Кајгана готвач vol. 146 [гласање: Сендвич]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Овој пат не' има најмногу! :ojeaa:
Бујрум на гласање. :D

@Sungerot Bob
Лепче, павлака, марула, патлиџан, краставица и салама.



@Goodfella
Зденка, тиквички, домати, краставици и сирење.



@bobipp
Домашно печено лепче, врат и кашкавал. Додаток компири и кромид од рерна.


@Patience
Лепче, зелена салата, пилешки гради, кашкавал, домат, малку кромитче.


@wot


@Perdika I
Плескавици: грав, црвена пиперка, хималајска сол, црн бибер, мелен ким, морско оревче, јенибар, сушено оригано, буковец, лук во прав, ворчестер, соја сос, црвен пипер, ленено семе, 'ржано брашно.
Лепче: кромид на кругови, јаболков оцет, зрно коријандер, домати, сенф.
Сос: тахини, мед, луто суво пиперче.



@shumecha.tableta
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Јака конкуренција... али сепак @bobipp. Топениот кашкавал и домашното лебче беа одлучувачки (y)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Глас за @wot , се гледа дека највише се потрудил. Туку пред да се логирам јадев, пак сум гладна. Бравос децо!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Овојпат навистина јака конкуренција, не знаеш за кого да гласаш:aplauz:.
Сепак мојот глас оди кај @bobipp , лепчето и компирот беа пресудни :icon_lol:.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.527
@Perdika I Од кога се токмам да пробам да направам вакви веге плескавици, вака ме мотивира уште повеќе (y) Али и даската мора да се испоштува:cuc:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Халооо, Мкд колинг, гуд ивнинг :P
...морам да признам дека после разгледувањето на понуденото одвај се воздржав да не вечерам, сите приложени сендвичи на свој начин се прекрасни, но лично преферирам сендвич без марула и краставици така да 12 поени за вкус одат за @bobipp, 10 поени за уметничка фотографија на сендвич одат кај @shumecha.tableta и на крај 8 поени за вложен труд за приготвување и аранжирање на сендвич одат кај @Perdika I ,
така гласаше бијонс, подобриот нека победи ! (y)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
мно
Халооо, Мкд колинг, гуд ивнинг :P
...морам да признам дека после разгледувањето на понуденото одвај се воздржав да не вечерам, сите приложени сендвичи на свој начин се прекрасни, но лично преферирам сендвич без марула и краставици така да 12 поени за вкус одат за @bobipp, 10 поени за уметничка фотографија на сендвич одат кај @shumecha.tableta и на крај 8 поени за вложен труд за приготвување и аранжирање на сендвич одат кај @Perdika I ,
така гласаше бијонс, подобриот нека победи ! (y)
многу би сакал да те запознаам во живо,многу си ми интересна.Пошто јас немошам да дојдам у Скопје,еве јавно те канам у Москва!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @Goodfella. Неговиот сендвич ми личи најсочно (иако лепчето личи суво ко од вчера:D) и најмногу ми се свиѓа комбинацијата на полнењето на сендвичот:)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
мно

многу би сакал да те запознаам во живо,многу си ми интересна.Пошто јас немошам да дојдам у Скопје,еве јавно те канам у Москва!
...спасива ! :D
како прво да ти бев интересна ќе ме следеше овде на форумов, а колку што проверив на профилот има само 7 следачи, ама не и Ти ! :cool:
како второ да ти бев интересна барем најмалку еднаш ќе ми напишеше во сандаче поздравче, ама празно е :(
и како трето јавно не се кани пред очите на можеби некоја твоја симпатија која е член тука на форумов и ќе и биде криво зш така пишваш ем каниш, а тоа не е ТАА ! :place:
и четврто и петто има едно мото, не посакувај работи за кои не си спремен, оти можат да се остварат :semolam:
како и да е многу ми криво што не успеав да направам сендвич и да учествувам во конкуренцијата, ај друг пат (ова да не бидам оф_топик :oftopik:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Гласав пред некој ден ама ја отварам темава за пак да фрлам око на сендвичот на Goodfella. Вегетаријански, лесен (ниско калоричен - баш за летно време) и превкусен...за мене одличен.(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom