Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.473
Поени од реакции
47.435
Рука на срце, членството на ВМРО кога го прифаќаше Талат за министер, проголтаа кнедла, се правеа мутави ама сигурно не му се подмочуваа. Ја овде гледам радости и екстаза на строењево.
би ве потсетил на строењето на Груби и Манчевси ама нема везе.
 
W

wicked_1

Гостин
Рука на срце, членството на ВМРО кога го прифаќаше Талат за министер, проголтаа кнедла, се правеа мутави ама сигурно не му се подмочуваа. Ја овде гледам радости и екстаза на строењево.
би ве потсетил на строењето на Груби и Манчевси ама нема везе.
Ти ова го гледаш како строење на албанецот наспрема македончето обесправено - ѓорчев и другарите? :(

Класика.
 
D

DLM

Гостин
Кај е ова определено?
Па ти пишува професор Цуцуловски, не знаеш кој е или што? Ако не знаеш тој е идеологот на режимот. :jeeee:

Овие колекторите ако се за точки запирки и големи букви можат овде да се забавуваат. :neetaka:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.473
Поени од реакции
47.435
Ти ова го гледаш како строење на албанецот наспрема македончето обесправено - ѓорчев и другарите? :(

Класика.
не, гледам терористички комантант, одговорен за масакар кој не ви чинеше да е министер, а сега ви станува идол во улогата на претседател на собрание.

мене не ми чинеше ни тогаш ни сега.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па ти пишува професор Цуцуловски, не знаеш кој е или што? Ако не знаеш тој е идеологот на режимот. :jeeee:

Овие колекторите ако се за точки запирки и големи букви можат овде да се забавуваат. :neetaka:
To шо е професор не значи дека е во право.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
не, гледам терористички комантант, одговорен за масакар кој не ви чинеше да е министер, а сега ви станува идол во улогата на претседател на собрание.

мене не ми чинеше ни тогаш ни сега.
Jас па дури и не го гледам Талат, туку гледам една разулавена банда која беше здивена од моќ и пари, како сега цвика. Непроценливо.
 
W

wicked_1

Гостин
не, гледам терористички комантант, одговорен за масакар кој не ви чинеше да е министер, а сега ви станува идол во улогата на претседател на собрание.

мене не ми чинеше ни тогаш ни сега.
Исто, добар дел од народов вас ве памти како притискачи на дугмиња кои амнестиравте за злодела секакви ликови и ги враќавте на функции, за лични интереси.

Сега нормално.... нит тогаш ви чинел, ни сега.

Во меѓувреме, ако не си бил тука, овие од другата страна што се поимаат за национал-патриоти... со нивните упади, напади и што не, станаа сериозна закана за државата и народот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Рука на срце, членството на ВМРО кога го прифаќаше Талат за министер, проголтаа кнедла, се правеа мутави ама сигурно не му се подмочуваа. Ја овде гледам радости и екстаза на строењево.
би ве потсетил на строењето на Груби и Манчевси ама нема везе.
Колку кнедли изголтаа во последната деценија и кусур денес без проблем бостан ќе голтнат
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.473
Поени од реакции
47.435
Jас па дури и не го гледам Талат, туку гледам една разулавена банда која беше здивена од моќ и пари, како сега цвика. Непроценливо.
бандата ќе отиде, Таљат ќе остане да не поздравува на секоја седница на албански, да реди знамиња и да спроведува агенда што као не постои.
Чарето не знам кое е, ама подмочување на потези на таљат не е сигурно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
бандата ќе отиде, Таљат ќе остане да не поздравува на секоја седница на албански, да реди знамиња и да спроведува агенда што као не постои.
Чарето не знам кое е, ама подмочување на потези на таљат не е сигурно.
Кога бандата ќе отиде по затвори, тогаш ќе гледаме за понатаму. До тогаш, ме боли Стојко и за Талат, и за јазикот, и за знамињата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.473
Поени од реакции
47.435
Исто, добар дел од народов вас ве памти како притискачи на дугмиња кои амнестиравте за злодела секакви ликови и ги враќавте на функции, за лични интереси.

Сега нормално.... нит тогаш ви чинел, ни сега.

Во меѓувреме, ако не си бил тука, овие од другата страна што се поимаат за национал-патриоти... со нивните упади, напади и што не, станаа сериозна закана за државата и народот.
прво не ме ставај мене во ВЕ, одамна сум на форумов, сите знаат што сум мислел тогаш, што мислам сега. Јас кога се пичкарав со тие што се правеа мутави за талат ти во играчница ставаше слики највероватно

Би ти одговорил дека ВМРО морале да амнестираат и да го прифаќаат таљат за министер ради установениот принцип “победник со победник’’ ради која морале да прифаќаат услови,( принцип што веќе не важи), ама треба да сум кретенче за да верувам во тоа

Би те посоветувал во твојот штаб или невладина да начнеш тема за некакво заудзување на коалиционите партнери , пошто ако продлжи вака Таљат, ВМРО ќе ве исере на локалните, кога и да се и пак тиранијата ќе се врати увелико, ама осеќам дека џабе ќе ти зборам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom