Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ова е оригиналниот документ на Wikileaks објавен во 2012 година, а ова на сликата е истиот тој документ едитиран во фотошоп левел сендвич.

Неписмените едитирале документ од 2012 година

Обрнете внимание на текстот :facepalm:


1111111111111111111111111111.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Уште не им стана јасно дека има и паметни луѓе, не се сите сендвичи па да се служат со вакви финти. Затоа и ќе се пакуваат за во затвор, дека потценуваат.
 
S

silmarillion

Гостин
Ова е оригиналниот документ на Wikileaks објавен во 2012 година, а ова на сликата е истиот тој документ едитиран во фотошоп левел сендвич.

Неписмените едитирале документ од 2012 година

Обрнете внимание на текстот :facepalm:
А кој прво го објави ова уствари? Некое порталче на Вилипче или тие Мина или како и да беа со 5 миљона посетители а постојат од пред 3 дена? Чисто процедурално правно и кривично де да си знаеме.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Текстот е ВРВ! На едно место Macedonia на друго FYROM. После имаш Also, "hilly part of Kumanovo" па "How to serve terrorists" за на крај со црно го покриле "Files released" заради тајност :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:[DOUBLEPOST=1494424819][/DOUBLEPOST]
А кој прво го објави ова уствари? Некое порталче на Вилипче или тие Мина или како и да беа со 5 миљона посетители а постојат од пред 3 дена? Чисто процедурално правно и кривично де да си знаеме.
Незнам искрено, само знам дека немаше сендвич што не го шернал. Па и тука членови го постираа :) :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Таљат прича српски! Па могуче да е од српски тајни служби? :unsure:
Интересен е моментот што има завршено воена академија во Белград.
А и српски прича супер. Јас сум "изненаЃен".

Абе СЈО нешто се стиши ги нема да отворат некоја нова истрага со бомбастични прес конференции, а?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ги чуваат како за крај на мандатот последните две. При крајот на мај сигурно ќе има нешто.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Интересен е моментот што има завршено воена академија во Белград.
А и српски прича супер. Јас сум "изненаЃен".

Абе СЈО нешто се стиши ги нема да отворат некоја нова истрага со бомбастични прес конференции, а?
Pusti strav od Tvrdokornite.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Pusti strav od Tvrdokornite.
Страна поназад Владо сам кажува колку се тврдокурни. Го пуштија низ вода пустиот, а сакаше 5 минути слава. Само на 5 минути да си го види мекиот на ТВ, пред да заврши во затвор плачејќи од своите.
Ептен меко куре мора да имаш да плачеш за една кривична сервирана од никој друг, ами од своите.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
И тебе и маде најдобронамерно ве советувам пред обидите за хумор и сарказам малку повеќе да се обидете да размислувате, пошо си пукате у нога и делувате за греота.
Едно е да делуваш како за греота, сосем друго е да бидиш за греота. Така од мајка природно што би рекле.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
JАС ПЛАЧЕВ КОГА ТАМАРА ЃОРЃЕВИЌ ЈА ИСФРЛИЈА ОД ФАРМА!

СМРТ ФАШИЗМУ СЛОБОДА НАРОДУ!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom