Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
и вмровциве ви го начукаја сосе јајца, елегантно си напуштија собрание место да бранат јазик, химна итн итн пошто нели за тоа се залагаат а па и сдсмовциве елегантно си станај на албанаскава химна, а и талатчо уште со свето водиче да го попрскаа фалеше во ритуалов,,, и најлошо е што и ден после вчера уште се натегате кој бил прав кој бил крив, и сеуште памет нема да ви дојде ,,
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не не, не сум јас експерт, ти си. Ти кажуваш процедури, закони, гласање, бројки. Ајде повели кажи ми како течеше гласањето на буџетот и кои пратеници од Сдсм добија збор?
Тебе да те вратат у време и да те одведат у живо да гледаш пак ке викаш не е така накриво си направен....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.490
Поени од реакции
36.448
Од илјадници луѓе имаше еден со усташка мајца, ти ги ставаш сите во ист кош. Затоа уште ке ви пуцаат лејките од мавање. Допрва ке јадете ќутек.
Море лингур еден, шупакот ќе попушти три сантима во Идризово сега ќе се раширите ко за пораѓај на близнаци.

Пополека ко ќе се избере влада ќе плачете после ко телиња пред колење тука, смрдежи едни.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Мислам никој не го занима ваше мислење во Македонија :D
Немој само толку да се загрижите како во 1941 год.
Не знам дали сте свесни, но одите ком две паралелни влади,кои едната наверно ке биде признаена от ЕУ и САД ,а другава от Русиja.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не знам дали сте свесни, но одите ком две паралелни влади.
Глеј си таму твојот двор.

(на снимката е и кумановецот)

бонус;
https://okno.mk/node/57721

Фашизмот/нацизмот никогаш не бил Македонска доктрина уште од време на Аце д Грејт (космополитски настроен) до Илинденците (микс на слободари, републиканци, социјалисти).

Хитлер да беше жив - први ќе ве праќаше во Аушвиц.
(многу добро се знае неговиот став околу медитеранските народи, словените башка неговиот став и соработка со радикалниот исламски свет)

Сите сте ботови.
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ти си нешто као горд?
А ти си нешто као горд? на 100 неандерталци со фантомки без полициско обезбедување што влегле во собрание те прави горд?

Ова ти е исто како на пес кога играш против компјутерот а на мало дете му го дадеш џојстикот и го лажиш дека противникот е уствари тој.

Сликовито да ти објаснам, на тоа се радувате и се гордеете :lolzz:
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Од илјадници луѓе имаше еден со усташка мајца, ти ги ставаш сите во ист кош. Затоа уште ке ви пуцаат лејките од мавање. Допрва ке јадете ќутек.
Eden koj sto e osnovac i vodac na "patriotsko" zdruzenie. Ti glup si ?

Btw, idat dobri vreminja.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Глеј си таму твојот двор.

(на снимката е и кумановецот)

бонус;
https://okno.mk/node/57721

Фашизмот/нацизмот никогаш не бил Македонска доктрина уште од време на Аце д Грејт (космополитски настроен) до Илинденците (микс на слободари, републиканци, социјалисти).

Хитлер да беше жив - први ќе ве праќаше во Аушвиц.
(многу добро се знае неговиот став околу медитеранските народи, словените башка неговиот став и соработка со радикалниот исламски свет)

Сите сте ботови.
#4Илинден викаш ке има? Ке ги бркате фашистите? Нов АСНОМ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
#4Илинден викаш ке има? Нов АСНОМ?
Ма каков Илинден, каков АСНОМ?

Станува збор за социјална правда, џабе спинуваат и двата политички и национални блока.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.437
Не знам дали сте свесни, но одите ком две паралелни влади,кои едната наверно ке биде признаена от ЕУ и САД ,а другава от Русиja.
Тоа очигледно нема да се случи, затоа што Груевски очигледно ќе излиже кај што исплукал и ќе ја прифати новонастанатата состојба...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
T

templar55

Гостин
Добро е. Сестра ти има прекрасен чмар а мајка ти плука на курот за лубрикант.

Поздрави по дома.
Дојди слободно, ке те чекам. И твоите дома рак да фатат, на раце еден по еден да ти умира поздрав.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Eden koj sto e osnovac i vodac na "patriotsko" zdruzenie. Ti glup si ?

Btw, idat dobri vreminja.
Tocno, se sprema domobranska invazija na Skopje denovive, masa narod od cela Makedonija ke dojde da si ja brani drzavata od predavnicki pederi i prodadeni dusi. Parlamentot ke gori, a onie so se trtea na ljockite site ke zavrsat pod zemja. Na Zaev izgleda uste ne mu e jasno sto go ceka.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Дали ова иста реторика како Ердо?

Putuj igumaneee...
Па слично е, дури кај нас е бетер ситуација. Сакаат да ти наметнат нешто за што нема подршка од мнозинството.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.901
Ај ај, не мора да се вадиш сега. Си погрешил, голема работа, следен пат нема да се залетуваш ко клен.
.
:tapp:Аман, прочитај го линкот од веста - јасно си пишува оти Заев тврди дека е координирано од нивна страна. Нема дилема.
Во саркастичен смисол беше - ете Заев конечно си призна.

Јасно е и на мало бебе дека он нема коалицијата да ја пушти низ вода.

А Ахмети игра за твојон стопан, "правдо". Цело време. Тоа што Заев никад нема јавно да признае, е друга работа. Ќе зажмури он на ортаклукот на Ахмети и Џафери со Груевски, се надевам сега за сега.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Од што немат како почнаа и со колнење. :pos:
Ве разбирам.
Кој ќе колат бе?
Сакаа еден крст да градат, изедоа ќотек а другите ги немаше никаде - мифки.

Па слики white power, хитлер, моча на споменик на тито...

Нов предлог за името; Република Душевна Болница Макејдаунија (да ги на ја запоставиме и дијаспората како мнозинство)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom