Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Сега правиме муабет што би било кога би било. Да беше вака ,да беше така. Да беше ама не е. Конкретно за Стојанче по незнам кој пат ќе повторам имаше доволно време да постигни нешто. За изговори ке се најдат секогаш но тоа не го менува фактот дека и по толку години пак е никој и ништо во политика колку и да сакаш да не биди така. Та тој зборал та тропала ламарина како и многу други како него што пробале да си играат политика. Да бил паметен ќе ја сфател играта наместо да оди со главата низ ѕид и ке стигнел до позиција каде може да биде некој фактор во политичката сцена и зборот да му вреди нешто а не како сега прдеж во ветер и затоа според мене е глуп за политика. Дали бил наивен, дали го изиграле или не си ја продал достоинственоста во моментот и не е толку битно затоа што граѓаните со право на глас не гледаат во него личност или опција на кого би му ја дале довербата да ги води а тоа можеме да се сложиме е она што се рачуна во политиката и она што на крај одлучува дали некој е добар или лош политичар.

Го отепа од вреѓање чоеко не знам шо ти има згрешено?
Ако не вреди, шо потреба секоја медимска активност ваков бил таков бил ај кажи ми?
Јас да сум ко него, нема потреба он од калкулнаство, на сите теливизии редум, социјални мрежи активности, некој националистички ставови и другарите да ти велат овој е прав патриот...смеа да има.


Ок, Ацо Кабранов.
Добро сеа, поделени се твоите, МКД знаме од кола на БГ таблици, тие се МКД Бугари, и Латас страната тие се МКД Срби, зато така.
Ред комити, ред војводи.Сите патриоти.Јунаци.

Не ми кажа, можи да излезам?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Добро сеа, поделени се твоите, МКД знаме од кола на БГ таблици, тие се МКД Бугари, и Латас страната тие се МКД Срби, зато така.
Ред комити, ред војводи.Сите патриоти.Јунаци.
Не ми кажа, можи да излезам?
Да, да, слободно.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.340
Поени од реакции
18.218
Изгледа не ми го разбра одговорот.
Еве, попросто да ти објаснам.
Мене не ми ги дупеле бабите, така да немам зошто да се срамам.
Јас ги знам сите мои предци 600 години наназад, кои биле, што работеле, како и каде живееле, со кого се бореле.
прашањето е вие, дали знаете кој ви е дедо воопшто?
Онака, кога ќе се погледнете во огледало, не ли го гледате Ердоган,
и дали е тоа причината што потсвесно се мразите себеси?
Признај со овај увод бркаш женски во месен комитет
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.340
Поени од реакции
18.218
фудбал, ракомет, кошарка, тоа се игра кај нас
а не тенис. тениски игралишта еден куп, а некои градови немаат ниту спортска сала, ниту стадион
Ако, кај нас сите играат фудбал, ама во ракомет имаме најмногу успех. Можеби ќе биде така и со тенис.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387





Гниди, нема друг соодветен збор мислам дека.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А за Скандинавските земји па ич.
Не ми е јасно што сакаш да кажеш уствари, што не чини кај нашиов народ?
Ете нели викаат дека многу биле интелегентни Швеѓаните, но не гледам дека тоа им е нешто од помош во моментов.
Што ти е поентата?
..нема поента, како може некој лепи-џони да има поента.., тој ти е самоходна лепота бе. него не му треба поента , самиот си е поента за себе.. :) :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.340
Поени од реакции
18.218
http://sdk.mk/index.php/sakam_da_kazam/koseto-pred-idrizovo/

Го слушаме Груевски сега како се жали, затоа што очаен дедо што вмровскиот здравствен систем му го убил внучето посегнал по правдата на Ќосето што ја величаше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Којзнае, можеби на дедото на Тамара поттикнувачки делувале вестите за условните казни на разбојниците што беа пратени да ги убијат Зоран Заев и Зијадин Села. За кои, сега загрижениот Груевски, рече дека „да сакале да го убијат, ќе го убиеле“.

Медиумите и невладините организации правеле хистерија против ВМРО-ДПМНЕ. Молам? Ова го кажува Груевски. Истиот Груевски кој 11 години создаваше и правеше хајки против сите неистомисленици. И не престанува со хушкање.

Кој го подели општеството вдолж и попреку по сите основи? По нации и по вера. По политичка припадност. По сексуална припадност. По многудетни и бездетни фамилии. По венчани и невенчани. По патриоти и предавници. Синдикати и контра синдикати. Лекари против лекари. Протести и контрапротести. Наставници против наставници. Студентски пленум и контра пленум. Родители и контрародители. Црна револуција контра Шарена револуција. Јавна администрација против приватен сектор…

Да се разбереме. Нема оправдание за насилство. Но, не може насилството на дедото на Тамара да се цени на различен начин од насилството и неказнивоста што ги хранеше Груевски цели 11 години. Впрочем, обвинителството на Зврлевски трета година не кажува до каде е истрагата за смртта на Тамара.

Кого чувме дека нарачуваше со динамит да се руши објект на политички противник? Да не ја тупиме многу. Каде имаше пиштење и вриштење? Кој се закануваше со фрлање по ендеци „сосе жената, сосе децата“. Кој рецитираше поезија за ноќ на долгите ножеви? Кој 11 години бегаше од јавни дуели, ама секогаш одеше на емисии на кои водителите поттикнуваа говор на омраза? Со надгробни плочи ќе ги поклопуваа неистомислениците. Се закануваа дека на барут ќе мириса Собранито. Кој даваше краток курс по право дека два три шамари, ама јаки не се се кривично дело? Кој му порачуваше на Заев дека ако бил жив Гоце ќе му го прател Ќосето да расчисти со него?

И конечно, ги слушнавме баш Никола Тодоров со Гордана Јанкулоска, како таа му објаснува дека за нивните што пукале на избори, ќе глумеле дека божем пукале со гасен пиштол, за да не одат во затвор, па ќе средат да добијат прекршочни пријави…
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703





Гниди, нема друг соодветен збор мислам дека.
гњида, немој да ги навредуваш гњидите , не е пристојно, овие се изметот нивни...менструалната им излучевина...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе пиче па ти знаеш ли дека ако средно родителите ти биле на по 20 години за 500 години имаш 2*2......... 30 пати. Ако ги знаеш сите ова се 1073741824 предци.
П.С. Владко чекам да ми одговориш на прашанjето од вчера, молчиш како пиче небричено:)
хе,хе ме насмеа 1.073.741.824 предци , ова се заебааш нели??? Не иде така низата, толку нема од неолит до денес гледано од единка назад... :) :)
Башка од дедо Ное навака на овие простори се немаат родено повеќе од 300 милиони вкупно..., дали и толку ,со се турците и сите татарски коњољубци...:)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Што има врска кој е сопственик.Види на Шкендија чиви знамиња се веат,а види на Вардар.Глупа споредба.
И?

Као демек Грујо и фамилијата не испокрадоа се, не ги продадоа сите државни интереси, пола членство и високи лица не им се фашизоидни бугарофили итн поради тоа што Груки бил на X напревар кадешто се вееле X знамиња а не Y?

Вашето не само што е глупа споредба туку ова се веќе знаци за блага ретардираност.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
И?

Као демек Грујо и фамилијата не испокрадоа се, не ги продадоа сите државни интереси, пола членство и високи лица не им се фашизоидни бугарофили итн поради тоа што Груки бил на X напревар кадешто се вееле X знамиња а не Y?

Вашето не само што е глупа споредба туку веќе знаци за блага ретардираност.
Груки ти е бе најдобриот Премиер досега..., сите по него добрано ќе треба да се потрудат за да излезат од историската анонимност. Помири се со тоа , полесно ќе ти биде поинатака , не ќе мораш да патиш душевно секој нареден ден...што е ептен видливо од твоите писанија овде... :) :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Инаку гледав некакви "професори" оделе у Грциjа да ги убедуват грците дека имале право на самоопределуванjе. Тоа принципиелно е така со еден услов името да е слободно. А вие гомнари украдовте едно регионално грчко име на област. И не само тоа. Одкраднавте грчките антични херои. Нема да има милост.
Коњољубцу оди некој пастув истимари , ќе ти биде полесно на душата... :)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Шо ти бе на тебе пречат колите со бг таблици маме ти ебам србоманско?[DOUBLEPOST=1496614103][/DOUBLEPOST]
Молчи таму лаjната како тебе не зборуват, само смрдат.
Сиктер бе од тука се по список да ти наденам на бајрако од знамето бугарско...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom