Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Не кур ме цитирај мене за Талат, многу добро и многу пати имам пишано на таа тема тука.

И според твојава логика командант флорина тепал наши луѓе, па оправдано им е на овие од ДПМНЕ, а? Битно наш човек да не краде и убива... :tapp::tapp:
Не бе си правиме споредба не се притресвај до толку. Башка тоа ехе кога беше пред 10 години , кој памтел од тогаш.
 
D

DLM

Гостин
Како не го погодил да го утепа мамето да му го ебам, колку деца како Тамара носи на душа копилево? :mad:

Ако не сум грешка, нели спомна некој од дпмне нешто за Тамара во парламент пред некој ден? Ништо чудно тоа да било како trigger за целава ситуација.
Или е до тоа во парламент или е до LSD! :yid:

Добро зарем сите ги испуштија од тоа лударите или им вклучија интернет :busi:?
 
M

macgowan

Гостин
Тогаш умри млад барем убав леш ке имаш.
Се трудам, не велам не.
Ама морам да издржам уште некое време, да видам тро сеир, то фацулињата да ги видам на обожавателите на ликот и делото на пресветиот пастир и вмро шумадија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Се трудам, не велам не.
Ама морам да издржам уште некое време, да видам тро сеир, то фацулињата да ги видам на обожавателите на ликот и делото на пресветиот пастир и вмро шумадија.
За сеири ке се изнагледаш како што можеш и сам да забележиш. Одвреме навреме мавај некој поглед во огледало, да видиш дали до сеир ти е дојдено или до плачење.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ох ох прв обид за чистење кокарачи ајде аирлија,само стар чоек то е му се треса рацете:pos:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
5.507
Како не го погодил да го утепа мамето да му го ебам, колку деца како Тамара носи на душа копилево? :mad:

Ако не сум грешка, нели спомна некој од дпмне нешто за Тамара во парламент пред некој ден? Ништо чудно тоа да било како trigger за целава ситуација.
Вчера беше, кажа батето дека многу министри без ресор имало во новата влада, со нивните плати ќе се спаселе 3-4 Тамари
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе има луѓе кои претрпеа огромни штети на секаков план, поради самоволието и криминалот на оваа предавничка банда.
Можам повеќе примери да наведам, познати во јавноста и непознати. Во периодов што следува, многу такви вистини кои до сега не можеа да излезат на виделина, ќе се појават.
Би требало да се очекуваат секакви одмазнички акции.
..би требело , јас скромно очекувам да шљапкаме во крв бар до глуждеви..таман колку да ни влегуе у ципела. До колена би било ептен претенциозно и нечовечно. А и нема толку сдсм-овци.. :) :) :) :)
Кога почнуе 17 или 19 јули???
 
D

DLM

Гостин
:(

Оди надвор, види дали сум таму па врати се.
Не се секирај со гордост можеш да ја нисиш титулата Мали адо, и ти и тие што се восхитуваат од наци-фашизмот во твоите простопроширени реченици.
И што е работата зошто веднаш скокаш на задните нозе, што те повреди ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom