Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
хе, хе, хе ..а да ги земеш тие години како интермецо период на адаптација за ова што сеа почна, замисли каков шок ќе ти беше да онака од ведро небо ти ставеа дезертер, настран убиец и читач на поезија за претседател на собрание + тиранска платформа + шипатар у секое буџетско ќуше??? Фрас ќе те удреше. Или да те урамеа и обадинтереа од одма 91 без оперетска војна за људске правице??? Се е тоа техника и добро платени менаџери. Не ми е ич јасно што всушност замишљаш... :) :)
Дај бе научете веќе да се изразувате просто и јасно, одма на поентата а не точки, запирки, празни места, голема буква па да не зборам и како шлаг на тортата раскажување Спилберг филмови.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.465
Поени од реакции
5.513
Не, не дека не ми се верува, денес поготово тука ништо не може да ме изненади, само мислев да не е заебанција. Не е важно кој како личи, имам видено билдери од глувци што вриштат, само не е во ред постапката. Ти велам според мене на исто ниво со оние што се вадеа вода дека носеле.
Не можиш да знајш, можи бил во ходникот кога влегле, се скрил во најблискиот кабинет. Плус прашање на глава е, имаше и други пратеници кои беа потресени, плачеа итн. Ни самите ние не знајме како би изреагирале во ситуација кога животот би ни бил загрозен.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
...па нормално прашај го @Peja989 секој мој коментар е вон тема и добивам негативни од него,а богами и опомени за бан, а тоа друштвото околу него ршум прави со к_ројте во раце и то је у тема разбира се!али шта је ту је супер модератор е му се можи бе !
затова вежбам неписменост, ми рекоа дека премногу висок коефициент имам треба да го намалам:pos: скимситакавси ! :tapp: и ондак то (следат три точки)...
Бан од тема недела дена за офтопик муабет. Кога ќе се вратиш, придржувај се до правилата зошто следниот пат ќе одиш на перманентен.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Имаше и други пратеници кои не беа доле кај што ги тепаа. Сите биле скриени по канцеларии, Стево бил скриен сигурно, никаде го немаше. Се исплашил човекот, знае дека не може да одбрани никого.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.391
Поени од реакции
81.720
Најди ми еден пост каде јас тебе те цитирам прва. Еден и единствен. Од 2009та наваму.
Ти прв мене ми се обраќаш, прво се исмејуваше зошто сум работтела ко шанкерка, сега друго ти е интересно, ама во секој случај твојата лична беда ја истураш овде да ја читаат 30 000 луѓе. Јас не се потсмевам на ничие работно место, зашто е неваспитано, од дома ме научиле дека не чини така, таквите ко тебе во основно се подбиваа со служителите и чистачите во школо, и ден денес останаа лузери.
Јас тебе не сум ти пишала никогаш, зашто си ми дебилен и очаен, не те ни читам, кога ќе видам мислење од тебе го скролам, а ако несакаш да имаш допирни точки со личности како мене, слободно игнорирај ме, како што јас тоа го правам со тебе, се додека не ме цитираш, или ме тагнеш.
Мојот живот е среќен и убав, твојот е тажен, се гледа по твоите мислења овде, тебе едино може да те трпи жена од Пустец да си ја платиш, на доброволна база тешко, Бога ми.
А ако толку ги интересира луѓето ове што сум напишала јас пред 2-3 години, сега ќе ти кажам, ме чуди како го немаш во ворд зачувано тоа.
Напишав дека менталитетот на Македончето е гаден и одвратен, и дека избегавам да се дружам со Македонци, зашто веројатноста да ти го спопика е поголема од онаа другата.
Прашај кој сакаш дијаспорец, било каде исселен, истото ќе ти го каже. Отвори ги темите во дијаспора, ќе најдеш милион такви мислења од милион други исселени Македонци.
Ти си за греота. Јас комплекси не лечам, ме заболе мене за државјанството било чие, кој е чиј државјанин ми е последна грижа во животот, кој како се чувствува, исто така негово право, ако сакаш чувствувај се ко Пакистанец. Ако ти сметам, заобиколи ме, како што јас тоа го правам со тебе. Ни ти ги читам мислењата што ги пишуваш, ни па ме интересираат, уште помалку прва те цитирам и ти се обраќам.
Со тоа што ми го пишуваш дека сум приглупа зошто сум се омажила за човек кој е од Босна, уште повеќе си ја покажуваш мизеријата и фактот дека ги делиш луѓето по било каков основ и што си даваш за право да се мешаш во било чиј личен и приватен живот, ти се гледа воспитувањето мајка ти дома што ти го дала. За кого сум се омажила и каде јас, тоа не е тема на муабет овдека.
Да не треба тебе да те прашам случајно кај и за кого треба да се омажам, во кого да се заљубам?
Кој се мислиш ти бе дека си, и што се мислиш дека си? Ти имаш за себе мислење дека имаш плава крв.
Во пола мислење велиш за мене имам плава крв сум мислела, а во друго викаш приглупа во Босна се омажила. Ај договори се сам со себе и смири си ја хистеријата, напиј се водичка знам дека не ти е лесно во овие моменти.
И гони ми се од профилот. Да не му се обраќам, а он вреба и прв цитира и тагнува. Кој жал и очај собрани во едно мизерно човече.
За греота.
Треба да го сфатиш и него и другиве сендвич-куртони. нив им се сруши светот, како на наци-Германците 1945. Не знаеја што се случува, кога нивниот фирер веќе не ги држи конците.
Оно е навикнато да си има газда кој ќе му фрла трошки под маса, а тоа да лае по луѓе.
Голема промена и стрес ти е тоа, ќе им требе време да се прилагодат. Имај разбирање и толерирај ги овие хистерии, халуцинации и плачење. Ќе им помине со време.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Дај бе научете веќе да се изразувате просто и јасно, одма на поентата а не точки, запирки, празни места, голема буква па да не зборам и како шлаг на тортата раскажување Спилберг филмови.
..добро ова се заебавате или стварно ве одгледале во еднодимензионални суштества, кои функционираат бинарно , ама во една рамнина???
Убаво кажав, а што ако е грујовото време и однесување период на адаптација да може еден дезертер, убиец и умислен читач на поезија да го прогуташ како претседател на собрание кој у кабинет праи фотки со врхушката на локалната експозитура на исламски исил.., и дека без оперетската војна немаше да прифатиш обадинтеруење и урамуење. Замисли како ќе изгледаше јуришот на Собрание и со кои последици некој ко Спилберг да му пуштеше тогаш во 1992 на народ филм од иднината со сите тие детали...:):)
Ако и ова објаснение за глупи американци не го сваќаш , ондак јеби га имаш, проблем со кликерот....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.391
Поени од реакции
81.720
Ако големината на портретите на премиерите во влада-барокон е избрана соодветно според наесената штета врз земјава, тогаш ОК е што Груевски си го ставил својон портрет да биде најголем. Мада, малку требал да го зголеми на Бране портретот, можда чак и да го напраи ист како својот.[DOUBLEPOST=1496410508][/DOUBLEPOST]Среќна или досадна околност е праксата на concrete да не знае да го напише тоа што сака да го каже?
Или можеби среќна и досадна?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.833
Поени од реакции
24.921
Јебеш ти и љубов кон татковина и сѐ. Јас да поддржував диктаторска власт која мамата му ја расплака на народот кој наводно родољупците многу го сакаат и да се класифицирав како припадник на истата група во која спаѓаат ќосињата, ќе си го подвиев опашот и ќе си заминев од државата без збор да кажам, а не уште да се перчам како петел и гордо да кукурикам наоколу. Овака туѓ срам ме јаде.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Еден емотикон само за Ванковска - :гомце:.

Иначе ДРПМНЕ каде ги наоѓаат овие за прес-конференции да читаат од „идиоти“. :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.098
Еден емотикон само за Ванковска - :гомце:.

Иначе ДРПМНЕ каде ги наоѓаат овие за прес-конференции да читаат од „идиоти“. :D
Ги пoзaјмувaaт oд СДСМ
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
90тa дo 2000тa велевте "зa oлoвку се бoримo" пoсле 2000тa дo 2010тa зa јaзик и прaвичнa зaстaпенoст a сегa се бoрите зa истoријa кao генoцид ви е нaпрaвен.ке си гo смените спoменикoт нa џемo хaсa и aдем јaшaри сo спoменик нa ругoвa кaкo умерен a не терoрист пa пoсле зa прaвдa ке се бoриме зaеднo
90тa дo 2000тa велевте "зa oлoвку се бoримo" пoсле 2000тa дo 2010тa зa јaзик и прaвичнa зaстaпенoст a сегa се бoрите зa истoријa кao генoцид ви е нaпрaвен.ке си гo смените спoменикoт нa џемo хaсa и aдем јaшaри сo спoменик нa ругoвa кaкo умерен a не терoрист пa пoсле зa прaвдa ке се бoриме зaеднo
Сакам да се надоврзам на муабетов дека најголема опасност за државава е голем албанскиот национализам, многу ми е смешно кога викаат дека у државава постои општ консензус за НАТО, да ама секој за себе албанците дека од Америка подалеку не знаат а македонците од страв да не ја изгубат државава од нив. Огромна разлика у поим ама битно консензус има.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom