda poradi sto e padnata kvotata. sekako uloga igra i ostavkata na sedlo i izjavata na sams bidejki se ocekuva toa da vlijae negativno na timot.
Грешка си најизгорените Вардарци се на јужна, а овие од Бит Пазар не се дојдени за фудбал. Али ова сами си го направија незналиците од управа.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Можно е ова со тампон зонава на јужна да е и грешка на дел од медиумиве, некои викаат казна некои ради гостински навивачи, да беа 5 и 6 за турциве ќе пишеа нешто нашите. Ќе биде изгледа хаос на јужна утре, многу зависи и од турциве и нивното понашање дали ќе има инциденти, би требало на јужна да се претежно луѓе што ќе сакаат мирно да си гледаат, ама свашта може да се деси
 
Член од
17 септември 2013
Мислења
192
Поени од реакции
50
Ncncncn демек едни хулигани што сме ние па ќе ги претепаме фенерлиите. Абе бркај работа, да нема инциденти пошто ќе го јадеме
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.218
Поени од реакции
36.131
Само у Македонија може утакмица против Турново, Ренова и ним сличните селски екипи да се прогласува од висок ризик, а против Фенер сите заедно да си седиме. Ајмо брача ене ја Цвета.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Само у Македонија може утакмица против Турново, Ренова и ним сличните селски екипи да се прогласува од висок ризик, а против Фенер сите заедно да си седиме. Ајмо брача ене ја Цвета.
Може и некоја слика ќе падне, шаловите онака ко во ЛШ пола Вардар пола Фенер. :D
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Ti si Turk? Ako bidat 7k toa se pred se sandzaklii koj se mentalno turkuficirani i Albanci koj go mrazat Vardar.
Да почекаме до утре, па ќе збориме[DOUBLEPOST=1502904147][/DOUBLEPOST]
Па ако се курчите и изигравате шизици немој да мислиш дека нема да има.
Ние нема, ама они да... Турците не верувам, ама албанезите ќе буцкаат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.595
Поени од реакции
8.282
Да почекаме до утре, па ќе збориме[DOUBLEPOST=1502904147][/DOUBLEPOST]

Ние нема, ама они да... Турците не верувам, ама албанезите ќе буцкаат.
Ми се свиѓа твојот одговор. Затоа секогаш многу повеќе сум ве почитувал од горенаведените . А кој како се понаша, тој така и нека си го добие. Впрочем имаше апел и од вашиот клуб да го почитувате противникот и домашната публика што е доста фер потег. А за тие што ги спомна дека ќе буцкаат, нека повелат, ама..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom