Ми треба совет !

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ласеротерапија имаш во Дерма медика кај доктор Пешиќ, близу Колосеум во Скопје, можеш да го најдеш на Yellow pages, само е многу скапо, за неколку лузни ми рече 250 евра, за еден третман.

Ако може малку помош и за мене :), каде во Скопје има машки марами за глава? Марами како кај пиратите...
Има во новиот Хип Хоп Shop што го отворија кај рампа пред некое време.. Мислам нема везе што е Хип Хоп нигде не пишува дека таквите марами и од такви продавници се стриктно за рапери.. :smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ја да прашам нешто..
Косата ми е премногу третирана, стварно премногу фарбана.. Одсекогаш имам премногу ретка коса и тоа уште толку ме нервира.. Фората е што влакното ми е многу изгорено и не расте скоро ич, брзо цвета и ако не користам Нивеа - Blonde Cair косата ми е ко метла..
Ме советуваа да ја мијам на поретко зошто ја миев на секој ден и да додадам брашно во фарбата за да не се гори толку косата кога ја фарбам.. Сепак тоа со брашното ми е слабо веројатно, па решив да пробам да го фарбам само коренот.. Дали би било подобро така и пред се да не изгледа лошо? Моментално сум баш плавуша со црн корен ама веќе ми е страв да ја фарбам цела.. :/
Heeeelp..
Знае некој лек?

Прво никако миење на косата секој ден.Тоа е убиствено.Покрај шампонот за руса коса купи ист таков регенератор и маска.Најубаво да отидеш во некоја продавница што е специјализирана за козметика и да побараш ампули за сува коса.Со таква нега ќе има ефект.А за фарбање би ти препорачала само коренот ами имаат кажано за да не гори косата убаво е малку да ја натопиш пред фарбање.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Фала, Girlll! Баш ќе видам. Извини што и јас тебе не можам да ти помогнам, не сум по тие работи :), се надевам ќе биде добро, позз.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
јас и на друга тема пишував, ако има некој сретатно по бутициве низ скопје, машко елече,како за на костум, ама помодерно, да може и на бела маичка да се носи... фала...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас и на друга тема пишував, ако има некој сретатно по бутициве низ скопје, машко елече,како за на костум, ама помодерно, да може и на бела маичка да се носи... фала...
сигурно можеш да најдеш во сорбино или бициани,можда и во објектив во рамстор..би требало во некоја од тие три продавници да има елече како за костум,а сепак да биде покул
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Треба за табло да се сликам како ке одам упм косава ја мразам.:)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Здраво. :smir: Барав но не најдов некоја тема која е баш посветена за нега на лице и како секојдневно се грижите за изгледот на лицето. Отсекогаш користам производи за чистење лице на Нивеа, порано лосионот за чувствителна и сува кожа, а во последно време лосионот и млеко 2во1 од Нивеа за нормална кожа. За крема секогаш сум користела софт креми.. нивеа софт.. нивеа бебешка софт или бубхен бебешка софт.. Сакам да променам и да користам некоја крема можеби посоодветна за моите години која има УВ филтри и витамини во себе. Би сакала да е од Нивеа палетата и ми паднаа во очи Нивеа Сензитив кремите за дневна и ноќна нега (кои патем не знам дали ги има кај нас и колку чинат :prasalnici: ) . Може некој да ми даде совет дали да земам нешто такво.. или да продолжам со софт кремите. Инаку имам 22 години, за 7 месеци 23. Поздравче. :smir: Благодарам однапред.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не е крема, ама и ова се нанесува пред спиење ( пред да ја нанесеш ноќната крема ) на чисто лице, со блага масажа со врвовите на прстите.


За сите типови на кожа се сите производи и има за различни намени.
Составени се протеини, витамини, минерали, ензими... ептен ја освежуваат кожата, ја прават да изгледа понежно, свиленкасто и преијатна арома имаат- на роза, праска., јасмин...

Можеш да ги најдеш во Веро.:)
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Прво откриј ја причината за сувата кожа. Мозеби имаш недостиг на витамини или нешто слично. Не е се во козметиката. и нели се е подобро кога е на природна база така да разбирливо е лекот да го пронајдеш во природата и како таков да го конзумираш.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Прво откриј ја причината за сувата кожа. Мозеби имаш недостиг на витамини или нешто слично. Не е се во козметиката. и нели се е подобро кога е на природна база така да разбирливо е лекот да го пронајдеш во природата и како таков да го конзумираш.
Пролет и Maweчко, благодарам на советите.. но јас не барам некаков лек за сувата кожа, одсекогаш ми била таква како што ми е и денс. Не е нешто особено сува ама поекогаш ја чувствувам затегнато. Јас само мислев дали има потреба да земам некои поинакви креми кои имаат УВ филер и такви работи за длабинска заштита. А и УВ зраците предизвикуваат предвремено стареење и дури читав да се избегнува и седење покрај прозор ако сончевите зраци дирекно ви удираат на кожата. Мислев во тој смисол.. :smir:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Драгана, не знам дали имаш пробано, ама бекутанот многу помага. Пробај, ќе видиш :smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
сигурно можеш да најдеш во сорбино или бициани,можда и во објектив во рамстор..би требало во некоја од тие три продавници да има елече како за костум,а сепак да биде покул
Брат у Бисер доле,јас едно елече што си купив вчера,онака за над кошула младалачко онака спортско и плус на попуст.
Прошетај низ бисер има:wink:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Испеглај ја или отиди на фризр потшишај се 1 см и ке ти напраат некој облик;):)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Jas imam normalna koza, sto znaci, ni suva, ni mrsna. Ne koristam nikakvi kremi, samo sabajle i navecer obavezno go mijam liceto so sapun. Toa sprecuva i od taa masnotija malku sto ja ima liceto da se napravat mozolcinja.

P.S. Ako ti e mnogu suva kozata, togas treba dobro da se konsultiras i da kupis krema koja odgovara na vlaznosta na tvojata koza.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас имам многу сува кожа а посебно во зимно време ми се затегнува, дури може и мали лишаи да ми се појават, сум била и на дерматолог и ми кажа дека го имам тој тип на кожа и тоа е тоа. Така да јас не го мијам лицето со сапуни зашто тие дополнително го сушат лицето,единствено го чистам лицето со млеко кое дава доволна хидратација и правам пилинзи. А секојдневно користам креми и тоа најчесто Детска витаминска крема од која сум задоволна бидејќи е многу мрсна, богата со витамини и здрава крема е, а на неколку месеци ја менувам и користам една италијанска крема се вика CERA DI CUPRA и е богата со глицерин. Овие креми за сува кожа ми ги препорачаа а и не се скапи. Па Драгана ако сакаш можеш да ги пробаш. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom