Струмица

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
@bama:
Струмица Е град. Ама ного ајване шетат по него...
@Viktoranius:
на темата за Струмица ќе си гуворам струмички по сите прописе, без исклучок.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ХАХАХАХАХА ајвене :) секаде ги има тка да и у Струмица ги има...
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Струмикс тава шо го пиша си у право и на центаро , ленинова и на булеваро нема да дават да се паркире ке се паркире у трговскио а паркинго ке се наплаке 10 денара . . и ке има пајак кој не се парикире у паркинго нека му га мисла дек моо колата :D:D:D
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ка нема да е 10 денара....:pos2: тава најмалко 100 денара од 1 саат ке биде.....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ка нема да е 10 денара....:pos2: тава најмалко 100 денара од 1 саат ке биде.....
100 денара у Скопје у ГТЦ не е..не треси напамет маабете...
Јас са мисљам да си плаќам месечно ли годишно ли как ќее там да си паркирам...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
100 денара у Скопје у ГТЦ не е..не треси напамет маабете...
Јас са мисљам да си плаќам месечно ли годишно ли как ќее там да си паркирам...
абе поарно кај мене во гаражата паркирај ... не треба ништо да плаќаш :) само малце далеко ќе ти е :Р

ај да не идам оф топик...

мислам дека 50тина денара ќе [треба] да биде, а за 10 денара како што викате нема шанса... оно добро ќе биде да е по 10 денара за тие што се во тој дел на градот... а и сигурно за тие што сакат да плаќат на година или на месец , би требало поефтино да биде...:salut:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
10 денара нема шанса да е X) и сигурно на саат ке се наплаке...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
абе поарно кај мене во гаражата паркирај ... не треба ништо да плаќаш :) само малце далеко ќе ти е :Р

ај да не идам оф топик...

мислам дека 50тина денара ќе [треба] да биде, а за 10 денара како што викате нема шанса... оно добро ќе биде да е по 10 денара за тие што се во тој дел на градот... а и сигурно за тие што сакат да плаќат на година или на месец , би требало поефтино да биде...:salut:
Ај батко да ви објасне некои работи:
1. 50 денара не е нормално да биде саат у Струмица паркиране кола. У Скопје у ГТЦ е 30 ден. саат., а у Солун „ена ора окто евро“, ама тава е Солун...
2. Нормална цена за Струмица е некаде 10-15 ден. саат, а како ќе изведат они со паркинг, как ќе тарифират никој не знаа.
3. Насекаде дек шо има такви шо сакат да си паркират како мене, т.е. да си чуват кола там, има си посебни тарифи, а на шофершајбната лепаш вињета (тава тее една лепенкичка шо ка ќаа видат ти дигат рампата, или има чип и аутоматски дига се рампата или такво некоо решење) со тава шо би имал 24 саата пристап до коолта, а викат от` ќе работило 24 саата 365 дена у годиинта.

Јасно?
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Е ново шо ме ареса у СТРУМИЦА се цајканто шо стоот на семафорто кај ГЛОБАЛ (градскио пазар) и двајца кај ком. банка или кај новио кружен ток за да ги чуват палмичките од крадаче:uvo:
ама некојпат ги снемува одат негде изгледа на по една:salut:
поздрав до сите струмичане
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Е ново шо ме ареса у СТРУМИЦА се цајканто шо стоот на семафорто кај ГЛОБАЛ (градскио пазар) и двајца кај ком. банка или кај новио кружен ток за да ги чуват палмичките од крадаче:uvo:
ама некојпат ги снемува одат негде изгледа на по една:salut:
поздрав до сите струмичане
и после уште по една... и се така

Струмикс напиша:
Ај батко да ви објасне некои работи:
1. 50 денара не е нормално да биде саат у Струмица паркиране кола. У Скопје у ГТЦ е 30 ден. саат., а у Солун „ена ора окто евро“, ама тава е Солун...
2. Нормална цена за Струмица е некаде 10-15 ден. саат, а како ќе изведат они со паркинг, как ќе тарифират никој не знаа.
3. Насекаде дек шо има такви шо сакат да си паркират како мене, т.е. да си чуват кола там, има си посебни тарифи, а на шофершајбната лепаш вињета (тава тее една лепенкичка шо ка ќаа видат ти дигат рампата, или има чип и аутоматски дига се рампата или такво некоо решење) со тава шо би имал 24 саата пристап до коолта, а викат от` ќе работило 24 саата 365 дена у годиинта.

Јасно?
Јасно :pipi:

сепак се останува они да си одлучат...
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
а за палмите си има чувар навечер шо седи таму...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ај батко да ви објасне некои работи:
1. 50 денара не е нормално да биде саат у Струмица паркиране кола. У Скопје у ГТЦ е 30 ден. саат., а у Солун „ена ора окто евро“, ама тава е Солун...
2. Нормална цена за Струмица е некаде 10-15 ден. саат, а како ќе изведат они со паркинг, как ќе тарифират никој не знаа.
3. Насекаде дек шо има такви шо сакат да си паркират како мене, т.е. да си чуват кола там, има си посебни тарифи, а на шофершајбната лепаш вињета (тава тее една лепенкичка шо ка ќаа видат ти дигат рампата, или има чип и аутоматски дига се рампата или такво некоо решење) со тава шо би имал 24 саата пристап до коолта, а викат от` ќе работило 24 саата 365 дена у годиинта.

Јасно?
У Италија у Венеција паркинго беше 24 евра за 2 саата шо бееме паркирани:uvo: ....шо да прааш такво е....
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Од тава шо чујах по градо:
Ќе има пајак служба по градо ут ка ќе са пуште катната гаража.
Забранно ќе биде паркиране у центаро по Ленинова и Булеваро. Колите ќе паркират у гаражата, и на центаро.
Ќе биде забранен влез за запрежни коли и трактори у градо.


ФАЛА БОГУ!

Ама оште мислам дека палмите се лоша идеа. Палми бе! И смотаните сијалици шо ги треснале у фонтајнте. Струмица да заличел на приморски град. Жена без цицки.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
У Италија у Венеција паркинго беше 24 евра за 2 саата шо бееме паркирани:uvo: ....шо да прааш такво е....
У Солун има дека да паркираш, а у Венеција повеќе вода има отколку пат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom