Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
@viktora ,влезе СЈО во Чаир, шо е наредно за дедо мраз да ти го исполни?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Колективен демант имаше од Професорскиот пленум, одозгора Рашковски го покажа и пасошот како доказ.
Имало колективен демант од ПП дека Рашковски не потпишал или дека се правело фалсификат? За пасошот видов, вчера дека пишал, дека бил во Рим.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Рашковски, пред 2 месеци гостуваше во Топ Тема како независен експерт, денес Генерален Секретар на Влада на РМ, во меѓувреме потписник на контрапленумот. Денес, после години изјавува дека потписот бил фалсификуван. Кај беше бе келец да демантираш кога ти го извадија името и презимето?

Заев, осеќам многу брзо ќе почнам и тебе да ти ебам сфе најмило, осеќам.
...викаш кепец е??? Такви треба да се задавуат на раѓање..Светов и веков барем досега најмногу го имаат заебано оние од метар и жилет...:) :) :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
...викаш кепец е??? Такви треба да се задавуат на раѓање..Светов и веков барем досега најмногу го имаат заебано оние од метар и жилет...:) :) :)
Прво, кеЛец а второ, кој си бе ти некој да задувуваш на раѓање?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Прво, кеЛец а второ, кој си бе ти некој да задувуваш на раѓање?
сигурно е обожавател на Вучиќ и Еди Рама, високи луѓе.

@viktora ,влезе СЈО во Чаир, шо е наредно за дедо мраз да ти го исполни?
а што има во Чаир? да не има некаков криминал случајно?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
..не завидуам бе ,роден сум, а и баја сум рајбовал од животот у сласт и маст..., на тоа можат само да завидуат неродените, абортираните и мртвите пувала кои ги има во се поголем број, познати како зомби.. ;)
Јас пишувам кеЛец, читаш кеПец, пишувам заДуВуваш, читаш заВИДуваш.
Ај на очно, не ме малтретирај, не ми реплицирај.
 
V

viktora

Гостин
Се повеќе и повеќе интересни луѓе околу Заев.Поштени луѓе ќе ја водат државата и ќе се борат против криминалците.

ШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА ЗАЕВ ЛЕЖЕЛА ЗАТВОР: Освен Рашковски, проблематична и Мирјана Јанева која лежела затвор поради проневера на пари!

http://infomax.mk/wp/шефот-на-кабинет-на-заев-лежела-затвор/
 
M

macgowan

Гостин
Се повеќе и повеќе интересни луѓе околу Заев.Поштени луѓе ќе ја водат државата и ќе се борат против криминалците.

ШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА ЗАЕВ ЛЕЖЕЛА ЗАТВОР: Освен Рашковски, проблематична и Мирјана Јанева која лежела затвор поради проневера на пари!

http://infomax.mk/wp/шефот-на-кабинет-на-заев-лежела-затвор/
Пссссст!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Новата мантра е нечинат луѓето во владата. Гвујо гради е веќе yesterday news, а тиранската платформа магично исчезна. Сорос одамна потона во заборав, а жолтите комбиња се веќе праисторија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Новата мантра е нечинат луѓето во владата. Гвујо гради е веќе yesterday news, а тиранската платформа магично исчезна. Сорос одамна потона во заборав, а жолтите комбиња се веќе праисторија.
Ти вети дека ќе погаѓаш сценарија на листа во Notepad, го има ли ова на списокот? :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ти вети дека ќе погаѓаш сценарија на листа во Notepad, го има ли ова на списокот? :D
Ех, ова беше прелесно. Новата влада уште не влегла во кабинетите а куририте објавија дека не ги исполнила изборните ветувања. :lolzz: А за волја на вистината ниту една влада досега не исполнила крупно ветување како укинување на екстерното уште на првиот ден од власта. И она со оградата ми е топ, му се мочаат у фаца на примитивниот елитизам на Гвујо.

Сега треба да се пристапи кон дислокација на спомениците од плоштад, греота е да ни се смее кој ќе стигне.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom