Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Не си ми ти никаков другар, а дилерот ми е другар и не го мењаам...ок си е чоекот, си работи, не ко партиска војска што чмае у администрација.
На шо дроги си ти бре, со шо ве дрогираат по тоа штабовите?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
slovencite se beter mrzi i lezacista. da ne se ljockite i bosancite tamu nema da ima koj da raboti. imaat duplo povece lezaci u javen sektor nego nie.
Се тркале црногорец и босанец на 100 метри и никој не стигнал до целта. Зошто? Па црногорецот се откажал а босанецот залутал.

аххахахаха како бе вакво нешто си напишал, да не биле босанците Словенија немало да биде тоа што е моментално. Со кој памет.
Ај да спомнеше некоја друга нација, австријци, германци, унгарци да ти имаше логика муабетот до негде, ама босанчероси :pos: Уште ова го немав видено, босанец опраил туѓа држава.
Следно што е, да не се античките македонци во Австралија, кенгуриве ќе беа на ниво на Етиопија? :гик:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.694
Се тркале црногорец и босанец на 100 метри и никој не стигнал до целта. Зошто? Па црногорецот се откажал а босанецот залутал.

аххахахаха како бе вакво нешто си напишал, да не биле босанците Словенија немало да биде тоа што е моментално. Со кој памет.
Ај да спомнеше некоја друга нација, австријци, германци, унгарци да ти имаше логика муабетот до негде, ама босанчероси :pos: Уште ова го немав видено, босанец опраил туѓа држава.
Следно што е, да не се античките македонци во Австралија, кенгуриве ќе беа на ниво на Етиопија? :гик:
А не е така? Зошто иронија?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
На шо дроги си ти бре, со шо ве дрогираат по тоа штабовите?
Не знам со што се дрогираат жмрОфците, ваљда не ни им треба дрога пошо дрога делуе врз мозок, а они немаат таква работа у глаите.
Ја терам здрав живот, спорт, органска храна, смутчиња, чиа, винце, пармиџано реџано...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
На службен пат бил и шефот на обезбедување на брклата Виктор Белевски. Од поинтересното можи да се издвои тоа што е ортак со Камчев, прави бензиска во Сопиште, има станови во Кисела Вода, Карпош, сопругата му работи во Влада, братучетка му во Собрание..

Тоа е таа битка за Македоња
 
S

silmarillion

Гостин
Негооооо, на Чилиманов девојката кога ќе ја упознаеме?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
prv vo selo, posleden vo evropa. nastapot na evrovizija
ocigledno vlijanieto na tato zavrsuva kaj tabanovce i bogorodica.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Очигледно си, мене албанец со возило ми прегази близок на пешачки со смртни последици и до ден денес не одговараше за тоа ради врските кои ги има со политички партии блиски до оние кои сега се прават власт. Ти ми збориш за претепување ? Типот не бокс, бомба у форма на дилдо со Ц4 полнење во аносот заслужува, олабави не од твоите демагогии.
Тоа било, па кажи, да не се мачам да те анализирам од каде ти е албанофобијава...
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Среќа каљопа и каролина и Тоше покојни изгазија. Немој за овој муабет барем.
nikad ne sum navival za evrovizija. niti pak gleam pricina/potreba da se ucestvuva.
sakam da kazam, toj mentalitet da se bide `prv vo selo`, poddrzan so tato, vujko
se rasprsnuva kako meur od sapunica pri prv kontakt so realnosta a.k.a. nadvor od granicite na makedonija.
toshe i kaliopi bea nadvor od granicite daleku pred da nastapat na evrovizija.
i nastapija na evrovizija poso bea nadvor od granicite.
nekoj misli deka ako tato sredi da ide na evrovizija,deka kje izleze od granicite.
hint XXL.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Се тркале црногорец и босанец на 100 метри и никој не стигнал до целта. Зошто? Па црногорецот се откажал а босанецот залутал.

аххахахаха како бе вакво нешто си напишал, да не биле босанците Словенија немало да биде тоа што е моментално. Со кој памет.
Ај да спомнеше некоја друга нација, австријци, германци, унгарци да ти имаше логика муабетот до негде, ама босанчероси :pos: Уште ова го немав видено, босанец опраил туѓа држава.
Следно што е, да не се античките македонци во Австралија, кенгуриве ќе беа на ниво на Етиопија? :гик:
na grbot na ljockite i bosancite e izgradena slovenija. zboram bukvalno za gradeznistvoto kako stopanska dejnost. tamu ne gledas slovenec so lopata vo raka, nema teorije.
 
P

psychostasia

Гостин
Оној што го влечеше Села уствари отишол да му помогне да го извлече од таму да не го дотепаат. Стариов Рада ја потегнал за да ја спаси од гужвите. Латас отишол да помогне со Ивонче ама неќеле помош од нив, онај другиот вода им носел. Брзата помош веројатно пробуваа да ги сопрат да им кажат оти нема потреба да трошат гориво и веќе има екипи внатре во собранието (па што, енергетска ефикасност и заштеда на државните ресурси се во прв план!). Онај Дамовски отишол внатре за да им каже на луѓето да не влегуваат и да излезат тие што влегле. Јел ово паралелни универзум А54-С335?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ermm...
platata na budzetarot e 100% zijan za budzetot.
ti vikas deka e bolje da davaat 100% pa da zimaat nazad 20%(DDV)=80% zijan.
nego li da zastedat 100% so toa sto kje go otpustat, 0% zijan?
vo koja ekonomija budzetot se polni so davanje plati na budzetari?
srekja sdsm sea kje ja popravi ovaa glupost
namesto da vrabotuva na drzavna cicka, sdsm kje im dava na industrijalcite(najgolem broj od niv stanati vo tranzicijata) razlikata od budzet. za minimalnata plata da se krenela
znaci. lugje seuste kje bidat na minimalec, sve toa kje ide od nashi pari,ama nema da bide kako od vmro.
kje bide mnogu podobro sea poso e demokratija
btw, politikata kon stranskite `sweat shops` nema da se menuva
poso vmro bea losi koga davaa pari od budzet na stranski zagubari, zatoa sdsm kje prodolzi so istata politika
vo dosta zapadnoevropski drzavi ne poznavaat poim minimalna plata. npr vo avstrija i svajcarija nema zakonsko utvrden minimalen dohod. cist kapitalizam i pazarna ekonomija, kolku vredis tolku ke imas.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Се тркале црногорец и босанец на 100 метри и никој не стигнал до целта. Зошто? Па црногорецот се откажал а босанецот залутал.

аххахахаха како бе вакво нешто си напишал, да не биле босанците Словенија немало да биде тоа што е моментално. Со кој памет.
Ај да спомнеше некоја друга нација, австријци, германци, унгарци да ти имаше логика муабетот до негде, ама босанчероси :pos: Уште ова го немав видено, босанец опраил туѓа држава.
Следно што е, да не се античките македонци во Австралија, кенгуриве ќе беа на ниво на Етиопија? :гик:

Ај да спомнеше некоја друга нација, австријци, германци, унгарци да ти имаше логика муабетот до негде, ама босанчероси :pos: Уште ова го немав видено, босанец опраил туѓа држава...
Site ja opravija Slovenija vo YU so site tie privilegii shto gi imashe. Skokavme kako budali za pravata na Slovencite vo Korushka a za protekcionizmot vo ekonomijata mozhe roman da se napishe.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom