Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Оф леле. Како да се утврдело бројот па како. Утврдиле пред тоа не знам што не ти е јасно. Значи пред тоа е договорено, тие и тие излезете од Собранието, тие и тие останете, гласаме набрзина ќе имаме и снимено и се, битно нека не има 61. Што не е јасно сега? Значи договорено е брзинско гласање мислејќи дека пратениците од вмро ќе прават проблем, како на пример дека ќе одолговлекуваат со дебата, затоа не им се даде простор за дебата. Не знам како не сфаќаш а те прават еден од попаметните.
Друга работа, кажи ми ти мене како беше гласан буџетот? Доби збор некој пратеник од Сдсм или доби клоца? Ајде објасни како течеше тоа гласање.
Минус два ми вика, како само дојде до тоа да ми е да знам.

Ти викаше Собрание заземено, ова е народ, нема одење дома, народот се разбуди. Па сега вака откако се смири те прашувам дали осети шок бомба како звучи во живо?
Туку што потврди дека е нелегално избран, надвор од сите правни процедури, значи ќе нема никакви овластувања, ќе си остане само пратеник, иако ти и останатите ќе велите нешто друго!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
И сега Ефтов е добар?
Значи и овие понови емисии се точни?
Каква врска имаат финансии со разузнавање де објасни и може да ја затвориме темата
Значи од Ефтовв до било кои други емисии - не само Ефтов.

Разознавање и финансии... не знаеш да спинуваш уште.
Ајде, има време...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Туку што потврди дека е нелегално избран, надвор од сите правни процедури, значи ќе нема никакви овластувања, ќе си остане само пратеник, иако ти и останатите ќе велите нешто друго!
Објасни ми како течеше процедурата и гласањето на буџетот и кои пратеници од Сдсм добија збор!!!!!
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Каков доказ? Од што доказ? Од изборот за претседател? Ехее па има докази, снимено е се, потписот на Талат си стои, гласањето е снимено и од тв камерите. Има докази не се секирај. Јас многу добро знам како звучи шок бомба, ама ти дали знаеш? Дали осети на своја кожа те прашувам? Ти се смееше порано, не знам дали памтиш што пишуваше, а сега само јадеш гомна за докази и има ли влада има ли влада. Ај пак прашај дали има влада.
Еве земи една снимка и обележи со броеви од 1-61 кои гласале за..
Што е потпишано ја видов на снимка хартија и потпис...
Не знаеш ти ништо да знаеше ке беше вчера у борба за живот...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Еве земи една снимка и обележи со броеви од 1-61 кои гласале за..
Што е потпишано ја видов на снимка хартија и потпис...
Не знаеш ти ништо да знаеше ке беше вчера у борба за живот...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Од ЕУ и САД знаат ако јас не знам. Оди нив кажи им дека е нелегално избран.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Не,него да одговара пред народот како вчера.А за други работи кривично ќе си одговара и ќе си лежи,пример за велепредавство.
Koj narod be ? Ustasi i pro-srpski huligani ? Toa li e nas narod ? Fuj be fuj.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Објасни ми како течеше процедурата и гласањето на буџетот и кои пратеници од Сдсм добија збор!!!!!
Ајде бидејќи ти си експерт објасни детално.
Од ЕУ и САД знаат ако јас не знам. Оди нив кажи им дека е нелегално избран.
Тоа кажи дека они сакале така и дека не им е битно да почитуваат закони, онаа де што го дрвеа последните неколку години!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Од илјадници луѓе имаше еден со усташка мајца, ти ги ставаш сите во ист кош. Затоа уште ке ви пуцаат лејките од мавање. Допрва ке јадете ќутек.
Колку души членуваат во ПЗ Тодор Александров, Ќосето инт и колку од нив беа присутни ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.035
Поени од реакции
17.887
Од илјадници луѓе имаше еден со усташка мајца, ти ги ставаш сите во ист кош. Затоа уште ке ви пуцаат лејките од мавање. Допрва ке јадете ќутек.
Ако ви е ова екстремното крило :icon_lol: Двајца обезбедување и ништо не напраивте. Следна ваква шанса никад.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.234
Поени од реакции
21.067
Конечно Заев јавно да ја признае двојната улога на Ахмети. И на слепец му е јасно дека тиранската платформа само на Груевски му идеше у прилог. Вчера од ДУИ никого не истепаа. Зашто Груевски не би им кажал на вуцибатините да тепаат од ДУИ пратеници?

Заев: Ахмети вчера беше отсутен намерно, со причина, координирано и договорено
Отсуството на Али Ахмети беше осмислено, и со причина. Причината претпоставувам дека самите можете да ја извлечете со анализа. Тоа беше координирано и договорено, со намера да не биде присутен таму, одговори Зоран Заев на денешната прес-конференција на прашањето како го коментира отсуството на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, негов коалиционен партнер, на вчерашните немири во Собранието.
Слабо резон, слабо. Ова ако ти е комплицирано да го разбереш, воопшто не ме чуди што дури и најдебилните комуњарски спинови ги лапаш како клен. :D

Погрешно си разбрал, координирано и договорено заедно со Заев, а не со Груевски.
Заев рече дека пратениците на ДУИ, меѓу нив и Талат Џафери, рамо до рамо кога започнал инцидентот.

- Тие беа тепани и удирани исто како нас. Отстуството на Али Ахмети вчера беше договорено и беше дел од заедничкото наше сценарио, вие согледајте зошто - нагласи Заев.
http://plusinfo.mk/vest/113261/zaev-ocekuvam-odma-ostavka-od-mitko-cavkov-i-neka-bega-podaleku-
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom