Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.680
Поени од реакции
28.129
Cekaj, znaci zaklucno, ovoj Simeonov nema da ni pravi na nas problemi?
Taka ve sfativ,,,deka e protiv turcite.
A imate nekoe info za toa dali procedurive ke prodolzat? Ili ke ne vrakaat site na dopolnitelna? I sto e so proverkite od viceprezidentot? Ke ima li potpisi?
p.s.uste na zadolzitelna
Кoј и дa дoјде нa влaст немa oд пoлитички причини дa не прекрaти единственo прoцедурaтa ке ни трaе пoкрaткo или пoдoлгo
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Ima li nekoj koj sto bil vraten na dopolnitelna proverka, da e vraten vo procedura, dali finalna ili cekanje na potpis od viceprezidentot....intervju 17.02.2016

Pozdrav
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Zapoznaen li e nekoj dali megunaroden preveden i legaliziran izvod ima vaznost koja treba da se zapazi odnosno vremenski period?
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Ако е за некоја утеха еве и јас сум на финална од февруари 2017 , на интервју од март 2016. Незнам до кога вака сите викаат треба да се чека.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ако е за некоја утеха еве и јас сум на финална од февруари 2017 , на интервју од март 2016. Незнам до кога вака сите викаат треба да се чека.
Па мислам немаш на што да се жалиш, предметот за сега ти се движи со одлично темпо.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Здраво!!! Моето бројче е 13***/2016, а статусот од 02.09.2016 гласиОбразувана преписка 02.09.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Имам доставено потекло и на интервју бев на 26ти април 2016та преку конзулатот во Битола. Според ваши искуства кога треба да очекувам промена на статусот и кога би требало пасошот да биде во мои раце??
Благодарам
jas bev na 1vi april na intervju a prepiskata mi e obrazuvana na 01.09.2016uste mi e toj status , preku tatko mi toj ima pasos do sega trebase da imame pasosi ne znam sho se slucuva....
 
T

Techguru

Гостин
jas bev na 1vi april na intervju a prepiskata mi e obrazuvana na 01.09.2016uste mi e toj status , preku tatko mi toj ima pasos do sega trebase da imame pasosi ne znam sho se slucuva....
Здраво Васко , сестрати е веќе Бг државјанин и не требало да поднесе со иста постапка како тебе бидејќи немала наполнето 14 години кога татко ти станал Бг државјанин. а ти ќе почекаш уште одприлика 7-8 месеци и ќе си го добиеш државјанството.
 
Член од
17 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
7
jas bev na 1vi april na intervju a prepiskata mi e obrazuvana na 01.09.2016uste mi e toj status , preku tatko mi toj ima pasos do sega trebase da imame pasosi ne znam sho se slucuva....
Значи од прилика слична ситуација имаме, јас доставив бугарска лична карта како потекло од моја прабаба, баба на мајка ми ама мислам дека повеќе ми се издолжи работата поради тоа што бев преку конзулат, ти директно во Софија поднесе документи?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
@Techguru да имаш инфо колку преписки се формирани 2016?
Или некој друг ако знае да каже?
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
19
Mnogu me interesira koi vi se planovite po zemanjeto Na BG Pasos?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom