Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2014
Мислења
77
Поени од реакции
20
Дал ми линк за состав на новата влада[DOUBLEPOST=1495313441][/DOUBLEPOST]
а ти знаеше за кражбите и проневерите?[DOUBLEPOST=1495313462][/DOUBLEPOST]
нешо линк да видам состав на новата влада....?
Па прочитав на интернет така што не знам дали е точно Колку министерства имаше дуи во коалиција со вмро ?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
И?

Каква врска има тоа што дпмне оди во опозиција, и тоа што ќе леташ од работа со сметките на албанците?

Која е поентата на таа анкета?
rabota? alo?
prasanjeto bese vo duhot na sozivotot. Ili eve povtorno vo duhot na sozivotot slozno i nie da prestaneme da gi plakame smetkite i da pocneme da si gradime koj kaj stigne.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
И помалку од 5 милјарди надворешен долг и помалку од 4 милјарди долгови по разни основи на стопанстввото

Ептен душа од чоече ама ја пиоше би рекол дека на @Ставрогин може вода да му носи
Posochi koja drzhava na Balkanot nash ridest, a i poshiroko, ne e zadolzhena. Koga ke go zemesh dolgot kako procent od GDP i Makedonija ne e tolku losha. Nekade okolu 60% give or take.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
prasanjeto bese vo duhot na sozivotot. Ili eve povtorno vo duhot na sozivotot slozno i nie da prestaneme da gi plakame smetkite i da pocneme da si gradime koj kaj stigne.
10 години апсолутно ништо не ви сметаше така? Сега почнаа наеднаш да ви сметаат сите тие исти работи што ги имало во времето на дпмне? :lolzz:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
10 години апсолутно ништо не ви сметаше така? Сега почнаа наеднаш да ви сметаат сите тие исти работи што ги имало во времето на дпмне? :lolzz:
koj rece deka ne mi-ni smeta? patem ovoj problem se vlece uste od starata kamarila na sds pred 20tina god. a izgovorot na ljockite e pazi ulicite ne cinele pa zatoa ne plakjale za struja
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
:pos:Ти вистина комедијант си бил.Очигледно конкрит овде ви е духовен водач на сектава,пошто сите почнувате да се изразувате со гатанки и со некој жален обид за сарказам:tapp:
Јас не победив,и победа за славење засега немам,ќе славам ако почнат да ги ебат вмровците и да го растураат вмровското здружение на се најгадно на земјава на парчиња....
А ќе почнат ...Trust me on this one :)
Имам дискретни врски у Виена за пациенти во вакво душевно стање ко твоево.. :) Дури и покритичен си о некои овде, Дај ќе организираме и собирање пара само да не гледаме ваква душевна патња...:) ;) Вмро бе суртук не може да се растури, само ќе излезе препородено и посилно и прочистено од слабаци, интересџи и лажни пророци. Со појасна,,, незаматена од разни мативоди ...цел и моќ да ја реализира..... А ти Грофе нормално , пак ќе се сликаш со прстот у уста...:) :) :) :)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Posochi koja drzhava na Balkanot nash ridest, a i poshiroko, ne e zadolzhena. Koga ke go zemesh dolgot kako procent od GDP i Makedonija ne e tolku losha. Nekade okolu 60% give or take.
so e bitno, slepcite samo neka ni davat krediti, posle koga ke nema za vrakanje neka mu ja mislat, toa ke bide niven problem ne nas.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Па прочитав на интернет така што не знам дали е точно Колку министерства имаше дуи во коалиција со вмро ?
Bo 2011 имаа 7 министри плус 2 заменици со ресори за евроинтеграции и рамковен
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Имам дискретни врски у Виена за пациенти во вакво душевно стање ко твоево.. :) Дури и покритичен си о некои овде, Дај ќе организираме и собирање пара само да не гледаме ваква душевна патња...:) ;) Вмро бе суртук не може да се растури, само ќе излезе препородено и посилно и прочистено од слабаци, интересџи и лажни пророци. Со појасна,,, незаматена од разни мативоди ...цел и моќ да ја реализира..... А ти Грофе нормално , пак ќе се сликаш со прстот у уста...:) :) :) :)
А исто господинот груевски ќе е претседател или како ви е планот? :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
so e bitno, slepcite samo neka ni davat krediti, posle koga ke nema za vrakanje neka mu ja mislat, toa ke bide niven problem ne nas.
ко шо на грците им е гајле за враќање на парите....
ееее деца, мислиш така капитализмот а запат успеал, со фрлање на пари залудно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom