Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Z

zlaki

Гостин
како и да е..потфрли обезбедувањето на заев..а оправдано и на собранието нормално координирано од НЕКОЈ..неспособни
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Среќа па ова вчера и предходно е добар ПР за Македонија

- Криминална власт не дозволува на парламентарното мнозинство да избере претседател на собрание, и да формира влада
- Познати крими ликови влегуваат со и без фантомки во собрание како да се на пазар и тепаат пратеници!

Да бевме нормална држава полицијата ќе ги спречеше да влезат и немаше да се случаат сите овие срања, полицијата може да користи гумени куршуми, водени топови, солзавец итн ама заборавив дека овие вчера што насилно влегоа во собранието не се студенти па да користат такви работи кон нив.
Важно шок бомба пукна на метар ипол од мене и ми зуеше увото со саати после. Важно гумени куршуми не сум попил. Thank-you-motivational.

- Криминална власт не дозволува на парламентарното мнозинство (сочинето од друг флејвор криминална власт и бивши терористи) да избере претседател на собрание, и да формира влада (со прифатен документ за акција во однос на политички точки разговарани и одобрени во странска држава)
- На една рака се броеа тие со маски на себе, поголемиот дел ги тргнаа маските после самото влегување во зградата, и немаше зошто секако.
 
Z

zlaki

Гостин
Важно шок бомба пукна на метар ипол од мене и ми зуеше увото со саати после. Важно гумени куршуми не сум попил. Thank-you-motivational.

- Криминална власт не дозволува на парламентарното мнозинство (сочинето од друг флејвор криминална власт и бивши терористи) да избере претседател на собрание, и да формира влада (со прифатен документ за акција во однос на политички точки разговарани и одобрени во странска држава)
- На една рака се броеа тие со маски на себе, поголемиот дел ги тргнаа маските после самото влегување во зградата, и немаше зошто секако.
ефтино си поминал со шок бомба...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.442
Патриот сум јас.

Предавник си ти.

Извини што чекаше.
Извинато.
Значи патриоти се оние што влегоја во собранието со македонски знамиња и ја пееја македонската химна додека предавници се оние што мирно стоеја на интонирањето на албанска химна и назначија албанец за претседател на собранието, во секоја можна прилика седат мирно под албанското државно знаме итн итн.
Во право си. Јас и сите како мене се предавници а ти и целиот народ вчера кој влезе во собранието сте патриоти. Јбг за да има патриоти треба да има и предавници нели. Онака колку да се знае кој е што инаку која е поенатата.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Среќа па ова вчера и предходно е добар ПР за Македонија

- Криминална власт не дозволува на парламентарното мнозинство да избере претседател на собрание, и да формира влада
- Познати крими ликови влегуваат со и без фантомки во собрание како да се на пазар и тепаат пратеници!

Да бевме нормална држава полицијата ќе ги спречеше да влезат и немаше да се случаат сите овие срања, полицијата може да користи гумени куршуми, водени топови, солзавец итн ама заборавив дека овие вчера што насилно влегоа во собранието не се студенти па да користат такви работи кон нив.
da bese normalna drzava predavnikot odma po vrakanjeto od guzenjeto vo svajcarija trebase da se stavi pred strelski vod.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.442
Да бевме нормална држава полицијата ќе ги спречеше да влезат и немаше да се случаат сите овие срања, полицијата може да користи гумени куршуми, водени топови, солзавец итн ама заборавив дека овие вчера што насилно влегоа во собранието не се студенти па да користат такви работи кон нив.
Јас пак цело време читајќи тука добив впечаток дека полицијата прва ке им притекни во помош на парламентарното мнозинство и ке ги руши од ќотек демонстрантите, а овие види чудно буквално со прст не мрднаја. Искрено се изненадив, по пишувањето гледам и ти.
П.с ај што влегоја влегоја, ај што полицијата со прст не мрдна , ама што вегуваја кога не беа за влегување. Што бараа внатре уствари ?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Извинато.
Значи патриоти се оние што влегоја во собранието со македонски знамиња и ја пееја македонската химна додека предавници се оние што мирно стоеја на интонирањето на албанска химна и назначија албанец за претседател на собранието, во секоја можна прилика седат мирно под албанското државно знаме итн итн.
Во право си. Јас и сите како мене се предавници а ти и целиот народ вчера кој влезе во собранието сте патриоти. Јбг за да има патриоти треба да има и предавници нели. Онака колку да се знае кој е што инаку која е поенатата.
Муфљуз, ко што они стојат под алабанското знаме со двоглав орел, ти истиот орел го имаш ставено на аватар. Не може да бидеш патриот. Толку.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Штосот е што сите стоеа мирно - и СДСМ и ДПМНЕ.
Незнам што очекувавте некој да се качи на глава, да се врти?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Плус и по 500 евра гашти се носат туа пишии им бре моронче и то да знаат, а не вадат пасоши на др држави за да бегаат од рајот, јебала те сител терапија до што те довела.
i od toj rajot tamu mnogu si se vrakaat nazad od tolku nevidena ubavina
 
Z

zlaki

Гостин
да се укине секаков политички имунитет..пратенички..министерски или било каков друг политички..да се укине претседателскиот повластен долгогодишен издржок...еден ист целовит и единствен закон за сите граѓани на РМ да важи и за политичарите..ЗАТВОР И СРАМ за сите кои спечалиле бесправно од државата и сиромашниот народ македонски...ЗАКОН И СУД ЗА СИТЕ БЕЗ РАЗЛИКА НА ПОЛИТИЧКА ПРИПАДНОСТ И ВЕРА
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Јас пак цело време читајќи тука добив впечаток дека полицијата прва ке им притекни во помош на парламентарното мнозинство и ке ги руши од ќотек демонстрантите, а овие види чудно буквално со прст не мрднаја. Искрено се изненадив, по пишувањето гледам и ти.
П.с ај што влегоја влегоја, ај што полицијата со прст не мрдна , ама што вегуваја кога не беа за влегување. Што бараа внатре уствари ?
Стварно шо кур бараше полицијата внатре у собрание да влегува, шо викаш?[DOUBLEPOST=1493418117][/DOUBLEPOST]
Извинато.
Значи патриоти се оние што влегоја во собранието со македонски знамиња и ја пееја македонската химна додека предавници се оние што мирно стоеја на интонирањето на албанска химна и назначија албанец за претседател на собранието, во секоја можна прилика седат мирно под албанското државно знаме итн итн.
Во право си. Јас и сите како мене се предавници а ти и целиот народ вчера кој влезе во собранието сте патриоти. Јбг за да има патриоти треба да има и предавници нели. Онака колку да се знае кој е што инаку која е поенатата.
Само во банана држави вака упаѓаат хулигани у собрание, Богота, Колумбија, Хондурас, Македонија итн.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.442
Муфљуз, ко што они стојат под алабанското знаме со двоглав орел, ти истиот орел го имаш ставено на аватар. Не може да бидеш патриот. Толку.
Море мозок. Па каде јас тврдам дека сум патриот бе. Јас од петни жили се трудев ( секако на најдемократски начин ) да се воведи албанскиот јазик на форумот секако под маската на повеќејазичност, немам апсолутно ништо против платформата, немам ништо против двојазичност, во нити еден пост ги немам оправдано овие што протестирја толку време , целосно сум за тоа Заев да формира влада пошто тоа е желбата на мнозинството гласачи на републиката, сум да се редефинираме као држава на двата државотврорни народи и сходно на тоа го променив и аватарот во моето идејно решение за идното знаме на републиката. Апослутно немам ништо против одреден дел на републиката да стане федерална единица со можност за отцепување во блиска иднина секако ако тоа го сакаат граѓаните на таа федерална единица искажано на референдум.
И како ти после се заклучи дека сум патриот. Туку остај за мене, друго ме интересира.
Ове вчера што насилно влегоја во собранието, вееја македонски еднонационални знамиња и пееја химна која никако не ја доловува двонационалноста на државата се патриоти според тебе? Ти со нив се поистоветуваш ? Вие сте тие патриотите или оние внатре што гордо стоеја на интонирањето на другата химна? Тоа мене повеќе ме интересира. Ете само уште ова да го разјасниме и толку, не те малтретирам повеќе со прашања.[DOUBLEPOST=1493418748][/DOUBLEPOST]
Стварно шо кур бараше полицијата внатре у собрание да влегува, шо викаш?
Па ти кажав, незнам што не ти е јасно. И јас сум изненаден. Очекував дека поенергично ке се справи со нив а не овие така ги пропуштија како за на пазар. Барем таков впечаток добив читајќи го форумот и некои ликови на кои им ги ценам мислењата. Тие тоа го тврдеја, дека полицијата е со Заев и СДСМ. Ти не беше изненаден на таквиот пасивен одност од нивна страна?
Само во банана држави вака упаѓаат хулигани у собрание, Богота, Колумбија, Хондурас, Македонија итн
А ти што си мислеше што сме ние кога странски амбасадори ни кажуваат кој ке ни биде премиер, кога ке има избори, што и како треба да направиме и потпишеме. Дека тоа е нормална работа во нормални држави?
Туку чисто процедурално веќе кога сме околу тоа, можеш да ми посочиш во кои држави во собранието се пеат химни на други држави и по што повод ?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom