Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
Демо(н)кратски чопор напаѓа :) сеа на ДПМНЕ како никогаш ќе им треба медиумски простор, посебно форуми сл како тргнале работите...пошо иди време-невреме...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јебеш програмер што не го копка да се истури у темине за програмирање него дрочи у политика. Да му дадеш абакус ќе се збуни не па друго.
Гледам, во недостиг на аргументи на темава, се правите интересни и многу паметни. А всушност сте скриени и се срамите да кажете нешто за себе. И имињата што си ги измислувате се како од цртани филмови.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Точно е тоа, јас сум програмер 20-на години, а сум студирал во 90-те.
И? Имаш Фриленс акаунт? Одеск? Ако воопшто знаеш што е тоа. Постирај тука слободно за кои фирми и што си работел не е тоа ништо за криење, баш треба гордост да ти биди
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Знаеме и ние што си. Дворска будала, служиш за потсмев тука за да се забавуваме, ти мислиш не спушташ со факти а уствари ние ти се смееме, те исмејуваме и убаво ни е. Програмеру еден најдобар, факти вика. :pos:
Ехее мажиште бе, јаде гомна а кога ќе треба да спушти некого тогаш тој си знаел најдобро. Сендвич.
Кој најде да кажува. Човек што има плата од 12,000 денари, јасно колкав му е капацитетот. Штом за толку работиш.. не можеш повеќе.[DOUBLEPOST=1494266189][/DOUBLEPOST]
И? Имаш Фриленс акаунт? Одеск? Ако воопшто знаеш што е тоа. Постирај тука слободно за кои фирми и што си работел не е тоа ништо за криење, баш треба гордост да ти биди
Толку ли сакате јас да сум тема во тема за политика? Ако сакаш, може приватно да разговараме за личните работи. Фриленс акаунт дали имам. Да, имам. За повеќе, ти реков, може приватно да разговараме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Што измислуваш непотребно.Ти напишав како е деловнички. Претседателот од претходниот состан ја свика конститутивната седница и со неа раководи додека не се избере претседател, ја води и седницата на самиот избор. Најстар претседава ако тоа не се случеше. Ама ја свика. А за Талат немаше седница, претседавачот ја затвори седницата за тој ден, значи, избран е спротивно на деловникот.[DOUBLEPOST=1494262366][/DOUBLEPOST]
Ајде бе мажиња вие кажаето што сте? Јас кажав, ајде вас да ве видиме, не бидете страшливци, ни име не кажувате, ниту што работите. Плачковци.
Каде пиши дека ја раководи додека не се избере претседател??
тоа го измисли, такво нешто не постои.
Значи во отсуство на претседател од минатиот состав на собрание, таа седница може да ја закаже и најстар член на собрание.
Исто така може и да ја води најстар член во случај на отсуство на претседател на собрание.
Тоа и се случи, сосема по закон и деловник.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не бе Грофе фантазираш, гледам си поминал у писатели на авантуристички романи.
А се е многу просто, ко еден плус еден, ама што да ти праам толку ви дал Господ...изгледа му секнало кога сте дошле на ред... :) :) :
Не знам мене аналново тртење на вмро и поддржувачиве не ми делува ко фантазија,појчето гледам ја намачкаа од форуми и фејсбуци уште ти и програмеров топеничар останавте,тој со уставо ти со ребуси и гатанки:pos:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Може ВМро е пун ко брод, ама тоа значи дека ти и остала багра сте тешка мизерија у финансиска смисла.
И патем, ко ќе почнат пресудите да се донесуваат ќе почне со запленување на имот, враќање на пари итн.
deka vo makedonija ima vospostavena praktika na zaplenuvanje nelegalno steknat imot na politicarite?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вучиќ загрижен за Македонија? Оној Вучиќ што пред 2-3 години постави табла БЈРМ кај Владичин Хан? :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Кој најде да кажува. Човек што има плата од 12,000 денари, јасно колкав му е капацитетот. Штом за толку работиш.. не можеш повеќе.[DOUBLEPOST=1494266189][/DOUBLEPOST]
Толку ли сакате јас да сум тема во тема за политика? Ако сакаш, може приватно да разговараме за личните работи. Фриленс акаунт дали имам. Да, имам. За повеќе, ти реков, може приватно да разговараме.
Докажи дека можеш повеќе од мене. Цел подфорум имаш. Сендвичу, ова е првпат програмер да не сака да докаже нешто, посебно човек како тебе кој вика дека не убива со факти. Ти кажав, за некој месец ајт со картонот пред ГТЦ. Програмеру.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.773
Кога се враќат во собрание т.е кога е првата седница на Талат?
 
Член од
26 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
58
Ќипело.., пуноЌа се добива со пеЌипуење..:)[DOUBLEPOST=1494252427][/DOUBLEPOST]
Со бродостројарство на 21 век врска немаш, си останал на нивото на Бродарски Институт Загреб од 86 година.... :)
Бетону стар со карбонски влакна , нешто многу ти е мака оти CIA ,NSA , GCHQ... , ја водат играта веќе подолго време , сигурно секоја вечер ги сонуваш невидливите и бесшумни триаголници на US и жалиш за пропаднатата платформа на PAK-FA која испадна полоша и од Тиранската :) .Направи приватна подморница у стилот на Deepsea Challenger и како Cameron нурни се и пресечи го тој кабелот на дното од Атлантскиот океан што ти ги мрси сите сметки.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ај све тоа горе...идиотски е стварно, пратија луѓе од Бардовци, пошо се у недостаток на муда, него "FUCK SOROS" еееј!!!

:facepalm:

Не дека му е гајле на некого у светов за нас, ама некој да се фати, којзнае што ќе си помисли...дека цел народ се дебили ко небањативе!?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom