Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Од ЕУ и САД знаат ако јас не знам. Оди нив кажи им дека е нелегално избран.
Они нека си тераат нивно тие не биле во собрание..
Ти нешто тврдиш сега докажи или пак ке тресеш глупости како и досега..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Од илјадници луѓе имаше еден со усташка мајца, ти ги ставаш сите во ист кош. Затоа уште ке ви пуцаат лејките од мавање. Допрва ке јадете ќутек.
Виде ли кој е

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900
Слабо резон, слабо. Ова ако ти е комплицирано да го разбереш, воопшто не ме чуди што дури и најдебилните комуњарски спинови ги лапаш како клен. :D

Погрешно си разбрал, координирано и договорено заедно со Заев, а не со Груевски.

http://plusinfo.mk/vest/113261/zaev-ocekuvam-odma-ostavka-od-mitko-cavkov-i-neka-bega-podaleku-
Не ме зачудува како плитко си ме сфатил си ме сфатил.
Јасно ми е дека Заев си го гушка Ахмети.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Реакцииве от Бугариja не стихнуват. Почти нема официално лице,кое веке да не е осудило актот на насилство.

Председателот Радев ке инститира ЕУ да се ангажира повеке со РМ и да има jaсна перспектива ком Западните Балкани.

Идниот премиер Борисов jaсно кажа,дека повикува на смируване на состоjбите, но за БГ е витално териториалната целост на РМ.

Надворешниот министар исто изрази загриженост.

Днес попладне итно реагира и собранието на БГ со декларациja со коja се повикува на почитуване на уставот на РМ и законите. Собранието на Бугариja изjaви загриженост от продолжуваштата и продолбочуваштата криза во РМ и осуди упадот врз народни представници. Исто така изразува подржка за државното единство и териториалната целост на РМ.
Поинтересното е дека декларациjaва е изгласана со полно мнозинство от сите партии. Нема против, нема воздоржали се.

преди секунди надворешниот министар на Германија Габриел реагира:
@sigmargabriel : Raid of parliament in #Skopje not acceptable. Government must be formed according to results of last elections.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.035
Поени од реакции
17.886
Реакцииве от Бугариja не стихнуват. Почти нема официално лице,кое веке да не е осудило актот на насилство.

Председателот Радев ке инститира ЕУ да се ангажира повеке со РМ и да има jaсна перспектива ком Западните Балкани.

Идниот премиер Борисов jaсно кажа,дека повикува на смируване на состоjбите, но за БГ е витално териториалната целост на РМ.

Надворешниот министар исто изрази загриженост.

Днес попладне итно реагира и собранието на БГ со декларациja со коja се повикува на почитуване на уставот на РМ и законите. Собранието на Бугариja изjaви загриженост от продолжуваштата и продолбочуваштата криза во РМ и осуди упадот врз народни представници. Исто така изразува подржка за државното единство и териториалната целост на РМ.
Поинтересното е дека декларациjaва е изгласана со полно мнозинство от сите партии. Нема против, нема воздоржали се.

преди секунди надворешниот министар на Германија Габриел реагира:
Мислам никој не го занима ваше мислење во Македонија :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Немој само толку да се загрижите како во 1941 год.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ајде бидејќи ти си експерт објасни детално.

Тоа кажи дека они сакале така и дека не им е битно да почитуваат закони, онаа де што го дрвеа последните неколку години!
Не не, не сум јас експерт, ти си. Ти кажуваш процедури, закони, гласање, бројки. Ајде повели кажи ми како течеше гласањето на буџетот и кои пратеници од Сдсм добија збор?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.234
Поени од реакции
21.066
Не ме зачудува како плитко си ме сфатил си ме сфатил.
Јасно ми е дека Заев си го гушка Ахмети.
Ај ај, не мора да се вадиш сега. Си погрешил, голема работа, следен пат нема да се залетуваш ко клен.

Инаку, и пратеници на Беса беа отсутни, и тие ли беа координирани од Груевски за да не јадат ќотек!? Ова е реторичко прашање, не мора да ми одговориш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom