Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Што со неговиот пиштол и што проба да утепа со него некој човек?
Jas eve od tebe prv pat slusham deka Sela imal oruzhje. Mozhe izvor za ova?
Patem, eden od bagabontite, mislam onoj so ustashkata maica na edna slika go fatija kako ima pishtol vo farmerki otpozadi.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Jas eve od tebe prv pat slusham deka Sela imal oruzhje. Mozhe izvor za ova?
Patem, eden od bagabontite, mislam onoj so ustashkata maica na edna slika go fatija kako ima pishtol vo farmerki otpozadi.
Не реков дека немало и меѓу тие наоружани. Реков само дека не ми е јасно зошто не се збори за другово. Нити по медиумите, нити од засегнатите во собранието. Затоа и прашувам, затоа што луѓето внатре знаеја за ова.

Не лажи бе. Како бе не ти е срам да лажеш.
Од кај лажам? Човекот што замалку ќе попиеше метак од него е тој што го скапа од ќотек на ивица од живот. Тебе треба да ти е срам што влегуваш во одбрана на дегенерик како Села а нити знаеш како знам, нити за сигурно дека немал оружје.

Истиот е во апс и за разлика од другите што беа пуштени не гледам друга судбина да му се случи освен да се удави во кофа вода, затоа што ги знаеме брачава какви се во однос на одмазди. Важно ти со мене коми се, затоа што немаш попаметна работа, многу побитно е за Села да не се "клевети" наоколу.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не реков дека немало и меѓу тие наоружани. Реков само дека не ми е јасно зошто не се збори за другово. Нити по медиумите, нити од засегнатите во собранието. Затоа и прашувам, затоа што луѓето внатре знаеја за ова.



Од кај лажам? Човекот што замалку ќе попиеше метак од него е тој што го скапа од ќотек на ивица од живот. Тебе треба да ти е срам што влегуваш во одбрана на дегенерик како Села а нити знаеш како знам, нити за сигурно дека немал оружје.

Истиот е во апс и за разлика од другите што беа пуштени не гледам друга судбина да му се случи освен да се удави во кофа вода, затоа што ги знаеме брачава какви се во однос на одмазди. Важно ти со мене коми се, затоа што немаш попаметна работа, многу побитно е за Села да не се "клевети" наоколу.
Ти единствено можеш да знаеш ако си бил таму. Многу ми е гајле за Села мене, не е убаво да лажеш тоа ти викам.
 
D

DLM

Гостин
Македонија во НАТО!
Какви се ова будалаштини?
Македонија никогаш нема да стане членка на НАТО-корпорацијата, или ако сакаш да цртам не под тоа име и не со Македонски народ!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ти единствено можеш да знаеш ако си бил таму. Многу ми е гајле за Села мене, не е убаво да лажеш тоа ти викам.
..треба да ти биде.....
Какви се ова будалаштини?
Македонија никогаш нема да стане членка на НАТО-корпорацијата, или ако сакаш да цртам не под тоа име и не со Македонски народ!
пушти ги будалетинки , незнаат што зборат..., а можеш и онаа фрескана од Железничка станица да им ја нацрташ, онаа која ја уништи земјотресот , а копијата ја изгоре оној шипатарски директор на пошта.....нема да можат да сватат...[DOUBLEPOST=1496647579][/DOUBLEPOST]
А Самсоненко толку беше критикуван. Сега? Ќе се воздигнува ли до небо? Ќе се сликаат ли со него?
...не бе руси мразат из дна шарене демонкратске душе...:)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ти единствено можеш да знаеш ако си бил таму. Многу ми е гајле за Села мене, не е убаво да лажеш тоа ти викам.
Веќе кажав едно стотина страници наназад дека бев внатре во Собранието. Лажењето не е убаво, да, но и пригушување информации исто така не изгледа добро за медиумскиот простор, со оглед на тоа што имаме нова Влада. Чии усти исушија пред камери дека медиумите не биле слободни и дека не треба да се цензурира.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Oвој па, докажуе дека и ВМРО ДПМНЕ се за промена на името, преку семантички трикови во нивната програма за 'преродба".
Демек никој не слушна на снимките како Груевски кажа отворено дека го прифатиле предлогот за ново име.
И пак не е сменето. Како?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Веќе кажав едно стотина страници наназад дека бев внатре во Собранието. Лажењето не е убаво, да, но и пригушување информации исто така не изгледа добро за медиумскиот простор, со оглед на тоа што имаме нова Влада. Чии усти исушија пред камери дека медиумите не биле слободни и дека не треба да се цензурира.
никот од ова..:

или ова??? :
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Абе на кого му објаснуваш бе Лет?? Не гледаш задоени се со пропагандата. Фиерот еве веќе 3 дена е паднат, а тие уште слепо го следат.
Треба да почнат да ја следат новата пропаганда, поразената. :)
 
L

Löwe

Гостин
Де бре Џорџе де бре, уште од 9 саат Понеделчки замараш. Многу премногу слободно време имаш како за програмер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom