Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
58
ВМРО ќе ве исере на локалните, кога и да се и пак тиранијата ќе се врати увелико, ама осеќам дека џабе ќе ти зборам.
:pos:

Ти како се чувствуваш од кога си дознал дека си гласал за партија во чиј состав е пратеник Мукоски, на кој ако му се направи ДНК анализа ќе излезе некој хибрид на свиња и стаорец од Мелмак ?
 
W

wicked_1

Гостин
прво не ме ставај мене во ВЕ, одамна сум на форумов, сите знаат што сум мислел тогаш, што мислам сега. Јас кога се пичкарав со тие што се правеа мутави за талат ти во играчница ставаше слики највероватно

Би ти одговорил дека ВМРО морале да амнестираат и да го прифаќаат таљат за министер ради установениот принцип “победник со победник’’ ради која морале да прифаќаат услови,( принцип што веќе не важи), ама треба да сум кретенче за да верувам во тоа

Би те посоветувал во твојот штаб или невладина да начнеш тема за некакво заудзување на коалиционите партнери , пошто ако продлжи вака Таљат, ВМРО ќе ве исере на локалните, кога и да се и пак тиранијата ќе се врати увелико, ама осеќам дека џабе ќе ти зборам.
Додека импутираш некому кој идолизира, во која партија е, во некакви си невладини и слично, не очекувај друг третман, ме заболе стапот колку години си ти тука и што си пишувал, моментално наративот ти е ко на пацов излезен од штабска просторија.

Освртот дека амнестирале за "победник со победник" е неверојатно глупава теза, ќе ти се смее некој.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.435
Кога бандата ќе отиде по затвори, тогаш ќе гледаме за понатаму. До тогаш, ме боли Стојко и за Талат, и за јазикот, и за знамињата.
аа, ок,а тоа што пола од бандата е уште на власт и со испадиве на таљат како да работи за вмро нема везе.[DOUBLEPOST=1496166221][/DOUBLEPOST]
Додека импутираш некому кој идолизира, во која партија е, во некакви си невладини и слично, не очекувај друг третман, ме заболе стапот колку години си ти тука и што си пишувал, моментално наративот ти е ко на пацов излезен од штабска просторија.

Освртот дека амнестирале за "победник со победник" е неверојатно глупава теза, ќе ти се смее некој.
не користи комплицирани зборови, сите сме гледале house of cards, ок е, никого не импресионираш

ако прочита убаво, реков дека не верувам во тоа, ама дека можат да го користат како аргумент пошто е легитимен, они и тогаш така збореа и сега ќе ја активираат пак таа теза пред наредните избори. Тоа што Таљат го прави само ќе го ојача тоа и у кратки црти, на крај пак ќе треба да фрлаш куртони за година дена максумум.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
аа, ок,а тоа што пола од бандата е уште на власт и со испадиве на таљат како да работи за вмро нема везе.
Па очигледно е дека за пола од бандата да се пикне по затвори, другата половина барем некое време мора да биде дел од власта. Не заборави дека на половина милион Македонци не им смета што беа водени и крадени од една мегаломанска хунта.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.435
Па очигледно е дека за пола од бандата да се пикне по затвори, другата половина барем некое време мора да биде дел од власта. Не заборави дека на половина милион Македонци не им смета што беа водени и крадени од една мегаломанска хунта.
немој бе човек вака, како го замислуваш ти ова самоапсење да иде. Кој тоа ќе ги апси ?
Сите да се апсат, или дај шта даш е работава.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
немој бе човек вака, како го замислуваш ти ова самоапсење да иде. Кој тоа ќе ги апси ?
Сите да се апсат, или дај шта даш е работава.
Ај батали, едноставни работи ти кажувам.
 
D

DLM

Гостин
To шо е професор не значи дека е во право.
Ти сметаш дека професорот не е во право?

Би те посоветувал во твојот штаб или невладина да начнеш тема за некакво заудзување на коалиционите партнери , пошто ако продлжи вака Таљат, ВМРО ќе ве исере на локалните
За локалните по се изгледа играта е да се избере нова влада па таа влада да постави свои повереници во општините со што без избори тиранската коалиција ќе ја има и централната и локалната власт во Македонија. Според тоа можеш да претпоставиш кога и какви ќе бидат локалните избори.

Но како и да е мене повеќе ме загрижува тоа што во Македонија не постои политички субјект кој не под контрола (вака на прв поглед се добива впечаток дека на Груевски му е забрането дури и да си даде оставака туку мора да работи се што ќе му се рече) и цело време сите одработуваат се што ќе им се наложи, мислам да им речат да извршат колективно самоубиство тие тоа би го сториле.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ти сметаш дека професорот не е во право?
Јас само прашав каде е наведено тоа шо ценетиот професор го кажува, во кој закон. Како е регулирано.
Ти ми даде мислење на еден чоек кое ако не е поткрепено ссо закон, е само негово лично мислење.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.435
Ај батали, едноставни работи ти кажувам.
кажи бе сеа, ме интересира, одвој време малце, испасирај ми да разберам. Како го замислуваш ти апсењето на ДУИ .
 
D

DLM

Гостин
Јас само прашав каде е
Па ја шо праам?
Те прашав ама ти бегаш да одговориш туку бараш одговор - оди на википедиа можеби таму ќе најдеш.

Заборавив па мора да менвам пост земи некој колектор побрзо ќе биде.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
кажи бе сеа, ме интересира, одвој време малце, испасирај ми да разберам. Како го замислуваш ти апсењето на ДУИ .
Не го замислувам. Моментално го замислувам одењето во затвор на Гвујо и компанија. Во политиката ништо не е вечно, коалицијата на СДСМ и ДУИ преку ноќ може да се распадне, па да почнат да фрчат предмети против Аљи и компанија.

НО во моментов ДУИ е неопходен криминалната банда на власт да се пикне во затвор. Толку е едноставно.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Дојде време и македонецот да вика српските тајни служби се криви...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom