Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
3. лани сезоната во втора лига беше како никогаш понеизвесна што сите екипи скоро до крај можеа и да испаднат и да се изборат за во прва, бодовната разлика беше мала. дека на крај имаше манипулации, имаше, а тоа беше од екипи кои намерно губеа на крај бидејќи дојдоа до позиција за прва лига а немаа пари за таму (Тетекс!). Пелистер ако местел за да влези, местел или со помош на ФФМ или со помош на противниците. втора лига ја нема во кладилница.
4. ДА! како шо верувам дека Лестер регуларно освои Премиер!
5. па на потписот долу ми пишува каде работам...
А кој ти вели дека местенките биле сите за кладилница и пари? Посебно тие за минатата сезона.
Па и од оваа во финишот, незначи дека сите се наместени за пари во кладилница, туку заради бодови.
А ти ако сакаш можеш да си веруваш дека е регуларно, реалноста е сосема друга.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
знаеш како вели законот: невин си сè додека не се докаже спротивното. така да твојата реалност ми е иста ко на оние шо тврдат дека земјата е рамна и сè се врти околу неа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
знаеш како вели законот: невин си сè додека не се докаже спротивното. така да твојата реалност ми е иста ко на оние шо тврдат дека земјата е рамна и сè се врти околу неа.
Знам како вели законот,ама тие што местат сами дека ќе се судат малку потешко.Не битно да не бегаме повеќе офф,секој си има свое мислење.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дали има некаде да се најдат слики од дресовите на екпитие од прва лига ?
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ќе отвара некој тема за оваа сезона?
Или само оваа да ја прекрстиме и тука да продолжиме да пишуваме?
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
3. лани сезоната во втора лига беше како никогаш понеизвесна што сите екипи скоро до крај можеа и да испаднат и да се изборат за во прва, бодовната разлика беше мала. дека на крај имаше манипулации, имаше, а тоа беше од екипи кои намерно губеа на крај бидејќи дојдоа до позиција за прва лига а немаа пари за таму (Тетекс!). Пелистер ако местел за да влези, местел или со помош на ФФМ или со помош на противниците. втора лига ја нема во кладилница.
4. ДА! како шо верувам дека Лестер регуларно освои Премиер!
5. па на потписот долу ми пишува каде работам...
Teteks go namesti Blasko poso si idese u Pelister i normalno e da go ostae Teteks u vtora liga a Pelister da go forsira. A vtora liga ne sekogas no znaat da ja ponudat po svetskive kladilnici osobeno vonrednite kola.
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
кога е Самсоненко заминал од Вардар, се надевам дека ќе Пелистер да биде шампион, а за Работнички не би имал ништо против
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дечки планирам да праам дресови за македонскиве клубови за фудбал менаџер би ве замолил доколку сте во можност да ми пратите слики од дресовите од клубовите како би можел што пореална да биде лигата
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Ќе го пренесува ли некоја телевизија скапаново првенство ? ФФМ не ја рачунам за тв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom