Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Не знам ја по слики да бројам има тука специјалисти за сликаробројност...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
o_O

Да бараш (видиш/воочиш), нешто што го може и дете од градинка, не да броиш, тоа е веќе за забавиште. Прашањето беше просто, не можеше да биде попросто, и ако сакаш уште еднаш ќе ти го поставам, нема проблем.

Кој е најглуп на сликата? :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Па помогнаа тие што дојдоа да ги извадат од прес-центарот. Повеќето од тие претходно им било кажано да си го ладат.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Сега некој лаже јали тебе те излажале јали овој лаже...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Полицијата почна да помага дури одкога ЕБР влезе внатре, од прилика 2 саати по упадот, на снимките убаво се гледа дека само Влатко Ѓорчев и уште двајца-тројца од ДПМНЕ ги штитеа, немаше ни еден полицаец пред нив. Си се шетаа со рацете у џеб наоколу.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
o_O

Да бараш (видиш/воочиш), нешто што го може и дете од градинка, не да броиш, тоа е веќе за забавиште. Прашањето беше просто, не можеше да биде попросто, и ако сакаш уште еднаш ќе ти го поставам, нема проблем.

Кој е најглуп на сликата? :)
Ке најдеш тука специјалисти за слики само постирај..
И тоа докажани...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Полицијата почна да помага дури одкога ЕБР влезе внатре, од прилика 2 саати по упадот, на снимките убаво се гледа дека само Влатко Ѓорчев и уште двајца-тројца од ДПМНЕ ги штитеа, немаше ни еден полицаец пред нив. Си се шетаа со рацете у џеб наоколу.
Да те поправам, полицајци имало, само беа во цивилка и со фантомки.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Па помогнаа тие што дојдоа да ги извадат од прес-центарот. Повеќето од тие претходно им било кажано да си го ладат.
Кој кажал?
Имаш некиј пусул да ни покажеш тука да видиме киј кажал?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас си кажувам што имам да си кажам на избори, референдуми и такви работи и ги почитувам одлуките како лојален граѓанин на републиката, ми се допаѓало тоа мене или не.
Таа твоја демократија а не улична демократија не довлечка до ова ситуација ама јбг сепак сме демократија само 30 години а сакаме да се токмиме со некои држави со повеќевековна демократска традиција. Повеќе би рекол како и што многу пати имам речено досега дека сме карикатура од демократија.
П.С Да го најдам ама беше во врска со ова сега.
Ама мора да го искажеш незадоволството. Ако јас сум го дал гласот за дпмне, не значи дека ќе се согласам со секоја нивна одлука за време на нивниот мандат (гласање амнестија, криење убиство, поставување на Талат за министер). Јас би излегол и сега на протест, жими се', доколку не беше ваква тензична ситуацијата, поради поставувањето на Талат. Се познавам самиот себе и знам дека ќе излагам во иднина и ќе ја критикувам новата власт (поготово зошто не сум ја ни гласал).

Сакаш да кажеш дека амнестирањето на хашките случаеви го проследи рамнодушно? :)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Да те поправам, полицајци имало, само беа во цивилка и со фантомки.
Знам дека тие ао фантомките биле полицајци, мислев на полицајците што се на должност. Уствари и тие со фантомките биле на должност ама друга.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Кој кажал?
Имаш некиј пусул да ни покажеш тука да видиме киј кажал?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Да да, Груевски на Чавков на писмено му пишал да се пуштат луѓето во Собрание, а некој и на писмено дал наредба да не се затворат внатрешните метални шипки. И после Чавков на писмено до командирите дал наредба. Можда СМС или e-мail им пратил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom