Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Викаш он ја донел територијалната поделба?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Sea spomni go i TAT kogs si pochnal vishe.[DOUBLEPOST=1493551480][/DOUBLEPOST]
Многу работи менува а ти размисли зошто и колку време е спремано..



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Deka e provokacija? E ok de, provokacija i onie bagabontite ne da ja lapnaa provokacijata.
 
A

apidrone

Гостин
Викаш он ја донел територијалната поделба?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Викам он ги амнестираше хашките случаи, он ги тужеше семејствата на загинатите бранители да ја вратат оштетата од 2001ва, а сега ми глуми некаков патриот.
 
V

viktora

Гостин
Викам он ги амнестираше хашките случаи, он ги тужеше семејствата на загинатите бранители да ја вратат оштетата од 2001ва, а сега ми глуми некаков патриот.
Зошто СДСМ не ги решија хашките случаеви кога им ги вратија него ги чуваа во фиоки со години?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Воопшто не тагувам,да е жив и здрав дечкото.Тагувам што вие еден нормален разговор со аргументи не можете да го поднесете.Слаби со нерви,уште послаби со аргументи.
Кажа човекот кој откако му напишав за масакрот кај Вејце и прашав зошто не се тепани тие пратеници целосно се изгуби.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Воопшто не тагувам,да е жив и здрав дечкото.Тагувам што вие еден нормален разговор со аргументи не можете да го поднесете.Слаби со нерви,уште послаби со аргументи.
Zasho zborish u vtoro lice mnozina? Jas sum prijavuval samo lichni navredi, za drugoto gajle mi e, si tepam vreme na forumov, ni jas, ni ti nema da mrdneme od stavovite.
 
V

viktora

Гостин
Zasho zborish u vtoro lice mnozina? Jas sum prijavuval samo lichni navredi, za drugoto gajle mi e, si tepam vreme na forumov, ni jas, ni ti nema da mrdneme od stavovite.
Ни една навреда кон тебе немам прочитано од него,ако некое мислење сум прескокнал тоа е друго.Но не е ок некого да банираат само зошто има спротивни мислења од другите.[DOUBLEPOST=1493552874][/DOUBLEPOST]
Затоа што кога ги вратија сдсм не беше на власт ебате ботот глуп.
А зошто кога беа на власт не ги решија?
 
A

apidrone

Гостин
Ни една навреда кон тебе немам прочитано од него,ако некое мислење сум прескокнал тоа е друго.Но не е ок некого да банираат само зошто има спротивни мислења од другите.[DOUBLEPOST=1493552874][/DOUBLEPOST]
А зошто кога беа на власт не ги решија?
Како да ги решат кога беа во хаг?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
@viktora ne zborev za nego, drugi imaat upateno navredi kon mene. Ali da bidam iskren, sum prijavuval navredi i kon drugi chlenovi (ne se sekjavam dali od ovoj chlen).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.402
Поени од реакции
36.334
За првиот дел потполно се согласувам, ама за седнувањето на Беса и Села на маса со Ахмети мислам и дека немаа премногу опции. Ако одбиеа да седнат веднаш ќе беа окарактеризирани како предавници по сите медиуми кај Албанците и ДУИ ќе испаднеше бранител на Албанските интереси, вака барем се на некоја иста позиција како што беа и пред изборите. Секогаш може да му вадат низ нос на Али што беше 10 години на власт со ДПМНЕ и дека треба да ги исчисти и сопствените редови од криминалците

Јас верувам дека Беса пред се ќе му земе уште некој пратеник на Дуи на наредни избори..
Али Ахмети не сака коалиција со Сдсм зошто нив директно му загрозуваат негови гласови. За разлика со Дпмне каде што со разбработена тактика заедно си го хранеа национализмот и така си ги збиваа своите редови, со Сдсм имаат проблем бидејќи директно ќе ги нападнат нивните гласови.

На анкетата од Телма од февруари ако се сеќавам, доколку има избори Сдсм би победило кај албанскиот блок.

Затоа и Дуи во Сдсм гледа директен конкурент, и на своите гласачи им нуди уште посилен национализам со надеж дека повторно ќе се фатат на истата јадица. Исто и Заев самиот спомна дека коалиција со Дуи и Алијансата во овој момент е политичка неопходност а не желба на Сдсм.

Се сложувам со Ставрогин што спомна пред некој месец дека Заев и на Ахмети ќе му ја врзе јамката за некоја година, доколку направат влада.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не ме изненадува твојот пост, се кладев дека ќе се обидете да спинувате дека снимките биле монтирани, сечени и лепени. Дотолку бе па да сте отидени со паметот.
Го гледаше воопшто видеото или? Имаш одговор зошто видеото е елиминирано од одредени делови? Дека е сецкано се гледа ако го пуштиш да го гледаш, вака мрчењево ми изгледа мрчиш for мрчење's sake.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Го гледаше воопшто видеото или? Имаш одговор зошто видеото е елиминирано од одредени делови? Дека е сецкано се гледа ако го пуштиш да го гледаш, вака мрчењево ми изгледа мрчиш for мрчење's sake.
Имаш на јутјуб цело видео без обработка, земи гледај го и после кењај, ОК?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom