Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Знам дека тие ао фантомките биле полицајци, мислев на полицајците што се на должност. Уствари и тие со фантомките биле на должност ама друга.
Професионална должност или партиска должност?! Мислам дека не прецизираше баш најдобро. :)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Кој кажал?
Имаш некиј пусул да ни покажеш тука да видиме киј кажал?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Све на вас пусули ќе ви покажуваат, а ти имаш пусул да покажеш дека небеше така? Имаш еден куп снимки земи гледај ќе видиш.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Тоа што САД и ЕУ го признаа Џафери само по себе и не ми е така битно, но самото тоа што Џафери стана престедател на собранието. Како беше онаа реклама за MasterCard
.
Верувај, и јас сум алергичен на некој уценувачки платформи и влијанија од надвор. Ама си ќутам пошо би поминал низ све само да има одговорност и правна држава. (значи, Шутка). Прво тоа, после ќе браниме идентитет и унитарност.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Да да, Груевски на Чавков на писмено му пишал да се пуштат луѓето во Собрание, а некој и на писмено дал наредба да не се затворат внатрешните метални шипки. И после Чавков на писмено до командирите дал наредба. Можда СМС или e-мail им пратил.
Е така дај сега тоа написмено да го видиме пошто очигледно си го видел...
И мене ме интересира...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Ама мора да го искажеш незадоволството. Ако јас сум го дал гласот за дпмне, не значи дека ќе се согласам со секоја нивна одлука за време на нивниот мандат (гласање амнестија, криење убиство, поставување на Талат за министер). Јас би излегол и сега на протест, жими се', доколку не беше ваква тензична ситуацијата, поради поставувањето на Талат. Се познавам самиот себе и знам дека ќе излагам во иднина и ќе ја критикувам новата власт (поготово зошто не сум ја ни гласал).

Сакаш да кажеш дека амнестирањето на хашките случаеви го проследи рамнодушно? :)
Да, незадоволство искажувам на избори, референдуми и такви работи. И да амнестирањето на хашките го проследив најрамнодушно, порамнодушно здравје. И не само тоа.
Ти дека излезе да протестираш да не случајно го спречи тоа ?
Инаку бујрум за муабетот. Баш ме интересира вака по толку време како гледаш на тој муабет сега.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Све на вас пусули ќе ви покажуваат, а ти имаш пусул да покажеш дека небеше така? Имаш еден куп снимки земи гледај ќе видиш.
Па јас не тврдам туку надополнувам на твои постови чим нешто тврдиш си имал увид у некој документ наредба или што било..

Немој сега да ме разочараш и да речеш дека измислуваш или си чул од комшија...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Да, незадоволство искажувам на избори, референдуми и такви работи. И да амнестирањето на хашките го проследив најрамнодушно, порамнодушно здравје. И не само тоа.
Ти дека излезе да протестираш да не случајно го спречи тоа ?
Инаку бујрум за муабетот. Баш ме интересира вака по толку време како гледаш на тој муабет сега.
Постот од линкот ти држи вода, но тоа незначи дека кривицата е на ЗЗ, туку на Грујо.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Верувај, и јас сум алергичен на некој уценувачки платформи и влијанија од надвор. Ама си ќутам пошо би поминал низ све само да има одговорност и правна држава. (значи, Шутка). Прво тоа, после ќе браниме идентитет и унитарност.
Ти си знаеш. Како што можеш досега да забележиш ептен добри сме во тоа, во бранењето на идентитетот и унитарноста.
Јас си го променив аватарот одма после изборите, да не речам благовремено си се прилагодив на новонастанатата ситуација. Ако земиш така и мојот предлог за идно знаме и не изгледа така лош по некое време. Се навикнува човек ;)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да, незадоволство искажувам на избори, референдуми и такви работи. И да амнестирањето на хашките го проследив најрамнодушно, порамнодушно здравје. И не само тоа.
Ти дека излезе да протестираш да не случајно го спречи тоа ?
Инаку бујрум за муабетот. Баш ме интересира вака по толку време како гледаш на тој муабет сега.
Не можеш да чекаш 4 години зошто за тие 4 години можат да се случат уште полоши работи. Да не се случеа 2000 протести во рок од 2 години, дпмне уште лаганица ќе си беше на власт. Протестот е демократски чекор и е еден вид кочница на власта. Мојот протест не спречи ништо затоа што живееВМЕ во држава која беше раководена од фашисти, на кои што не им чуеше за ништо што има да каже рандом граѓанин или рандом група, затоа мојот глас не сменил ништо. Затоа, поради тоа нивно игноратно однесување сега се на дното, буквално на самото дно.

Тоа што ти амнестирањето си го проследил најрамнодушно те прави најголем лицемер, затоа што ти немаш АПСОЛУТНО НИКАКВО ПРАВО да коментираш за поставувањето на Талат, апсолутно никакво.

ВО врска со муабетот од пред месец или колку и да е, дојде до гласање, изедоа ќутек затоа што дел од припадниците на МВР не си ја завршија работата. Дали мислиш дека од понеделник, вторник повторно ќе има луѓе на улица? Дали мислиш дека повторно Бетмен, Друловски, Јовановски и Дамковски ќе се пењават? Дали мислиш дека се сеуште ќе глумат спасители после случувањата во четвртокот? Што ќе прават тогаш бабите и дедовците пред собрание кога нема да знаат да пуштат микрофон за да си го искажат наводниот гнев?

Нит вондредна состојба, нит паралелна влада, нит немири и граѓански војни.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ти навиваше пред монитор ти а напишеш нешто лажеш дај доказ дека си бил...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Детенце паметно, дај доказ па дај доказ. Сега ќе серам, сакаш да ти дадам доказ дека сум серел? Ако сакаш и ќе ти го пратам доказот.
Убаво те прашувам зошто не дојдовте на тој протест? Имаше мизерни 150 души, зошто не дојдовте?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom