Општи дискусии за ТВ серии

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Omg, догурала до 8.9 оценка. :facepalm:
Јас кога почнав да ја гледам имаше 9.1, целата пресреќна искочило нешто квалитетно а цела сезона.
Серијава ми е дно, толку лошо изведена, толку нелогични работи, онака ми е како збир на сите можни тин клишеа амерички. Една од поглупите серии, а сум изгледала многу глупи.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас кога почнав да ја гледам имаше 9.1, целата пресреќна искочило нешто квалитетно а цела сезона.
Серијава ми е дно, толку лошо изведена, толку нелогични работи, онака ми е како збир на сите можни тин клишеа амерички. Една од поглупите серии, а сум изгледала многу глупи.
Не и ја имав заприметено оценката, мислев се качила. :D
Се согласувам со се пишано, јас се разочарав, очекував нешто стварно добро скоцкано. Не ми е јасна само заслепеноста со серијава, ај да беа само деца, ами и на повозрасни им е супер.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
За серијата дознав од познати фаци што ги следам на Твитер, сите беа воодушевени. Луѓе што ги познавам и што ја гледаа - беа разочарани. Можда е некој „напреден“ маркетинг или што ти ја знам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не и ја имав заприметено оценката, мислев се качила. :D
Се согласувам со се пишано, јас се разочарав, очекував нешто стварно добро скоцкано. Не ми е јасна само заслепеноста со серијава, ај да беа само деца, ами и на повозрасни им е супер.
Денес и деца ми кажаа дека им била „мех“ или „онака“.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
The.Handmaids.Tale.S01E01.Offred.1080p.HULU.WEBRip.DDP5.1.H264-NTb[rarbg]
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Денес и деца ми кажаа дека им била „мех“ или „онака“.
Зборам за тинејџери во Америка. Ние, за цела среќа, не сме толку напредни ко нив.
Мех и онака не, ами глупа. Серијата е ултра глупа.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Breaking Bad - задолжително да се гледа, можеби најдобрата серија што сум ја гледал, оценка 10/10
Game of Thrones - исто, предобро нешто, едвај чекам да почне следната сезона, не можам да издржам :D оценка 10/10
True Detective - првата сезона е masterpiece, втората нема врска со првата (се' е различно, актери, приказна итн.), изгледав само 3 епизоди и ми здосади.. оценка 10/10 (за првата сезона нормално)
Taboo - уште една епизода ми остана од првата сезона, никако да најдам време да ја гледам, најверојатно после, интересна приказна има но здосадува на моменти, т.е. има некои сцени кои што се крајно досадни.. 8.5/10
Supernatural - има 12 сезони (и се' уште се снима), до 12-та сезона сум, до 4 епизода, многу интересна серија, но не може да се споредува со Breakind Bad, GoT и True Detective. оценка 8.5/10
Lucifer - интересна серија но глумењето не ми се допаѓа, особено на Chloe Decker (една од главните улоги) до 5-та епизода сум од прва сезона, ќе видиме натаму.. оценка 7/10
Better call Saul - е серија која што моментално ја гледам (и ќе ја завршам), дејството се случува 6 год. пред Breaking Bad односно се случува 6 год. пред Saul да се запознае со Walter White, до сега сум задоволен, започна снимањето и на 3-та сезона, оценка 9/10

Некои добри серии некој да предложи? :P
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Breaking Bad - задолжително да се гледа, можеби најдобрата серија што сум ја гледал, оценка 10/10
Game of Thrones - исто, предобро нешто, едвај чекам да почне следната сезона, не можам да издржам :D оценка 10/10
True Detective - првата сезона е masterpiece, втората нема врска со првата (се' е различно, актери, приказна итн.), изгледав само 3 епизоди и ми здосади.. оценка 10/10 (за првата сезона нормално)
Taboo - уште една епизода ми остана од првата сезона, никако да најдам време да ја гледам, најверојатно после, интересна приказна има но здосадува на моменти, т.е. има некои сцени кои што се крајно досадни.. 8.5/10
Supernatural - има 12 сезони (и се' уште се снима), до 12-та сезона сум, до 4 епизода, многу интересна серија, но не може да се споредува со Breakind Bad, GoT и True Detective. оценка 8.5/10
Lucifer - интересна серија но глумењето не ми се допаѓа, особено на Chloe Decker (една од главните улоги) до 5-та епизода сум од прва сезона, ќе видиме натаму.. оценка 7/10
Better call Saul - е серија која што моментално ја гледам (и ќе ја завршам), дејството се случува 6 год. пред Breaking Bad односно се случува 6 год. пред Saul да се запознае со Walter White, до сега сум задоволен, започна снимањето и на 3-та сезона, оценка 9/10

Некои добри серии некој да предложи? :P
Westworld, Narcos, Wayward Pines prvata sezona, Hannibal
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Тhe Fall
Sopranos
The Wire
Six Feet Under
Daredevil
The Killing
The Americans (први 2 сезони)
Seinfeld
Deadwood
The Twilight Zone
Frasier
3rd Rock from the Sun
Од тие само Deadwood ми фаќа око, а Fraiser го имам гледано многу одамна на TV, уште кога постоеше А1 го даваа...

Westworld, Narcos, Wayward Pines prvata sezona, Hannibal
Narcos и онака планирав да ја почнам, а за Hannibal одамна се мислам и другарите ми ја препорачуваа, а другите 2 не ми фаќаат око, како и да е благодарам на двајцата..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од тие само Deadwood ми фаќа око, а Fraiser го имам гледано многу одамна на TV, уште кога постоеше А1 го даваа...



Narcos и онака планирав да ја почнам, а за Hannibal одамна се мислам и другарите ми ја препорачуваа, а другите 2 не ми фаќаат око, како и да е благодарам на двајцата..
Слабо ти фаќа окото.....:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Од тие само Deadwood ми фаќа око, а Fraiser го имам гледано многу одамна на TV, уште кога постоеше А1 го даваа...



Narcos и онака планирав да ја почнам, а за Hannibal одамна се мислам и другарите ми ја препорачуваа, а другите 2 не ми фаќаат око, како и да е благодарам на двајцата..
Westworld ti e najdobra serija za minatata godina, wayward ti e najdobra misterija sto ja imam gleano u zadnje vreme, a hanibal da ja pocnes malce gadna no ke ti legne.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
no offence :D имаат и по многу епизоди затоа така реков, можеби ќе почнам да ги гледам натаму, ама сега за сега не.
Си наредил океј серии и сеа ако бараш добра серија од тие што ти ги предложија другите членови, никако не ја пропуштај Сопранови. Значи мислам дека оваа серија ја почна ерата на високо продуцирани ТВ серии. Не е за џабе прогласена за една од најдобрите серии на сите времиња.

И сеа вака коа глеам нови серии кои се навистина добри, некои со доближиле ама ниедна ми го нема тој момент на Сопранови во толку многу аспекти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom