Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Инаку, денешниот протест заврши со патриотска песна од која секој Македонец ќе се наежел. Па така додека си пуштиле да си свири песната, можевме да видиме 150-200 души кои гледаат лево десно и ќутат изгледа многу биле наежени и не можеле да мрднат. Протестиве ако имаа смисла на почетокот, сега веќе немаат никаква смисла и нема причина за што се протестира, и албанските партии и Заев неколку пати кажаа дека нема да се менува уставот. Ова надвор е театар, собрани луѓе кои за брзо време ќе бидат прво тепани до бесвест па после во затвор ќе одат, чисто колку да осетат комуњарски ќотек. А другите ќе бидат покажувани со прст на улица, како на пример некои актери на кои сите се огледувале како помали и уживале додека ги гледале, сега на улица со прст онака ее оној е тој што протестираше и се глупираше 60 дена хахах. Е така ќе им изгледа еден ден на таквите.[DOUBLEPOST=1494020389][/DOUBLEPOST]
Играј си, патем еве ти го идниот министер на МВР во мк

Министер на Мвр ќе е од Сдсм.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Регресот на Македонија почнува од 1945 па се до сега, а најинтензивен е последните 26 години..... Ако во четвртокот се случеше линч јавно бесење на 120 луѓе и притоа тие луѓе беа сликани и сликите поставени на кабинетите во собранието, тогаш следните 120 ќе знаеја дека да се биде пратеник е пред се обврска и одговорност, а не привилегија која се добива за слепо кревање рака.[DOUBLEPOST=1494019975][/DOUBLEPOST]
Таман си е репликата, на место, дека не е чудно и цркви и џамии да креваат.
Kaква врска има Илија Димовски со кревање џамии и силување жени човече? Знаеш што се збори или колку да се најдеш во реплика. Исто како на рандом пост за рецепт во кулинарство да им реплицираш со шема од телевизор.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Kaква врска има Илија Димовски со кревање џамии и силување жени човече? Знаеш што се збори или колку да се најдеш во реплика. Исто како на рандом пост за рецепт во кулинарство да им реплицираш со шема од телевизор.
Еве кај спомна црква,
Како геј човек кога цркви крева? Ма нема шанси :|
јас само додадов и џамија...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
A кога Иванов одеше на ракабацвање кај албанскиот лидер не ти пречеше?
Не постои такво нешто, ја неам слушнато. Ти и оливера само имате такви информации, и сречко попоски.
Оливера на мерсел во уста му го зима а сречко врти по амернис нокшиќи женичката на борјан, хаха какви патетики чоек,
туку сакав да те прашам, знаеш ли зошто цел фб и форум врие од опозиционери а на пенкало не беа ни 350.000 ??? (без албанците зборам)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Не постои такво нешто, ја неам слушнато. Ти и оливера само имате такви информации, и сречко попоски.
А ова го заборавивте? Иванов во понизна посета кај Албанските лидери

ив.jpg
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
И јас викам дека страшно... Пострашно нешто од лицемерието не постои.
Мајсторе, ај кажи каква врска имаше Илче гејот со џамија?
Јас пишав дека примаат инструкции од геј човек, мислев на Илија. Како го спои Илија со џамија? Баш ме интересира, ме интересира повеќе од тоа како ќе излезат 10 илјади со оружје.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Инаку, денешниот протест заврши со патриотска песна од која секој Македонец ќе се наежел. Па така додека си пуштиле да си свири песната, можевме да видиме 150-200 души кои гледаат лево десно и ќутат изгледа многу биле наежени и не можеле да мрднат. Протестиве ако имаа смисла на почетокот, сега веќе немаат никаква смисла и нема причина за што се протестира, и албанските партии и Заев неколку пати кажаа дека нема да се менува уставот. Ова надвор е театар, собрани луѓе кои за брзо време ќе бидат прво тепани до бесвест па после во затвор ќе одат, чисто колку да осетат комуњарски ќотек. А другите ќе бидат покажувани со прст на улица, како на пример некои актери на кои сите се огледувале како помали и уживале додека ги гледале, сега на улица со прст онака ее оној е тој што протестираше и се глупираше 60 дена хахах. Е така ќе им изгледа еден ден на таквите.[DOUBLEPOST=1494020389][/DOUBLEPOST]
Министер на Мвр ќе е од Сдсм.

Тоа дека македонци ќе го имаат мвр е длабоко во твоите соништа, многу длабоко до inception.
МВР почни викај го АлијансаМВР или СЕЛАМВР, како сакаш така ама навикнисе за брзо заш еве закрепна, ќе стане со сплескан мозок и оштетени ќелии, па ќе биде на функција, така психички неспособен и безмилосен.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Супер што се разбравме, оди сега собирај 10,000.
Мајсторе, ај кажи каква врска имаше Илче гејот со џамија?
Јас пишав дека примаат инструкции од геј човек, мислев на Илија. Како го спои Илија со џамија? Баш ме интересира, ме интересира повеќе од тоа како ќе излезат 10 илјади со оружје.
Дали тоа гледам координација со мадам главен инструктор....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мајсторе, ај кажи каква врска имаше Илче гејот со џамија?
Јас пишав дека примаат инструкции од геј човек, мислев на Илија. Како го спои Илија со џамија? Баш ме интересира, ме интересира повеќе од тоа како ќе излезат 10 илјади со оружје.
Сега кога ми текна, има право до негде. Џевахир зградине вмро им ги насадија среде 100% македонска населба башка нели џамија ќе имало на некој од спратовите. Исто и оние кај стадион, ако добро паметам може грешам, се во посед на оној Албанецон од Гемак. Прав си е човекот кога ќе размислиш :icon_lol:[DOUBLEPOST=1494021407][/DOUBLEPOST]
Дали тоа гледам координација со мадам главен инструктор....
Не ми ласкај не си можам јас со тебе, моќ е да собереш 10,000 наоружани Македонци, нема што.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Хахах види го, ти го прашуваш тој си игра курташак. Кој те ебе бе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom