Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Не работи ли функцијата за пријавување навредувачки мислења? Бетонов не пишува пост без спомнување шиптарии...
Да бе дури и мене ми паѓа незгодно кога вториот државотворен народ го нарекуваат Шиптaри и тоа на секој втор пост. Безобразие невидено.
Што ке биди следно и до кога вака незнам јас.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.200
Поени од реакции
8.438
Скандал, како што ти елоквентно би го формулирал проблемот.
Има еден нов момент во коментарите на Ѓорѓи Н. што мене особено ми се допаѓа и ме радува. Освен тоа што елоквентно ја изложува проблематиката, писанијата ги стилизира одвојувајќи ја секоја дел-реченица со точка. Пример:
Срам. За Европската унија. И за Могерини. Како шеф на ЕУ дипломатијата.

Имам чувство дека ова му создава илузија во главата дека звучи попаметно.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.464
Поени од реакции
5.509
Najobicna internetna strana, i so sega? Pokazi kade go ima sjo vo ustavot. Utre moze na sekoe magare so ne mu odgovara presudata da si bara svoe sjo.
Тоа што е изгласано во парламент со уставно т.е. 2/3 мнозинство што значи?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Тоа што е изгласано во парламент со уставно т.е. 2/3 мнозинство што значи?
Nisto. Moze 2/3 da glasaat npr sekoj den da gi ceka ekipa od egzoticni tancarki na rabota, so ne znaci deka toa e ustavno i deka ne moze da se butne. Patem ne mi ni teknue kako i za sto glasale ako voopsto imalo glasanje.
 
Член од
26 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
58
Сегa кoмoтнo симпaтизерите нa сдсм ги зaменијa улoгите сo симпaтизерите нa вмрo истo се тaкви тврдoглaви не прифaќaaт фaкти се инaтaт нaметнувaaт е зaтoa ништo немa пoрaзличнo дa биде зaштo бaш вaшиoт кaректер јaснo гo oтсликувa тoa штo вo иднинa ке се случувa мoждa вмрo се криви сo гневoт штo гo нaвлекoa кaј нив aмa сепaк жaлнo вo штo се претвoривте-вo вмрoвци сaмo сo рaзлични сфaќaњa
Од авион се гледа дека си оние од "неутралните" вмровци , Заев еден ден не е премиер , плукаш по него, флоскули од типот " сите се исти " и други глупости. Нема ДПМНЕ и вмровци од другата страна, има крвожедни зверови, алчни криминалци , режимски крвопијци , колаборанти и слуги на режимот.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Димитриев е изгласан премиер. Не е назначен и не е вршител.
Помина тој воз.

Член 8 од Изборнот законик:"(5) Со денот на верификацијата на мандатот за пратеник, член на совет и градоначалник на носителите на функциите од ставовите (1) и (2) на овој член, функцијата им престанува."
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не работи ли функцијата за пријавување навредувачки мислења? Бетонов не пишува пост без спомнување шиптарии...
???? навредувачко мислење??? за кого навредувачко?? ти се срамиш од името на својот народ , па неговото спомнување те навредува??? Мислам дека и Леди Гага е помалку каприциозна у своите зановетања... :) :) :) :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Од авион се гледа дека си оние од "неутралните" вмровци , Заев еден ден не е премиер , плукаш по него, флоскули од типот " сите се исти " и други глупости. Нема ДПМНЕ и вмровци од другата страна, има крвожедни зверови, алчни криминалци , режимски крвопијци , колаборанти и слуги на режимот.
Гледaјте кaкo сaкaте сееднo кaкo ме сфaќaте не сте ништo пoaрни oд нив aрoгaнтни дo безкoнечнoст инaетливи сaмo јaс штo мислaм е вaжнo несмееш дa мислиш рaзличнo oд мене.дa ви се н....м нa пaртијaтa скaпaнa и нa вaс и нa нив
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не ме интересира за корупцијата во Албанија или Косово, не живеам таму.
Ме боли што дознав дека не сте ништо подобро од албанците, всушност сте полоши, а цело време мислев дека дивите албанци ќе се питомат меѓу цивилизираните македонци, затоа и верував и сакав да верувам во соживотот.
Ме интересира што сте учеле на историја....
Сакаш докази дека албанците живееле во Македонија пред отоманскиот период?
во пипиеми да... што праиме со објаснение околу буљуков???..природен прираст??? :) :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
???? навредувачко мислење??? за кого навредувачко?? ти се срамиш од името на својот народ , па неговото спомнување те навредува??? Мислам дека и Леди Гага е помалку каприциозна у своите зановетања... :) :) :) :)
Бaтaлигo.излеa дечкo му припaѓa нa тaa зaедницa
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Najobicna internetna strana, i so sega? Pokazi kade go ima sjo vo ustavot. Utre moze na sekoe magare so ne mu odgovara presudata da si bara svoe sjo.
Од устав на република Македонија:
Надлежноста, основањето, укинувањето, организацијата и функционирањето на јавното обвинителство се уредува со закон што се донесува со двотретинско мнозинство гласови од вкупниот број пратеници.
 
Член од
26 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
58
Гледaјте кaкo сaкaте сееднo кaкo ме сфaќaте не сте ништo пoaрни oд нив aрoгaнтни дo безкoнечнoст инaетливи сaмo јaс штo мислaм е вaжнo несмееш дa мислиш рaзличнo oд мене.дa ви се н....м нa пaртијaтa скaпaнa и нa вaс и нa нив
Мрш бе , како да мислам различно од тебе кога ти не мислиш ? Вие сте погадни и од ќосињата , тие барем се директни, вие сте подмолни неутралци од кои режимот се хранеше овие 11 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom