Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Дај боже ваквите издркотини ко тебе да исчезнат ко диносаурси. Небањат, ако на мајка ти и е секојдневие од тебе или татко или што и да е , у нормални држави е крајно забрането и може да го јадеш кривично, а успут и да удираш жена е крајно пичкарски.
Со незиното велепредавство знаеш ли колку жени се повредени?Колку жени ќе патат?Ме заболе за оваа жена,поради оваа жена и незиниот бомбона бизнис луѓе пола плата даваат за струја.
А вакви како тебе продадени шупчина се викаат ороспии и на жалост никад нема да изумрат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Добро бе Ш И П Т А Р еден глуп.

Како може да се буниш за пеење албанска химна, а на аватар да носиш двоглав орел, макар тоа ти било ставено и иронично или од потсмев или што ти знам мајка ти е...

Свашта.
А каде виде дека јас се бунам бе( незнам што народност си ) ќор еден.
И на аватар е идното знаме на Републиката, така да смањи доживљај.
 
V

viktora

Гостин
Кажи ми појасно ти е кој е предавник за масакрот кај Вејце или сакаш пак да прочиташ?
Кој испраќаше сухои невооружени во Карпалак?Кој во Арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто е вмровец министер а за одбрана сдсмовец?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Со незиното велепредавство знаеш ли колку жени се повредени?Колку жени ќе патат?Ме заболе за оваа жена,поради оваа жена и незиниот бомбона бизнис луѓе пола плата даваат за струја.
А вакви како тебе продадени шупчина се викаат ороспии и на жалост никад нема да изумрат.
Од кого сум зел пари бе копито не доветно? Ве исповработија живи не писмени ебави тоа штабските куропушачи и ни ја доусравте државата он мене ме нарекува платенил и сорососпија! Смешен си бе небањат смешен! Ебави тоа вокабуларот со сорос морос изроди бугарски!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кој испраќаше сухои невооружени во Карпалак?Кој во Арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто е вмровец министер а за одбрана сдсмовец?
Кратко и јасно - ДМПНЕ.

Веќе ако играме така; Кој викаше дека тоа се само обични планинари, туристи?
А...?

Доста мерење на кантар, сите се криминалци и заслужуваат затвор.
(од 91ва до ден денес)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ах бре човек...
Никој не ти спори дека спикер е поважна ама во овој случај не е незнам дали се разбураш воопште како функционира една армија.
Разбирам, но не знам дали ти разбираш дека сите тие мапи, скици, планови и што уште не, му се достапни и на заменикот министер.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.040
Поени од реакции
8.616
Дај боже ваквите издркотини ко тебе да исчезнат ко диносаурси. Небањат, ако на мајка ти и е секојдневие од тебе или татко или што и да е , у нормални држави е крајно забрането и може да го јадеш кривично, а успут и да удираш жена е крајно пичкарски.
Mислиш на омилената држава на многу овдешни, каде:

Ako su roditelji devojke bili za to da se ona uda za mladića koga ona ne voli, onda su je oni silom udavali, dajući tom prilikom budućem mužu i metak (novija tradicija), da bi ga upotrebio u slučaju da ona pobegne. Taj gest podrazumevao je da je mladoženja oslobodjen dugovanja krvi, odnosno krvne osvete, ukoliko bi ubio odbeglu ženu.

http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0038-982X/2002/0038-982X0201129P.pdf
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Кој испраќаше сухои невооружени во Карпалак?Кој во Арачиново не сакаше да соработува со полицијата зошто е вмровец министер а за одбрана сдсмовец?
Карпалак? Збориме за Вејце, ти постави слика со загинатите од тој масакр и пиша нешто, јас те прашав знаеш ли кој е предавникот за масакрот кај Вејце и ти сега ми викаш за Карпалак. Значи предавник имаш во Собрание кој збори за Тиранска платформа, каква иронија, за предавство да збори докажан предавник. Ако не е нека повели Битола да дојде заедно со фамилијата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.065
Железњак: Неопходно спречити распад Македоније
https://rs.sputniknews.com/rusija/201704271110964094-Zeleznjak-sprecavanje-raspada-Makedonije/

Конечно и русиве да се вмешаат.Не го бива вака.
Тешко нас ако чекаме четници да не спасуваат. У првата балканска војна знаеме како не ``ослободија од турско ропство``.
Русиве се карикатура ипол. После 9 години уште Косово не и го вратија на Србија.
 
W

wicked_1

Гостин
Уште се тепате бе чив пастир прв им натртил гзот на браќава? Уште се делите и тепате ради партија?
Спас ви нема бе луѓе, без навреда ама нешто ви фали.

Едниве бар си се прости и си користат уличен речник кога го бранат нивниот пастир, а другиве демек едуцирани се па пробуваат елоквентно да се изразуваат ама џабе е бе дечки, исти кур сте :)
i jas neznm brat zoso se tepat radi parti
 
V

viktora

Гостин
Од кого сум зел пари бе копито не доветно? Ве исповработија живи не писмени ебави тоа штабските куропушачи и ни ја доусравте државата он мене ме нарекува платенил и сорососпија! Смешен си бе небањат смешен! Ебави тоа вокабуларот со сорос морос изроди бугарски!
Тоа е проблемот со вас црпнатите што мислите дека сите се штабски војници и сите се во администрација вработени.Тешко ви е кога ќе слушнете од обичен граѓанин,исто како анално да сте го примиле и трпете болка.И ме заболе за бугарите,јас сум македонец.Ти што сорта си прашај ја мајка ти.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Вака како неутрален да ве прашам вас од СДСМ:

Ако се случи војна - од страната на Албанија ке се борите?

Сакам директен и конкретен одговор, без мочаници Грујо мујо вујо.
1. Не се однесува на мене прашањето пошто не сум од СДСМ, ама ќе ти одговорам.
2. Не, од страна на Македонија.
3. Ја да те прашам сеа

КОЈА АЛБАНИЈА БЕ? Која војна со Албанија??? Од каде Албанија? Или Косово? Или која и да е странска држава?

Не знам јас кажи ми, против кого имаме прекинато дипломатски односи? Со Албанија? Ко што знам не, све си тече по ред.

Ако е Албанија проблемот, зошто Џорџе како врховник на Македонија не го повика на средба неговиот албански колега? Па пичка му матер секако само со него и со Србиве у мандатите се глеаше. Еве нека го викне Рама и нека го рашамари да не се меша.

Или која и да е друга држава проблемот, нека ги прекинат односите со нив, персонин нон грата, ембарга и така натаму.

Тоа е војна со Албанија, не ова.

А за некои што ја имаат проживеано војната од пред 16 години, а сеа бараат пак војна, неам зборови. Треба да си дебилен ретардиран морон да посакаш тоа да се врати. Но за жал у државава има многу такви дебилно ретардирано морнои, за жал Македонци. Порано ш иптариве беа такви, сеа ние станавме. Закржлавени, со испрани мозоци, спремни да гинат не за дражвата, него за криминалците во партијата...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.065
Па мора, не си од маркс паднат - можеш подобро да дебатираш.
Целта на ироничното прашање ми беше зошто бошњакот толку се засекирал за маицата ХОС кога лево на 4 цм од маицата на сликата има многу побитна сцена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom