Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Фактиве ти се побиваат еден со друг, ко тоа, АКО ИМА ПОТРЕБА ЌЕ МЕНИМЕ УСТАВ, и после ЌЕ ЈА ГАРАНТИРАМ УНИТАРНОСТА НА МАКЕДОНИЈА И УСТАВОТ. fuck logic

Што имаше домофонот во цел овој муабет? Да не тргнете и од нивда снимате разговори??? хаха
Поентата е дека сите станари се познаваат меѓусебе и никој не отвора влезна врата на жимимајка.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
„Ја поддржувам македонската демократија и интеграцијата на Македонија во Европската унија...“

...рече Карен Пирс, политичка директорка во Британското Министерство за надворешни работи, чија земја само што го започна процесот на излегување од Унијата.

Се надевам на скорешните општи избори Корбин ќе ѝм го расплаче мамичето на капиталистичките ројалисти.
labour izgubija kako magarinja na lokalnite izbori. nemora da znaci,a ama najcesto se indikacija za opstite izbori
http://www.mirror.co.uk/news/politics/live-local-election-results-2017-10357130
`With 88 councils up for grabs just 34 days before the general election, Theresa May's party has won nearly 600 council seats and Labour has lost more than 300.`
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
ili pa, tie 70k glasaci pod diktat na DUI glasaa za sdsm za da imame denes vakvi situacii,zaev da go brani so ziv stit kriminalecot od dui,talat.
so tie 70k glasovi, dui go ima sdsm za jajca fateno, pa gledame vakvi nerealni sceni kade zaev se bori za demokratija jadejki kjutek za kriminalec od dui da bide pretsedatel na sobranie.
Ovoj e u top 5 najglupi postovi na temava.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Некој баланс им се држеше и гоца знаеше да им каже до кај да го пикаат носот, знаеше да ги опне по уши коа ќе зацапаа, затоа и командир ви е ваш, ама сеа вака со села, ќе напраат 1922 за брза интервензија и 192 ќе ви остане обично. 1922 ќе биде за браќата а 192 за вас. На првиот ќе се трча со 100ка на саат, а за вториот по редовна постапка. хаха
И командир нема да имате!!!!!!
Како на Кале држела баланс брклата?[DOUBLEPOST=1494052757][/DOUBLEPOST]
tvojot recnik e silna konkurencija
Папагал бугарски, уште ќе замараш за тоа кој бил, кој е и кој ќе е небањат? Смешно станува веќе, ко тој ретардот што на секое збореше платформа прифаќаш, влада има ли. Тоа што ти си фрустриран заради големиот број ваши гласови не значи дека треба да досадуваш со најочигледните работи. Ко демек ние не знаеме и ајде ти кажи ни. А кога ќе ти се одговори со нешто тогаш си ќутиш и после пак, еј овој е небањат.
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Ne te razbiram sto sakas da kazes.....poentata ti e....?

Дека ако се интересираш дали ќе има просечна плата 500 евра во Македонија, може сакаш да се вратиш во Македонија.
Може си незадоволен од живот во САД? :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Јас сум еден од тие албанци кој за СДСМ гласаше затоа што ветија:
- Подржување на СЈО и затворање на криминалците (вмро - дуи)
- Подобри услови за самовработување
- Укинување на РДТ
Дуи доволно е казнета од албанците, изгубија 50 % од гласовите. Пак албанците не се глупи, толку знаат математика дека без ДУИ СДСМ не може да формира влада.
Баш последниве избори албанците покажаа дека не гласаат под диктат.
Математиката го оправдува криминалот!?:cautious::facepalm:[DOUBLEPOST=1494054558][/DOUBLEPOST]
Jo, ka pune ne kuvendit.
Ова е таа страшната казна за 10 годишното владеење,за ова ли се бореа шарените ревулуционери?
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Фала на забелешка, сватив што сакаш да кажеш. Да не нема нас што според едно ф или в не перцепираш како неписмени, како тогаш ти писмената ќе паднеш во око?
Браво.
Она кога со ад хоминем пробуваш да си ја покриеш неписменоста. Тоа велам и јас, да ве немаше одредени два тројца во темава, ќе требаше да ве измислиме. :icon_lol:

Инаку овие уште неседнати во фотељи почна пропагандата, знамиња, постови на фб, слики, овој на зграда се качил нема да ви се верува што поставил (клик), имаат одлични шанси да станат поиритабилна опозиција од сдс во времето на победите во Карбинци и Слепче.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
Не ми ласкај не си можам јас со тебе, моќ е да собереш 10,000 наоружани Македонци, нема што.
Немој, ќе ти ги викне на Елвис Бајрам телохранителите Муки и Суки (или како и да се викаат) - тие што беа со маски у собрание да jaodbranat makedonia ot crpnatiot zaiko hahahaha i ot sekerka vabilonskata kurva
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мене ме интересира дали албанците кои протестираат заедно со патриотиве надвор влегле во собрание и тепале? @Шкорпион можеби ти знаеш за ова нешто, бидејќи знаеше дека Села пукал како каубој, па можеби знаеш и за албанците кои рамо до рамо протестираат со вас.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
ili pa, tie 70k glasaci pod diktat na DUI glasaa za sdsm za da imame denes vakvi situacii,zaev da go brani so ziv stit kriminalecot od dui,talat.
so tie 70k glasovi, dui go ima sdsm za jajca fateno, pa gledame vakvi nerealni sceni kade zaev se bori za demokratija jadejki kjutek za kriminalec od dui da bide pretsedatel na sobranie.
A за кој гласаа порано тие 70к гласачи?
чија власт порано тие ја диктираа?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
12.765
A за кој гласаа порано тие 70к гласачи?
чија власт порано тие ја диктираа?
Како бе од најинтересен лик на форумов се претвори во топ5 најдосадни за толку краток период?

Ова политикава изгледа мозоците ви ги исуши

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Како бе од најинтересен лик на форумов се претвори во топ5 најдосадни за толку краток период?

Ова политикава изгледа мозоците ви ги исуши
Душичка мала, дојде да ме бара по форуми и теми.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
12.765
Душичка мала, дојде да ме бара по форуми и теми.
хеххехех
Е овој Лет е тој што го бараме сите ние почитувачи на твојот лик и дело

А не тапење кур на темава и верглање едно исто 24/7
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
хеххехех
Е овој Лет е тој што го бараме сите ние почитувачи на твојот лик и дело

А не тапење кур на темава и верглање едно исто 24/7
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Па пиши му бе едно барање по пп, разбирливо и прецизно, што точно милуваш он да пишува на форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom