Помош, софтверски проблеми и совети

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Da ne znaete nekoj PDF editor sto ke mi dozvoli edna tabela da ja prenesam na drugata strana? Adobe Acrobat ne te ostava, mozes da ja nosis samo na istata. Znam sega ke kazete konvertiraj vo word pa pak vo PDF ama ne moze zatoa sto e ova dokument koj ako se konvertira vo Word, se gubat nekoi linkovi i sliki, namerno e taka napraveno.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Da ne znaete nekoj PDF editor sto ke mi dozvoli edna tabela da ja prenesam na drugata strana? Adobe Acrobat ne te ostava, mozes da ja nosis samo na istata. Znam sega ke kazete konvertiraj vo word pa pak vo PDF ama ne moze zatoa sto e ova dokument koj ako se konvertira vo Word, se gubat nekoi linkovi i sliki, namerno e taka napraveno.
Не сум пробувала ама можно е Нитро пдф да ти заврши работа.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
Da ne znaete nekoj PDF editor sto ke mi dozvoli edna tabela da ja prenesam na drugata strana? Adobe Acrobat ne te ostava, mozes da ja nosis samo na istata. Znam sega ke kazete konvertiraj vo word pa pak vo PDF ama ne moze zatoa sto e ova dokument koj ako se konvertira vo Word, se gubat nekoi linkovi i sliki, namerno e taka napraveno.
Можеби Pdf Escape
 
G

garthok

Гостин
Како да стримам (mirror) андроид таблет на windows 7 лаптоп,наједноставно?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Ако сака некој да ми објасни чекор по чекор како да снимам филм на цд а да се гледа на DVD.Се мачам тие денови и никако да снимам и тоа што ке успеам да го снимам DVD-то не сака да го чита.?Инаку сега симнувам Nero 2015..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ако сака некој да ми објасни чекор по чекор како да снимам филм на цд а да се гледа на DVD.Се мачам тие денови и никако да снимам и тоа што ке успеам да го снимам DVD-то не сака да го чита.?Инаку сега симнувам Nero 2015..
Tи сакаш да гледаш на DVD плеер ?

Aко DVD плеерот подржува DIVX би требало да чита и CD со видео и ако чита формати на преводи и тоа би можело да не е проблем. Имам Sony DVD плеер дома постар модел и знам дека некој CD со видеа ми ги читаше.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Ако сака некој да ми објасни чекор по чекор како да снимам филм на цд а да се гледа на DVD.Се мачам тие денови и никако да снимам и тоа што ке успеам да го снимам DVD-то не сака да го чита.?Инаку сега симнувам Nero 2015..
PowerISO лесна и мала програма која нема да ти зафати многу простор како нерото на пример. Ја имам одамна мислам дека е free.
Само најди го снимениот материјал burn и толку :).
ez3.png
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
47
Дали некој знае како можам да гледам филм кој е ДВД-Видео формат а не ми е пресниман на ЦД.Сакам директно од компјутерот да го пуштам ама не знам како , пробав сите фајлови од Video_TS папката да ги пуштам на Бс плеер ама не бида
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали некој знае како можам да гледам филм кој е ДВД-Видео формат а не ми е пресниман на ЦД.Сакам директно од компјутерот да го пуштам ама не знам како , пробав сите фајлови од Video_TS папката да ги пуштам на Бс плеер ама не бида
симни vlc media player
оди media -> open disc -> browse -> лоцирај го video_ts и стисни select folder -> play
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дали некој знае како можам да гледам филм кој е ДВД-Видео формат а не ми е пресниман на ЦД.Сакам директно од компјутерот да го пуштам ама не знам како , пробав сите фајлови од Video_TS папката да ги пуштам на Бс плеер ама не бида
Може и со бс плеер освен ако не ти е некоја стара верзија, инаку оди десен клик на плеерот и имаш open DVD>open from folder. Ако кликаш дирекно на видео фајлојте нема да можеш, прво отвори плеерот па од него повикај видеото. Едино постарите верзии немаа за DVD.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Здраво, да ве замолам за мала помош, имав Office на компјутеров ама фабрички заедно со лиценциран Windows, и не ми отвараше нешто Word от и го анинсталирав, не се разбирам многу многу од овие работи....како можам најлесно од интернет да доунлоадирам и инсталирам Word и Excel, немора цел пакет Office и може и некоја постара верзија 2012-2013, преку торент мора? и дали е безбедно тоа во смисла на вируси и такви работи? поздрав до сите
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Кај да видам кој модел е матичната на лаптопот?пише ли негде надворешно.
И второ,дали стриктно мора да е од моделот што е лаптопот,или може да се фати и од друг модел?
Се работи за asus x554lj модел,цркна матичната,па барам замена.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Случајно сум избришал фолдерсо слики,како можам да го вратам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom