Струмица

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Алоооо!!!!
Маабет на МСН а богами и мИРЦ.
Имате и Скајп, АјСиКју, и оше 300 глупости.
Тава е форум, значи треба да давате мислења.
Ќе ви опнам по еден бан од темата!
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
вчера во домот на културата во Струмица концертна изведба имаше светски познатиот пијанист Симон Трпчевски, пред полна сала Трпчевски свиреше на најновото пијано набавено од општина Струмица вредно 12.000 евра
СВЕТСКО, А МАКЕДОНСКО(наше)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
вчера во домот на културата во Струмица концертна изведба имаше светски познатиот пијанист Симон Трпчевски, пред полна сала Трпчевски свиреше на најновото пијано набавено од општина Струмица вредно 12.000 евра
СВЕТСКО, А МАКЕДОНСКО(наше)
ama za zal ne ceneto...toa ti e...makedonce, ne znae da ceni umetnost i talent...
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
абе по тротар коли имше до....па дури и карти немало продадени биле , сепак е ценет Трпчевски не збори така
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
ama za zal ne ceneto...toa ti e...makedonce, ne znae da ceni umetnost i talent...
И саа јас и ти ако не одеме и право не е ценен. :whatever:
На такви настапи си одат човеци шо ги интересира таква музика, не е секој за тва.
Плус мајка му на Симон Трпчевски потекнува од Секирник (Струмичко село) и самио даде изјава дека е доста задоволен од настапо и ќе се потруде да го повторе пак у нареднио период.
У Струмица има народ шо ги цене културните вредности. ;)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
my point was
колку пати...не само симон, туку и тој оперскиот пејач, разни сликари кажуваат дека кога одат во друга земја на аеродром ги пречекуваат свечено, со триста чуда, а кај нас...ништо...
пред некој месец во некое списание така на листање имаше еден наслов, од некој сликар, македонец, вика "јас не знам што е тоа слава,ама знам дека за моите слики слушнале до Канада"
не викам дека не се ценети, ценети се...ама не доволно
и тоше, пред сообраќајката многу ретко се вртеа неговите песни, а сеа, кај и да се свртам, секаде се негови песни
не знаеме колку културно богатство имаме, се додека не го изгубиме
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Па не е само у Струмица, секаде е така. А тој оперскиот пејач што не му го знаеш ни името а наводно мислиш дека треба да е ценет се вика Борис Трајанов.

А темата е за Струмица...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
E da videl gospod i jas ubavo da se osekam vo strumica. Eve sum ovde momentlano i moram da priznam za prv pat po koj znae kolku vreme super mi e denov, mnogu ubavo. Aj ke kazam BRAVO za strumicani denes. Ke odam da proslavam ushte malku.
Gledam ushte eden 'kruzen' na vlezot a? E tamu najmnogu vi trebashe:smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ne e!
Mislam, gotov mi izgleda barem od nadvor ama izgleda ima uhste detali za dosreduvanje. Ne gledam neshto da raboti u nego.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
После Новa годинa мислaм декa ке биде отворен.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
да да...после нова година...и тоа City Cafe, требеше да се отвара за Св.Петнаесет, ама од електро не сакале зашо и празник е на градот, а и ако се случи некој дефект може цела Струмица без струја да е за Нова Година...Мислам дека само тоа ја кочи работата...може има и нешо друго:toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Јас как шо знам на 11 декември треба да почне со работа...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
U dekemvri ke se otvore trgovskio ama samo eden del, kompletno ke bide otvoren u april 2008. Btw so e tva City Cafe???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom