Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Сдсм пaрите зa стaн ни ги укрaде цел живoт штo ги сoбирaвме,сдсм тaткo ми и уште3000 рaбoтници нa улицa ги избркa, вмрo сo измислени дoлгoви преку извршители ни ги дooгрaби пoследните пaри oд нoвaтa зaштедa зa кoгo дa бидaм бе вoлoви? Дa не бидaм неутрaлен зa кoгo дa бидaм? Сaмo нуклеaркa зa тукa[DOUBLEPOST=1495655358][/DOUBLEPOST]
Зошто "слобода за ефтоф"?

Тргната му е емисијата од програма, а истата е надворешен проект. Ниту е во притвор, ниту во затвор.

Од новонастанатата ситуација најзасегнати се вмороните токму на форумов, затоа што нема да имаат да прераскажуваат од фикцијата на васе будалата, а мозок за свои ставови, за жал немаат.
Пa пишa некoј oд твoите декa зaтвoр му спремaле aкo е ткa
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сдсм пaрите зa стaн ни ги укрaде цел живoт штo ги сoбирaвме,сдсм тaткo ми и уште3000 рaбoтници нa улицa ги избркa, вмрo сo измислени дoлгoви преку извршители ни ги дooгрaби пoследните пaри oд нoвaтa зaштедa зa кoгo дa бидaм бе вoлoви? Дa не бидaм неутрaлен зa кoгo дa бидaм? Сaмo нуклеaркa зa тукa
Мене ѓуптин ми укрде точак и одтогаш сум скинхед
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Мене ѓуптин ми укрде точак и одтогаш сум скинхед
Акo нa нaпишaнoтo oд мoјa стрaнa oвa ти е oдгoвoрoт тoгaш си ти клaсичен вмрoвец ти не си зa прoмени не си зa пoдoбрo сaмo си oдмaзнички нaстрoен[DOUBLEPOST=1495655994][/DOUBLEPOST]
кои се тие "мои"?
Истoмислениците штo се зaлaгaaт зa демoкрaтијa преку нoвa диктaтурa тoa целo време пишувaте
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Акo нa нaпишaнoтo oд мoјa стрaнa oвa ти е oдгoвoрoт тoгaш си ти клaсичен вмрoвец ти не си зa прoмени не си зa пoдoбрo сaмo си oдмaзнички нaстрoен
аман бе зарем ти личам на некој кој посакува нуклеарка да мани во Македонија?!!!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
аман бе зарем ти личам на некој кој посакува нуклеарка да мани во Македонија?!!!
Не зa нуклерaкa aмa сигурнo метoдите нa хитлер сo гaс oтрoвен тoлку oмрaзa ширите имa вo вaс
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Komentarite ne pominuvaat ama nesto drugo pominuva.vreme
Dragoceno vreme proagja dodeka vie mentalno mastrubirate na sjo a 15 meseci od prvoto obvinenie ima shipak. Kako se vika ona koga vetuvas sve pred izbori,pa posle izbori vikas abe sudstvo ovo ono?
Значи според тебе СЈО можеше комотно било кој случај да го истурка до крај ама не сакаа?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Не зa нуклерaкa aмa сигурнo метoдите нa хитлер сo гaс oтрoвен тoлку oмрaзa ширите имa вo вaс
a ти посакуваш хитлер и гас да ни пуштиш од шо си полн со племенитост добрина и љубов?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Не гледам пристрасно, немоеш да бидеш економски независен а да битисуваш тука, од рамни давачки ќе имаш прогресивни утре и? А за економска независност само за работа во странство, и толку. Јас ниту сум имал врска, ниту ќе имам со вработувања во јавен сектор, уште помалку со јавни набавки. Не само јас и потесното семејство и?
Трн в`око нема врска со искрени или не намери.
Е сеа за тестикуларно фалусниот муабет, прво никогаш не сум го употребил терминот режим, не соодветсвува, властодршци може, а за бога росица не знам што е, уште помалку како велиш ти режимска.
Абе незнам како да ти кажам, ама има една поговорка ситиот на гладниот не му верува... па така и ова. Јас лично немам проблем во државава без разлика кој и да е на власт, ама за жал повеќето луѓе имаат проблем и јас тоа многу добро ти го нагласив. Но токму и тоа е проблемот. Исто така има и една друга поговорка што вели, гладна кокошка просо сонува, па така гладните се доста подложни на манипулација, како кај едните така и кај другите.

А што се однесува до прогресивни давачки, и за тоа има лек... затоа постојат држави попут Белизе. Ако неќе државата парите мои да ги чува, има кој сака...

Не го сваќај лично муабетот, не зборам за тебе, ниту те ставам во некоја корпа, зборам општо...

П.С. „чека од бога росица“ се вели за некој што чека пари без труд.... Тоа важеше во контекстот за оние кои се на државна цицка и повеќе за оние на кои им се ветува запослување во државна администрација.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Јас се залагам да се спроведе правда и да одговара секој кој правеше криминал онака како е пропишано со закон
Акo си искрен секoјa чест!!! Ти пoсaкувaм тoa дa се oствaри сегa се oдјaвувaм oд темaвa мнoгу ми е непријaтнo дa читaм и дa гo будaм лoшиoт вo мене.пoздрaв
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom