Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кратко и јас, те молам, дај ми објаснување зошто во тема за случувања во Македонија, постираш за влез на Црна Гора во НАТО и со тоа одиш офтопик? Барам да ми објасниш, за да не би одел на бан, зошто приметувам дека последниве 15-20 дена корнеш со офтопик муабети.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кратко и уште појасно банирај ме и избриши ги сите мои мислења коментари и се што не е во согласност со новиот живот кој дојде во Македонија.
Пократко од ова не можам!
Баниран од тема наредните 20 дена. Кога ќе се вратиш, се надевам дека ќе водиш онтопик муабети.
 
M

macgowan

Гостин
Зошто опозицијата не протестира против злосторничката влада на Зоран Заев, странските служби и клетите арнаути?
Разочаран сум.
 
V

viktora

Гостин
И шо е тогаш проблемот?
Нема проблем.Заев има проблем,што ќе прави со мерцедесот дали ќе го шитне или ќе го задржи или да го стави во музеј ти како што предложи.

А и оваа варијанта не е лоша
IMG_20170606_103351.png
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Зошто опозицијата не протестира против злосторничката влада на Зоран Заев, странските служби и клетите арнаути?
Разочаран сум.
ех Mr. macgowan неможе да кркне, злосторнички здружените со глобалистичките свињи, соросоидните и илуминираните ротшилди, локалните нивни гавази, квислинзи и оберкурви у ликот и делото на влада на Зоран Заев, слуги на странски служби и клети качаци од одма ја елиминираат, почнувајќи од физички, па до банирање на форум...:):) :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А Шкорпион напиша дека членството во НАТО нема да ја стабилизира ФИРОМ. Ке ја стабилизира. Нема да има нова 2001 ва.Албанците кротко ке дејствуват по косовско сценарио демек првин ке станат 50% + 1. И тогаш вие ке бидете малцинство.
Ај што наведе дека нема да имаме стабилност и поголема регионална безбедност со влез во НАТО според мене, ама барем да додадеше кои се причините што сум формирал такво мислење. Без основа не е. Исто како и моите анти-ЕУ ставови во врска со Македонија.[DOUBLEPOST=1496741014][/DOUBLEPOST]
Дали добро разбрав дека штотуку ја укинале радиодифузната такса? :cautious:
Или да си сменам дилерот?
Веќе некое време планираа, ако си чул, веројатно дошла на распоред за кинење.

Добро бе ти што предлагаш? Сојуз со Србија? Русија?
Ма Израел!
 
Последно уредено:

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
M

macgowan

Гостин
ех Mr. macgowan неможе да кркне, злосторнички здружените со глобалистичките свињи, соросоидните и илуминираните ротшилди, локалните нивни гавази, квислинзи и оберкурви у ликот и делото на влада на Зоран Заев, слуги на странски служби и клети качаци од одма ја елиминираат, почнувајќи од физички, па до банирање на форум...:):) :)
Зоран Заев стана „лавокротителот“, освободител на Македонија. Џабе петмиљонските донации. Срамота. Ние на Бајро викаме ојте си дома.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Шала и ситење на страна, ме интересира тие поблиските до (старо)новата власт, или барем тие ригорозно што сакаа да се тргне претходнава, што мислат и колку се задоволни од првите чекори на новата администрација?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom